Лапароскопія маткових труб
Лапароскопію використовують з діагностичною і лікувальною метою при захворюваннях органів черевної порожнини і малого таза. Особливо затребувана лапароскопія в гінекології.
Лапароскопічне видалення кісти яєчника, міоми, придатків матки, часткове або повне видалення матки, лапароскопія маткових труб, лікування ендометріозу, полікістозу яєчників і безпліддя, перевірка прохідності — всі ці процедури проводяться за допомогою лапароскопа і мають величезну перевагу перед лапаротомічними втручаннями.
Далі в статті більш детально ознайомимося з такою процедурою, як лапароскопія труб, розповімо, з якою метою вона проводиться, які існують показання та протипоказання до її проведення, які аналізи необхідно зробити перед втручанням, обговоримо відгуки пацієнток і ціни в Києві.
Показання і протипоказання до лапароскопії маткових труб
Розрізняють діагностичну та лікувальну лапароскопію. Головне показання до призначення процедури діагностична лапароскопія — перевірка прохідності маткових труб.
Непрохідність маткових труб може розвиватися в результаті утворення спайок, пухлин і кіст, після перенесеного або тривало поточного запального процесу або ж виникати внаслідок анатомічних деформацій органів малого таза і матки.
Визначити причину непрохідності і усунути її, допомагає діагностична лапароскопія. Прохідність маткових труб часто перевіряється під час операції з видалення спайок, а не призначається, як окрема діагностична процедура.
- Отже, коли може бути показана лікувальна і діагностична лапароскопія?
- Прохідність маткових труб, як було сказано вище, можливо визначити тільки за допомогою лапароскопії.
- Позаматкова вагітність.
- Наявність спайок.
- Хронічний біль в області малого тазу.
- Ендометріоз.
- Гідросальпінкс.
- Кісти, міоми.
- Перекрут кісти яєчника.
- Інші захворювання органів малого таза.
Перевірка прохідності труб (лапароскопія) також допомагає побачити наявність анатомічних деформацій маткових труб — їх розширення, або звуження, звивистість, наявність перетяжок. Крім цього, лапароскопія прохідності труб і лапароскопія спайок маткових труб мають ключове значення в діагностиці і лікуванні жіночого безпліддя.
- Лапароскопія маткових труб (і діагностична, і лікувальна) і лапароскопія спайок маткових труб в деяких випадках може бути протипоказана, а саме:
- Захворювання життєво важливих органів в стадії декомпенсації.
- Артеріальна гіпертензія.
- Гостра ниркова, або печінкова недостатність.
- Геморагічний шок.
- Кома.
- Інфекційні захворювання.
- Нещодавно перенесені лапаротомічні операції.
- Порушення функції системи згортання крові.
- Значне ожиріння.
При наявності величезної кількості спайок лапароскопія не проводиться!
Мета проведення лапароскопії маткових труб
Лапароскопія при непрохідності труб, або спайок маткових труб, видалення маткової труби (лапароскопія) — дуже затребувані процедури в гінекології. Вони мають як важливе діагностичне значення, так і допомагають усунути різного характеру патологію органів малого таза і маткових труб.
Для чого проводиться діагностична лапароскопія при непрохідності труб? Непрохідність труб — головна причина жіночого безпліддя. Діагностична лапароскопія допомагає встановити причину непрохідності і усунути її з мінімальним травмуванням тканин і мінімальним ризиком розвитку ускладнень. Крім цього, лапароскопія дозволяє діагностувати наявність анатомічних деформацій труб, кіст яєчників, спайок, міом, запальних захворювань, які можуть служити причиною непрохідності.
Одна з головних причин непрохідності — наявність спайок, які перешкоджають вільному проходженню яйцеклітини і ведуть до безпліддя. Тому одна з головних цілей процедури лапароскопія труби — видалення спайок. Лапароскопія спайок маткових труб, як показують відгуки пацієнток, збільшує шанси розвитку вагітності приблизно в 80-90%.
У деяких випадках мета процедури лапароскопія — видалення труби.
- Така радикальна операція може знадобитися в наступних випадках:
- Позаматкова вагітність, яка привела до розриву маткової труби.
- Значні розміри плодового яйця при трубній позаматковій вагітності.
- Повторний розвиток позаматкової вагітності в тій же матковій трубі.
- Наявність гнійного запалення труби.
- Гідросальпінкс.
- Велика кількість спайок.
Лапароскопія (видалення труби) також проводиться для стерилізації жінок з метою запобігання розвитку небажаної вагітності.
Підготовка і аналізи перед лапароскопією маткових труб
Багатьох жінок цікавить, чи потрібна спеціальна підготовка перед діагностичною або лікувальною лапароскопією труб. Обов'язковими є аналізи перед лапароскопією маткових труб. Вони дозволяють оцінити стан здоров'я жінки, визначити її готовність до операції, а також діагностувати наявність можливої прихованої патології.
- Отже, найчастіше необхідно зробити наступні аналізи перед лапароскопією маткових труб:
- Загальний аналіз крові.
- Загальний аналіз сечі.
- Біохімічний аналіз крові.
- Коагулограма, яка дозволяє оцінити роботу системи згортання крові.
- Визначення групи крові і резус-фактора.
- Аналізи на ВІЛ, вірусні гепатити, сифіліс.
- Ультразвукове дослідження органів малого таза.
- Флюорографія.
- ЕКГ.
- Мазки на флору з піхви, уретри.
- Цитологічне дослідження шийки матки.
Аналізи для лапароскопії маткових труб призначаються після консультації хірурга і можуть бути виконані в будь-якій лабораторії Києва.
Лапароскопія маткових труб, відгуки пацієнтів про операцію
Які переваги має лапароскопія труб? Відгуки про дану операцію переважно позитивні.
- Пацієнтки в своїх відгуках згадують про такі плюси лапароскопії, як:
- Малоінвазивність — для доступу до маткових труб потрібно всього кілька проколів.
- Низька травматичність сусідніх тканин завдяки відеоконтролю, який дозволяє збільшити зображення оперативного поля в кілька разів і тим самим уникнути пошкодження тканин.
- Висока діагностична цінність процедури лапароскопія маткових труб.
- Відгуки пацієнток також відзначають безболісність, швидкість проведення операції, швидкий і легкий період реабілітації, низький ризик розвитку ускладнень, а також відсутність шрамів після того, як була проведена лапароскопія маткових труб. Відгуки деяких пацієнток зараховують до мінусів лапароскопії порівняно високу ціну, а також необхідність в загальному наркозі.
Лапароскопія маткових труб, ціна операції в Києві
Скільки коштує лапароскопія маткових труб? Ціна на дану операцію в Києві різна і залежить від клініки, від кваліфікації хірурга, від устаткування, який застосовується наркоз, обсягу патологічного процесу, складності операції і ряду інших чинників. Також слід враховувати, що не у всіх клініках на послугу лапароскопія маткових труб ціна в Києві вже включає консультацію хірурга і наркоз. Тому це слід уточнювати перед записом на операцію.
В середньому на операцію лапароскопія маткових труб ціна в Києві починається від 9 000 грн. і досягає 19 000 грн. і більше. Лапароскопія з відновлення прохідності маткових труб обійдеться пацієнтці дешевше, ніж повне видалення маткової труби.
На послугу лапароскопія маткових труб ціна в клініці «Консиліум Медікал» (Київ), наприклад, становить від 14 000 грн., Якщо мова йде про операції по відновленню прохідності.
Де зробити якісну лапароскопію маткових труб?
Лапароскопія маткових труб — де роблять таку операцію? У Києві величезна кількість клінік — і державних, і приватних, — які пропонують дану послугу. Однак, для більшості жінок важливо зробити лапароскопію маткових труб не тільки за прийнятну ціну, але і як можна якісніше і з мінімальним ризиком!
Вибираючи в Києві клініку, де зробити лапароскопію маткових труб, бажано попередньо ознайомитися з відгуками пацієнток. Більшість з них рекомендує клініку «Консиліум Медікал» в Києві. Вона славиться висококваліфікованими хірургами, новітнім обладнанням та комфортними умовами перебування! Крім цього, зробити лапароскопію маткових труб в клініці «Консиліум Медікал» в Києві можна за максимально оптимальну ціну і при цьому якісно і безпечно!