Це малоінвазивна хірургічна маніпуляція, яка проводиться для діагностики та лікування суглобів. Процедура виконується за допомогою спеціального інструменту – ендоскопа, який вводиться до області ураженого суглоба через невеликі надрізи. Апарат оснащується мініатюрною відеокамерою, що транслює зображення на монітор для контролю маніпуляцій. За допомогою артроскопії можна встановити точний діагноз, видалити патологічні тканини, викачати зайву рідину, а також відновити функцію сухожиль та зв'язок.
Методика застосовується при діагностуванні або підозрі на такі захворювання:
- • Артроз та артрит;
- • Кіста;
- • Травми суглобів;
- • Розтягування або розрив зв'язок та сухожиль;
- • Запальні процеси в суглобах.
Під цим видом хірургічного втручання розуміють заміну патологічного суглоба новим протезом з кераміки, металу або пластику підвищеної міцності. Імплантат повністю повторює анатомічну форму пошкодженого суглоба, тому через деякий час після операції людина майже не відчуває присутність протеза.
Ортопед-травматолог клініки «Консиліум Медікал» проводить ендопротезування на плечі, коліні та тазостегновому суглобі. Показанням до операції може виступати важкий перелом, артроз, артрит та дисплазія.
Ендопротези надійно фіксуються за допомогою гвинтів або спеціального кісткового цементу.
Імплантати мають високу міцність та добре приживаються в організмі. Протези служать до 15-20 років, а деякі встановлюються на 30 років. У міру зношування, імплантат замінюється новим. Крім того, до нашого фахівця оперативної травматології-ортопедії в Києві часто звертаються після хірургічних втручань, проведених в інших установах з помилками. Некоректна установка ендопротеза може привести до його пошкодження, дискомфорту, болю та частих вивихів.
Для подолання цієї проблеми проводиться повторне (ревізійне) ендопротезування. Дана операція є більш складною, ніж первинна установка. Але наш ортопед-травматолог має великий досвід та знає всі нюанси проведення хірургічних втручань різної складності.
Остеосинтез – це зіставлення кісткових уламків із наступною фіксацією за допомогою металевих конструкцій: гвинтів, штифтів, спиць, пластин або дроту. У деяких випадках показаний зовнішній остеосинтез, коли кісткові фрагменти мобілізують за допомогою апарата зовнішньої фіксації (найчастіше – апарату Ілізарова).
Застосування даного методу дозволяє домогтися правильного зрощення кістки, виключити зміщення уламків та забезпечити прискорене відновлення після травми.
Металоостеосинтез показаний при наступних патологічних процесах:
- • Перелом ребра, нижньої та верхньої кінцівок, ключиці або інших кісток;
- • Високий ризик зміщення кісткових уламків або кісткові фрагменти вже змістилися;
- • Порушене зрощення кістки;
- • Повільна динаміка зрощення кістки;
- • Пацієнт входить в групу ризику повторної травми нервів, тканин, сухожиль та ін.
Після хірургічного лікування ортопед-травматолог визначає індивідуальну програму реабілітації для прискореної регенерації тканин. Вона може охоплювати: фізіопроцедури, заняття з інструктором ЛФК, масажі та інші заходи, залежно від характеру та ступеня тяжкості травми. Пацієнт приступає до реабілітації в день проведення втручання або через певний час.
Ціна на ортопедичні операції залежить від застосовуваного методу та ступеня тяжкості травми. Остаточну вартість повідомляють адміністратори клініки «Консиліум Медікал» після діагностики.