Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування сезонної алергії

​Поліноз, сезонна алергія або «сінна лихоманка» – це алергія на пилок рослин, що проявляється в період цвітіння дерев, лугових трав, декоративних, злакових культур та бур'янів. Це захворювання є хронічним, а до групи ризику входять люди будь-якого віку. Патологія завдає багато дискомфорту та накладає обмеження у виборі місця проведення дозвілля в період з весни до осені. Тому для повернення до нормального життя рекомендуємо пройти лікування полінозу у клініці «Консиліум Медікал» на Подолі та Лук'янівці.

Причини та етіологія алергічного полінозу


Сезонна алергія – це надмірна реакція імунної системи на вплив пилку квітучих рослин, яку організм помилково сприймає як потенційно небезпечну. У відповідь на вплив алергену відбувається викид гістаміну та інших біологічно активних речовин, які відповідають за багато фізіологічних процесів. Це супроводжується впливом на багато тканин та клітин організму, що викликає появу неприємних симптомів.


Зважаючи на мікроскопічні розміри (до 60 мкм), пилок є непомітним для людського ока. Він переноситься на далекі відстані вітром, тому алергічна реакція може виникнути далеко від місця зростання. Дрібні частинки проникають у будинок через відкриті вікна та москітні сітки з великими осередками. Частина пилку людина приносить сама на взутті, волоссі та шкірі.


Концентрація алергену у повітрі визначається погодними умовами. У теплі сухі дні викиди пилкових алергенів відбуваються у найбільших обсягах, а в холодні дощові дні – найменш активно. Алергічна реакція посилюється у вітряну погоду. При переїзді в іншу кліматичну зону, де відсутні рослини-алергени, клінічні прояви зникають через 2-3 дні.


Симптоми алергії на цвітіння


Найчастіше розвиток реакції на вплив алергену відбувається у слизових оболонках носа та очей. Тому ознаки алергії на цвітіння можуть бути такими:

 • Нежить, закладеність носа;
 • Чхання;
 • Набряк, почервоніння та різь в очах (алергічний кон'юнктивіт);
 • Набряк м'яких тканин;
 • Висипання на шкірі, кропив'янка;
 • Біль та сухість у горлі;
 • Сухий кашель.

При сезонній алергії симптоми схожі на ознаки простудних захворювань, але без підвищеної температури тіла. Тому при перших клінічних проявах радимо не займатися самолікуванням, а записатись на консультацію до алерголога у клініку «Консиліум Медікал» у Києві.


Діагностика алергії на пилок


Перш ніж призначити лікування алергії на цвітіння, лікар-алерголог проводить зовнішній огляд тіла, розпитує пацієнта про скарги та види рослин, які ростуть поряд із будинком або у приміщенні. Далі проводяться прик-тести для виявлення алергену з високою сенсибілізацією та дослідження крові на імуноглобуліни E. При підозрі на супутні захворювання, призначаються додаткові методи діагностики за показаннями та проводяться консультації з суміжними фахівцями. В результаті комплексного дослідження алерголог складає план терапії, який може передбачати лікування сезонного алергічного риніту, сезонного кон'юнктивіту та інших захворювань.


Як проходить лікування алергії на пилок?


Існує два методи терапії:

 • 1.Симптоматична терапія, спрямована на зменшення алергічного запалення.
 • 2.Алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ) – ін'єкції мікродозами алергену, що сприяють виробленню резистентності до пилку. В результаті організм звикає до подразника та перестає гостро реагувати на нього. Лікування алергії на пилок методом АСІТ вимагає повного виключення контакту з алергеном, тому зазвичай проводиться в холодну пору року.

Ціна на лікування залежить від обраного методу та тривалості курсу. Остаточну вартість повідомляють адміністратори медичного центру після діагностики.


Профілактика алергії на пилок рослин


Для запобігання алергічним реакціям, необхідно обмежити контакт з подразником. Комплекс превентивних заходів включає:

 • Безпосередньо до початку або при перших ознаках симптомів поліному, необхідно розпочинати лікування, яке призначив алерголог для зменшення проявів хвороби;
 • Дотримання максимального режиму елімінації алергенів пилку: закриті вікна, не виходити на вулицю без крайньої потреби (особливо у спекотні та вітряні дні), використання москітної сітки з дуже дрібними осередками;
 • Кілька разів на день промивати очі спеціальними краплями та ніс сольовими розчинами;
 • Щоденне вологе прибирання;
 • Носіння одягу з натуральної тканини, що повністю покриває тіло, а також його прання після приходу додому;
 • Прийняття душу після перебування на вулиці;
 • Якщо є можливість – тимчасово змінити місце проживання, де відсутні алергенні типи рослин.

За появи ускладнень у вигляді нападів ядухи, кропив'янки, анафілактичного шоку та інших важких станів, негайно приїжджайте або привозьте хворого в нашу клініку.


Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Цінова політика чітко регламентована і пацієнт завжди обізнаний про вартість майбутніх діагностики та лікування
Записатися
на прийом
Залишити відгук