Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

МРТ хребта

​МРТ хребта та спини - високоточний та безболісний спосіб обстеження опорно-рухової системи за допомогою магнітних хвиль. Ми використовуємо сучасний томограф Philips Achieva 1.5 Тесла, що дозволяє отримати точну інформацію про стан твердих і м’яких тканин. За допомогою тривимірних зображень структур лікар зможе визначити патологію та підібрати правильну тактику лікування.

Що показує МРТ хребта?


Залежно від симптоматики, лікар обстежує окремий відділ хребта або весь хребетний стовп. Показання МРТ хребта наступні:

 • Шийний відділ. В цьому каналі знаходяться хребетні артерії, які постачають кров до задньої частини головного мозку та стовбура мозку. Дегенеративно-дистрофічні процеси, зміщення хребців, новоутворення або травматичні ушкодження призводять до порушення кровопостачання. Ці патологічні зміни проявляються зниженою чутливістю, онімінням кінцівок або частими головними болями;
 • Крижово-клубовий відділ. Являє собою суглоб, основна функція якого полягає у з’єднанні кісток таза та хребетного стовпа. Магнітно-резонансну томографію хребта потрібно зробити при травматичних ушкодженнях, запальних процесах або вроджених аномаліях розвитку;
 • Грудний відділ. Ця зона досліджується при ознаках онкозахворювання, запальних процесів, грижі або протрузії. Показанням до процедури також є підозра на недостатнє кровопостачання спинного мозку;
 • Поперековий відділ. До його складу входить 5 хребців, розташованих між тазом та грудною клітиною. Відділ піддається високим навантаженням при фізичній активності, що призводить до зношування міжребцевих дисків. МРТ спини у цій ділянці призначається при підозрі на остеохондроз, пухлини, грижі, протрузії та спондильоз.

МРТ хребта з контрастом


Контрастне підсилення застосовується для чіткішої візуалізації анатомічних структур. Здебільшого призначається при підозрі на новоутворення. Барвник допомагає визначити точну форму, структури та розміри пухлини, а також виявити ступінь її поширення (метастази).


При використанні контрасту ціна на МРТ спини в Києві буде дещо вищою. Проте ця методика допомагає візуалізувати патологічне вогнище на будь-якій стадії та значно збільшити шанси на успішне лікування.


МРТ хребта: протипоказання


Попри відсутність шкідливого іонізуючого випромінювання, магнітно-резонансна томографія має кілька протипоказань:

  Наявність в тілі металевих предметів та електронних пристроїв: пластин,
 • кардіостимуляторів, клапанів та ін.;
 • Пацієнт не може перебувати у нерухомому положенні протягом всього обстеження через нестерпні болі;
 • Вага пацієнта понад 120 кг;
 • Введення контрасту заборонено в період вагітності, лактації при хронічній нирковій недостатності та алергії на барвник.

Як роблять МРТ хребта в клініці «Консиліум Медікал»?


Метод діагностики не передбачає спеціальної підготовки. Перед процедурою потрібно зняти усі предмети та аксесуари, що містять метал. Якщо планується магнітно-резонансна томографія з контрастом, за 4-6 годин до сеансу слід утриматись від їжі.


Процедура триває 20 хвилин (з контрастом - 30 хвилин) та складається з наступних етапів:

 • 1. Пацієнт лягає на висувний стіл, а його тіло фіксується ременями.
 • 2. Введення контрасту (за необхідності).
 • 3. Стіл переміщається в тунельну капсулу, де відбувається сканування.
 • 4. Під час діагностики томограф надсилає тривимірні зображення на екран комп’ютера.
 • 5. Фахівець здійснює розшифровку МРТ хребта протягом дня.
 • 6. В день процедури або наступного дня пацієнт отримує висновок зі знімками.

Скільки коштує МРТ хребта та спини?


Ціна на МРТ спини в Києві у клініці «Консиліум Медікал» (Лівий берег, Позняки) залежить від досліджуваної зони та необхідності контрастного підсилення. Остаточну вартість ми повідомимо після первинного огляду.


Записуйтесь на прийом або діагностику за телефоном або через форму на сайті.


Записатися
на прийом
Залишити відгук