Симптоми і причини появи акне на обличчі і як їх позбутися?
Види та симптоми вугрового висипу на обличчі
Основними ознаками недуги є:
- Комедони (білі, чорні точки). У здорових людей шкірний жир виділяється у малих кількостях. Він збагачує епідерміс необхідною вологою, захищає від пилу, вітру та інших зовнішніх факторів. За підвищеного об’єму виділення речовина потрапляє в пори, контактує з повітрям, окислюється, набуває білий або чорний колір.
- Гнійничкові утворення. Жирові пробки тверднуть та перешкоджають вивільненню жиру на поверхню епідермісу. На цій ділянці накопичується шкірне сало, що створює комфортне середовище для розмноження бактерій та призводить до запалень. Навколо жирової пробки формуються гнійники, що називаються прищами. Найчастіше зустрічаються вугрі на щоках, лобі та носі.
- Рубці. Ці утворення з'являються на місці гнійників, коли запалення виявилося глибоким та призвело до деформації шкіри. Постакне проявляється ямочками, темними плямами. Вугрі на обличчі небезпечні тим, що поглиблення можуть залишитися на все життя.
- Плями. Зазвичай мають темно-червоний з коричневим відтінком колір, рідше — з блакитним відтінком. Утворення з'являються після вироблення пігменту меланіну на запаленій ділянці. На обличчі вони невеликі, але на інших ділянках тіла розміри можуть перевищувати 1 см.
Проблема ускладнюється звичкою людей видавлювати прищі самостійно, причому багато хто робить це брудними руками. За появи перших ознак акне звертайтеся до дерматолога. Самостійне видалення утворень може ускладнити хворобу. Медичній практиці відомі випадки, коли неправильні дії викликали запалення та навіть рубцювання шкіри.
Причини акне на обличчі
Вугрі на носі, щоках лобі та інших ділянках обличчя можуть з’явитись з наступних причин:
- захворювання внутрішніх органів;
- гормональні порушення;
- спадковий фактор;
- стреси;
- авітаміноз.
Фактори, які посилюють перебіг захворювання:
- маскування прищів за допомогою декоративної косметики;
- нехтування правилами гігієни;
- несприятливі кліматичні умови;
- регулярне застосування стероїдних препаратів.
Розв’язанням цієї проблеми повинен займатися лікар-дерматолог з призначенням необхідного обстеження та коректної терапії. План лікування може включати як внутрішнє застосування різних препаратів, так і зовнішню терапію.
Способи лікування вугрів на обличчі
У медичній практиці ефективність лікування акне на обличчі довели наступні методи:
- санації та очищення обличчя;
- кріомассаж обличчя;
- алмазна мікродермабразія;
- плазмоліфтінг;
- хімічний пілінг;
- дарсонвалізація;
- мезотерапія, мікронідлінг.
Для профілактики рецидиву дерматолог може порекомендувати змінити спосіб життя, раціон харчування або навіть кліматичний пояс. Ефективність лікувальних методів залежить не лише від устаткування, а й кваліфікації лікаря. У разі появи акне на лобі, щоках або Т-зоні, звертайтеся за допомогою до медичного центру «Консиліум Медікал». Діагностикою та лікуванням кожного пацієнта займається Ольга Сергіївна Гусак — кандидат медичних наук, доцент, лікар-дерматолог з досвідом роботи понад 35 років.
Для запису на консультацію скористайтеся формою на сайті або зателефонуйте за одним із вказаних на сайті телефонів.