Як часто можна робити МРТ і чи шкідливе МРТ
Коротко про принцип роботи та шкідливість МРТ
Принцип даного способу діагностики засновано на використанні радіохвиль та магнітних хвиль для отримання чіткого зображення досліджуваної зони. Воно формується завдяки взаємодії магнітів апарату та атомів водню в організмі.
За наявності в тілі вживлених предметів (наприклад, імплантів або кардіостимулятора), МРТ призначається лише після консультації з лікарем. Проте в сучасній медицині здебільшого використовується титан, який не чутливий до магнітів та радіохвиль. Та все одно краще проконсультуватись з лікарем.
Чи шкідливе МРТ? Ні, за наявності протипоказань процедура абсолютно безпечна для здоров’я людини завдяки відсутності дії рентген-випромінювання. Також томограф не впливає та ДНК та інші біомолекули, тому негативних наслідків після МРТ не виникає.
МРТ: як часто можна робити?
Відповідаючи на питання, скільки разів можна робити МРТ, потрібно зазначити, що дослідження призначається за показаннями пацієнта. Загалом лікарі радять проходити магнітно-резонансну томографію не частіше 1-2 разів на рік. Але в деяких випадках можуть знадобитись більш регулярні дослідження.
В кожній ситуації рішення про проведення МРТ лікар ухвалює індивідуально. Також він враховує, що це дослідження є недешевим відносно других методів діагностики. Тому томографію призначають лише за нагальної потреби, коли інші види обстеження не здатні надати повної інформації.