Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікар-остеопат в Києві

​Остеопатія – це неінвазивний метод діагностики та лікування захворювань внутрішніх органів та опорно-рухового апарату, а також реабілітації після травм та хірургічних втручань шляхом впливу рук лікаря на структури організму. Вона відноситься до альтернативних методів медицини, проте широко застосовується в Європі та США.
Остеопатія/Реабілітологія
Остеопатія/Реабілітологія

Що таке остеопатія

Остеопатія використовує м'які мануальні маніпуляції та характеризується холістичним підходом до пацієнта, враховуючи всі його аспекти – фізичний, емоційно-психологічний та духовний стан. Дана методика була заснована в кінці XIX століття американським лікарем Ендрю Тейлором Стілла. Саме він сформулював основні принципи остеопатичної медицини.

Тіло – єдине, і людина – це єдність тіла, душі та духу

Кожна частина нашого тіла впливає на весь організм. Це означає, що будь-яка проблема в нашому організмі створює зміни не лише локально, але й «віддалено». Діагностика та лікування остеопатії розглядають людину в цілому.

Організм здатний до саморегуляції, самолікування та підтримки здоров'я

Однак іноді наше тіло піддається занадто сильним зовнішнім впливам, перевантаженню або працює не нормально. У таких випадках організм потребує певної допомоги для відновлення та балансу.

Структура та функція – взаємопов'язані


Існує тісний зв'язок між структурою (механікою) та функцією (фізіологією) в організмі. Вільний рух сприяє хорошому функціонуванню та навпаки. Безперешкодні потоки крові, лімфи та нервові імпульси дозволяють підтримувати рівновагу (гомеостаз) в організмі. Будь-яке пошкодження тканин, наприклад, після фізичної травми, запалення, інфекції або хірургічного втручання, може призвести до механічних проблем у вигляді аномальної напруги та обмежень. Вони змінюють, наприклад, плавні, вільні рухи наших суглобів, м'яких тканин, органів та можуть стати причиною дисфункції та болю.

Раціональне лікування на розумінні основних принципів єдності тіла


Лікар-остеопат за допомогою мануальних технік проводить діагностику та лікування пацієнта. Остеопатичні маніпуляції охоплюють роботу з мобільністю та обмеженістю рухів опорно-рухового апарату, краніосакральної системи, внутрішніх органів, судин, нервів.

Показання до остеопатичного лікування


Остеопати лікують пацієнтів будь-якого віку, від дітей до літніх людей. Холістичний підхід дозволяє допомагати за дуже широкого спектра захворювань. Нижче наведено кілька типових ситуації, коли варто звернутися до лікаря-остеопата:

Показания к остеопатическому лечению.jpg
 • Біль у спині та шиї, радикуліт;
 • Головні болі;
 • Біль в тазостегновому суглобі, колінах, гомілковостопному суглобі та стопах;
 • Болі в плечі, лікті або зап'ясті;
 • Хронічні тазові болі;
 • Наслідки травм, ДТП, операцій;
 • Хронічна втома, порушений сон, пост-стресовий стан;
 • Функціональні порушення роботи внутрішніх органів;
 • Дисфункції автономної нервової системи;
 • Біль під час вагітності та після пологів;
 • Сон, годування або проблеми з травленням у новонароджених.

Протипоказання до остеопатії


Остеопатичні маніпуляції протипоказані при гострих та ургентних станах пацієнта, наприклад:

 • Гострі кровотечі;
 • Гострі травми;
 • Інфаркт міокарда;
 • Інсульт;
 • Гострі інфекції;
 • Прогресуюча внутрішньочерепна гіпертензія;
 • Злоякісні процеси;
 • Гострі психічні стани та психіатричні захворювання.

Як проходить прийом у остеопата?

Как проходит прием у остеопата.jpg

На прийом до остеопата краще надягти вільний, зручний одяг. Залежно від області маніпуляції, лікар може попросити роздягнутися до нижньої білизни.


Лікування завжди починається зі збору анамнезу. Під час першої консультації остеопат розпитає про основні скарги та симптоми. Для нього також важливо дізнатися всю історію Вашої хвороби, супутні захворювання, травми, операції, препарати, які Ви приймаєте, результати досліджень та висновки інших фахівців.


Далі лікар проводить остеопатичне обстеження, діагностичні тести.


Оскільки остеопатія застосовує цілісний підхід до організму, лікар буде обстежувати й інші частини тіла, а не лише область, яка турбує. Наприклад, якщо у Вас болить плече, фахівець може також оглянути шию, голову, грудну клітку, таз та ін.


Після повного обстеження остеопат вирішить, чи може він лікувати вас. Якщо ні, пацієнта направляють до іншого лікаря. Ціни на послуги лікаря-остеопата в Києві Ви можете дізнатися в адміністраторів клініки.

Порядок лікування методом остеопатії


На етапі лікування остеопат застосовує м'які та щадні мануальні техніки, які не повинні викликати біль або сильного дискомфорту. Визначивши основні причини, пов'язані зі скаргами, фахівець буде усувати перешкоди, які порушують рухливість та функціональність органів і систем, тобто заважають процесу одужання. Виходячи з базових принципів остеопатії, лікар-остеопат не лікує, він створює умови та спонукає власні сили та здатності організму до одужання. В цьому і полягає одна з переваг остеопатичного лікування.


Сеанси тривають від 30 до 60 хвилин. У деяких випадках перший прийом може бути довшим, ніж наступні візити.


Після остеопатичного сеансу організму потрібен час для адаптації до змін. Тому інтервал між двома сеансами становить не менш ніж 7 днів. Після завершення курсу краще уникати напружених фізичних вправ або важкої роботи, Ви можете відчути легку втому та потребу у відпочинку. Деяких людей турбує легкий біль протягом дня-двох після лікування, як після легких фізичних вправ.


Ваш остеопат в Києві може також надати поради та вправи для виконання вдома самостійно.


Зазвичай пацієнти відзначають зміни в симптомах після одного або декількох відвідувань. Але деякі довготривалі або хронічні стани можуть потребувати більш тривалого курсу або частого лікування.


У клініці "Консиліум Медікал" сеанси проводить дипломований лікар фізичної та реабілітаційної медицини, остеопат, Ольга Олександрівна Бунятян. Вона має понад 5 років досвіду практичної роботи, закінчила сертифіковані курси м'яких остаопатичних маніпуляцій для хребта, суглобів, нервів, внутрішніх органів та голови в Barral Institute (США), Upledger Institute (США).

Записатися
на прийом
Залишити відгук