Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Захворювання горла і гортані

Медичний центр «Консиліум Медікал» займається лікуванням захворювань горла та гортані на будь-якій стадії розвитку патології. Багаторічний досвід ЛОР-лікарів та використання сучасних технологій діагностики дозволяють нам встановити точну причину патології, підібрати та реалізувати ефективну схему терапії. Завдяки системному підходу до лікування, наші отоларингологи не лише усувають симптоматику, але й пригнічують осередок хвороби для запобігання рецидиву.

Захворювання горла і гортані

Основні симптоми захворювань горла та гортані

На початковій стадії патологія протікає як застуда, тому хворі не одразу звертаються до ЛОР-лікаря. Пізніше з'являються симптоми, характерні гострій формі захворювань гортані та горла:

  • Підвищення температури;
  • Порушення та втрата голосу;
  • Першіння в горлі;
  • Відчуття грудки в горлі;
  • Біль під час ковтання їжі та слини;
  • Збільшення лімфовузлів;
  • Загальне нездужання;
  • Інші ознаки, в залежності від форми та тяжкості перебігу хвороби, віку пацієнта та виду патології.

За появи одного з цих симптомів, без зволікання записуйтеся на прийом до отоларинголога. Самолікування або несвоєчасна терапія може призвести до переходу недуги в хронічну форму та розвитку супутніх захворювань.


Причини захворювань гортані та горла


Найбільш поширеною причиною хвороби є ураження патогенним збудником. Інфекційні захворювання горла та гортані поділяються на три типи: вірусні, бактеріальні та грибкові.


Вірусні захворювання


Всі вірусні хвороби протікають приблизно однаково. При ураженні патогенами хворий відчуває занепад сил, біль в горлі, головний біль та першіння в горлі. Температура підвищується незначно.


За респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ) спостерігається сильний кашель та нежить, кір та віспа проявляються висипаннями на шкірі.


Бактеріальні захворювання


У більшості випадків патологія розвивається через ураження стрептококом, рідше — туберкульозною паличкою, мікоплазмою або хламідіями.


Недуга супроводжується болем та першінням у горлі, загальною слабкістю, набряком гортані та гланд. За бактеріальної інфекції також підвищується температура до 40 °С.


Грибкові захворювання


Патології розвиваються внаслідок розмноження та поширення по організму цвілевих і дріжджоподібних грибів. Крім сильного болю, недуга супроводжується появою на слизовій оболонці нальоту у вигляді сирної маси. При цьому температура тіла не підвищується.


Грибкові захворювання горла та гортані небезпечні порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту. Зазвичай вони виникають на тлі дефіциту вітамінів, зниження імунітету та неконтрольованого прийому антибіотиків.


Пухлинні захворювання

Захворювання гортані та горла можуть виникати на тлі пухлини. У міру розвитку новоутворень, хворий відчуває клубок у горлі та присутність стороннього предмета. Можлива зміна голосу та болю при ковтанні.


Види та лікування захворювань горла та гортані


Схема лікування підбирається індивідуально з урахуванням віку пацієнта, походження збудника, симптоматики та індивідуальних особливостей організму.


ГРВІ


При респіраторній інфекції показані противірусні препарати. Фармакологічне лікування комбінується з консервативною терапією — полосканням ротової порожнини розчинами для зняття роздратування.


Ангіна (тонзиліт)


Для лікування ангіни використовують антибіотики в комбінації з полосканням антисептичними засобами. За складного перебігу хвороби знадобиться госпіталізація.


Недолікована ангіна або самолікування може призвести до серйозних ускладнень: отиту, синуситу, ревматизму та інших захворювань. Тому записуйтеся до ЛОР-лікаря за появи перших симптомів. Зазвичай при тонзиліті гортань запалюється та набуває яскраво вираженого червоного кольору, а на гландах з'являється білий наліт. Хвороба також супроводжується підвищенням температури та сильним нездужанням.


Фарингіт


Цій хворобі характерний сухий кашель, першіння та сухість в горлі, а також колючий біль в гортані, що підсилюється під час прийому їжі. Лікування фарингіту охоплює:

  • Виключення з раціону дратівливої їжі;
  • Вживання теплої води;
  • Полоскання горла;
  • Фармакологічне лікування у поєднанні з фізіопроцедурами.

Ларингіт

До групи ризику захворювання входять діти 6-8 років. При запаленні гортані голос стає хриплим або повністю зникає на деякий час. Хвороба супроводжується «лаючим» кашлем, болем в горлі.


Ларингіт у дітей небезпечний нічними нападами помилкового крупа. При цьому стані сильно набрякає гортань, що призводить до дуже ускладненого дихання. У таких випадках потрібно терміново викликати швидку допомогу та підняти дитину, а в очікуванні лікарів помістити малюка в теплу ванну.


При ларингіті показані наступні способи лікування:

  • Інгаляції з мінеральною водою;
  • Прийом антибіотиків, жарознижувальних препаратів;
  • Теплі компреси на горло;
  • Мовчання протягом 2-3 днів, щоб не навантажувати голосові зв'язки;
  • Забезпечення в кімнаті підвищеної вологості.

Хропіння


Хропіння не виділяють як самостійне захворювання, воно розвивається на тлі різних станів або ЛОР-патологій. Лікування хропіння полягає в діагностиці та усуненні першопричини. Це може бути медикаментозна, апаратна, консервативна або хірургічна терапія.


Оперативне втручання знадобиться в крайніх випадках — за складного перебігу хвороби або анатомічних дефектів в області дихальних шляхів. Клініка «Консиліум Медікал» проводить хірургічне лікування захворювань горла та гортані у Києві (Поділ, Лук'янівка) методами кріотерапії, пластичної корекції та лазерного видалення новоутворень.


Для підбору та реалізації ефективного способу терапії записуйтеся на прийом до ЛОР-лікаря за телефоном або через форму на сайті.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук