Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Оперативне лікування порожнини носа і навколоносових пазух

​Хірургія порожнини носа — одна з найбільш затребуваних і популярних сфер оперативної медицини.
Оперативне лікування порожнини носа і навколоносових пазух

Висока вразливість ЛОР-органів, велика частота інфекцій, зростаючий рівень забруднення повітря є винуватцями широкого поширення захворювань носа і його пазух.


Складнощі хірургії носа і навколоносових пазух пов'язані з особливостями доступу — сусідством ЛОР-органів з небезпечними судинами і нервами, їх активною участю в диханні.


Сучасна ендоскопічна хірургія порожнини носа і носових пазух дозволяє швидко, акуратно і ефективно вирішити ті проблеми, які ще 10 років тому здавалися нерозв'язними.


Особливості ЛОР-операцій


Завдання порожнини носа і навколоносових пазух — первинна очистка і підготовка повітря.


Саме їх ніжна і чутлива слизова першою приймає удар промислових, побутових забруднювачів атмосфери, надмірно сухого, гарячого або холодного повітря, вірусів або бактерій.


Тривале перевантаження тканин носа може призводити до їх запалення, розростання, деформації. Тяжкість хвороб посилюється вродженими особливостями — викривленням носової перегородки, змінами носових раковин і пазух.


Так як медикаменти допомагають лише на початкових етапах розладів, найчастіше застосовується саме хірургія носа і навколоносових пазух. Тільки скальпелем, лазером або ультразвуком можна видалити поліпи, посікти слизову оболонку, яка розрослася, вирівняти перегородку носа або очистити пазухи.


Найбільш точно і безпечно це зробити дозволяють ендоскопічні операції в порожнині носа. Ці малоінвазивні, тобто малотравматичні, процедури гарантують найбільш безпечний доступ до ураженої частини органу, її повноцінний огляд і надійне усунення проблеми.


Основні показання до операції


Найбільш типовими показаннями для хірургії порожнини носа і носових пазух є:


 • • викривлення перегородки носа,
 • • поліпи носових пазух,
 • • розростання слизової при хронічному риніті,
 • • хронічний синусит (гайморит, фронтит, етмоїдит),
 • • доброякісні та злоякісні новоутворення ЛОР-органів,
 • • травми носа і їх наслідки та інше.

Неефективність медикаментозного лікування, наявність виражених анатомічних змін, присутність гною в замкнутих порожнинах є достовірними ознаками необхідності хірургії порожнини носа. За бажанням пацієнта проводяться косметичні операції — корекція носової перегородки, форми носа навіть при відсутності будь-яких симптомів порушення носового дихання.


Різновиди операцій


Традиційно виділяють «відкриту» і ендоскопічну хірургію порожнини носа і навколоносових пазух. 


Певні переваги є в обох випадках, тому вибір типу втручання зазвичай чітко регулюється показаннями.


Лікування поверхнево розташованих органів з можливістю виконання естетичних і безпечних розрізів дозволяє користуватися класичною методикою. Так, наприклад, лікування багатьох процесів на передній стінці гайморової пазухи проводять через невеликий розріз в області ясен. 


Переваги «відкритої» методики — можливість безпосереднього спостереження за патологічним зміною, відносна простота і швидкість виконання. 


У той же час ендоскопічні операції в порожнині носа проводяться для впливу на більш глибоко розташовані ділянки. 


Відмінною особливістю саме ендоскопічних операцій в порожнині носа є можливість лікування без єдиного розрізу. Використання потужних освітлювачів і мікровідеоаппаратури гарантує повний огляд і точність маніпуляцій.


Під час ендоскопічної операції в порожнині носа проводиться не тільки лікування, але і обстеження навколишніх тканин, взяття гістологічних зразків для подальшого підтвердження діагнозу. 


Через хороший огляд всього органу, можливості не тільки лікування, але і додаткової діагностики саме ендоскопічні операції пазух носа є золотим стандартом при запаленні і новоутвореннях. 


Останні досягнення техніки і медицини подарували хірургам широкий вибір інструментів для ефективного лікування. Так, наприклад ендоскопічні операції на пазухах носа можуть проводитися за допомогою лазера, ультразвуку або навіть високотемпературної плазми. 


У нашій клініці є все необхідне для якісного та комфортного лікування. Операційні обладнані новітнім інструментарієм, лікарі володіють великими знаннями і великим досвідом, а стаціонар відрізняється спокоєм і затишком.


Лікування будь-яких проблем ЛОР-органів в нашому центрі буде ефективним і зручним.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук