Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Герніологія

Грижа – це захворювання, яке супроводжується випинанням внутрішніх органів з нормального положення через природні або патологічні отвори, що виникли в результаті ослаблення м'язової або сполучної тканини. При підозрі на патологію хворі відкладають візит до лікаря через острах операції. Наші лікарі-хірурги, які мають багаторічний досвід та використовують провідне обладнання, руйнують усталені стереотипи. Ми проводимо малоінвазивне відкрите хірургічне лікування грижі методом герніопластики. Дана техніка дозволяє назавжди позбутися від грижового утворення з мінімальним ризиком рецидиву та швидко відновитися після операції без суворих обмежень в повсякденному житті.

Які грижі ми лікуємо


Клініка «Консиліум Медікал» займається видаленням гриж багатьох видів. Далі розглянемо докладніше причини кожне захворювання та його причини.

Пупкові грижі

Захворювання розвивається при виходженні частини кишечника з природного положення через пупкове кільце. До групи ризику патології входять жінки під час вагітності та після пологів. Фактором до розвитку хвороби є надлишкова вага, надмірні фізичні навантаження, травми живота.

Пахові грижі

Супроводжується аномальним зміщенням очеревини в порожнину пахового каналу, викликаним слабкістю пахових кілець. Патологічний процес розвивається на тлі спортивних тренувань, підняття важких предметів та ослаблення черевного преса. Провокативними факторами можуть бути:


  • Ожиріння;
  • Захворювання органів шлунково-кишкового тракту;
  • Спадковий фактор;
  • Травми в області паху;
  • Хронічний кашель.

Пахово-калиткові грижі


Слабкість пахових кілець призводить до випадання внутрішніх органів в мошонку. На запущеній стадії калитка збільшується в розмірах під тиском прилеглих тканин.


Стегнові грижі


З'являється при виходженні очеревини через стегнове кільце в стегновий канал. Найчастіше ми виконуємо операцію з видалення грижі у жінок, що обумовлено анатомічними особливостями та ослабленням сполучних тканин під час вагітності. У обох статей причиною захворювання можуть стати: порушення стільця, фізичні навантаження, хронічний кашель, травми живота, слабкі м'язи черевної стінки.


На початковій стадії розвитку хвороба протікає безсимптомно. При частих позивах нудоти та блювоти показана термінова госпіталізація та оперативне лікування гриж методом герніопластики.


Грижа білої лінії живота


Ця грижа виникає після ослаблення сполучної тканини по середній лінії живота, де сходяться прямі м'язи. В результаті патологічного процесу утворюється діастаз (щілина). До групи ризику входять чоловіки віком від 20 до 35, оскільки вони більше всіх страждають від ожиріння та запорів, а також піддають себе фізичним навантаженням.


Вентральні (післяопераційні) грижі

Грижові утворення формуються на місці рубців після оперування гриж. Причини ускладнення можуть бути різними:


  • Помилки хірурга;
  • Недотримання рекомендацій лікаря під час післяопераційного періоду;
  • Різке збільшення ваги;
  • Післяопераційні ускладнення та інші аномалії.

Види пластики грижі та хід операції


Лікарі-хірурги клініки «Консиліум Медікал» в Києві застосовують два способи операції з видалення гриж передньої черевної стінки:


  • Натяжний. Для закриття грижових воріт використовуються власні тканини хворого. Вони натягуються на ту область, де локалізувалось грижове утворення. Здебільшого призначається при невеликих грижах;
  • Ненатяжний. У герніології даний метод називають герніопластикою по Ліхтенштейну. Під час цієї операції лікар-хірург використовує сітчасті імпланти. Ендопротези зміцнюють сполучні тканини, запобігаючи їх деформаціям та розтягуванню. Імплант добре приживається в організмі, не обмежує рухів пацієнта та мінімізує ризик рецидиву.

Як проявляються грижі


Першим симптомом грижі є утворення помітної підшкірної опуклості. На початковій стадії розвитку випинання легко вправляється або зникає в положенні лежачи. Захворювання протікає безболісно або супроводжується болями при чханні, кашлі, піднятті важких предметів та натужені. На пізній стадії грижове утворення перестає вправлятися, а після защемлення болі стають постійними та нестерпними.


На пізній стадії грижове утворення перестає вправлятися, а після защемлення болі стають постійними та нестерпними.


Після появи симптомів не зволікайте з візитом до лікаря. За відсутності терапії розвиваються супутні захворювання, лікування яких займе тривалий час.


У чому небезпека гриж


Несвоєчасне або неправильне лікування грижі може спровокувати такі захворювання та стани:


  • Обмеження внутрішніх органів грижовими воротами;
  • Порушення стільця: запори, кров'яні виділення в калових масах, проблеми з відходженням калу та газів;
  • Некроз;
  • Перитоніт;
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • Порушення кровообігу у внутрішніх органах.

У деяких випадках бездіяльність хворого може привести до летального результату.


Етапи проведення операції


Лікар-хірург діагностує грижу під час огляду та пальпаторного дослідження. Для виключення протипоказань до операції Ліхтенштейну або натяжної пластики, призначаються аналізи та додаткові обстеження (за необхідності):

  • Загальний та біохімічний аналіз крові;
  • Загальний аналіз сечі;
  • Коагулограма;
  • УЗД черевної порожнини та передньої черевної стінки;
  • КТ, МРТ.

Після виключення протипоказань хірург погоджує дату операції та надає низку рекомендацій щодо підготовки до хірургічного втручання.


Відкрита операція проводиться під загальним або місцевим наркозом. Під час натяжної операції та пластики Ліхтенштейну робиться три невеликих розрізи для доступу до грижового утворення. Через розрізи вводиться ендоскоп з камерою на наконечнику та інструменти для проведення хірургічних маніпуляцій. Далі проводиться видалення грижі або вправлення грижового мішка з вмістом. Грижові ворота вшиваються тканинами або ендопротезом, а на завершальному етапі накладаються шви. В середньому операція триває 1-2 години, залежно від обсягу робіт.


Післяопераційний період та профілактика гриж


Протягом 1-2 днів після хірургічного втручання пацієнт перебуває під стаціонарним наглядом. За наявності болю призначаються знеболювальні препарати.


Після виписки лікар-хірург надає низку рекомендацій для підтримки результату та профілактики рецидивів:


  • Виключення фізичних навантажень: спортивних тренувань, підняття важких предметів та ін.;
  • Відмова від відвідування лазні та сауни протягом 2-х місяців;
  • Відмова від куріння, вживання алкоголю має бути помірним;
  • Заходи для нормалізації ваги;
  • Дотримання режиму харчування та пиття.

Після хірургії грижі також можуть знадобитися фізіопроцедури та лікувальна фізкультура.


Скільки коштує зробити герніопластику в клініці Консиліум Медікал


Ціна на операцію з видалення грижі у дорослих (чоловіків і жінок) залежить від різних чинників: локалізації та розміру випинання, типу анестезії, наявності супутніх захворювань та ін. Остаточна вартість герніопластики визначається після комплексної діагностики.


Для консультації та проходження терапії приходьте в Центр хірургії гриж «Консиліум Медікал» на Подолі або Лук'янівці.

Записатися
на прийом
Залишити відгук