Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Видалення атероми

​Триходермальна кіста або атерома – це доброякісне новоутворення у вигляді кулястого наросту. У народі його називають «жировик». Кіста утворюється при закорковуванні сальних залоз та подальшому застої їх секрету. Наріст має білий колір із можливим жовтуватим відтінком та є джерелом неприємного запаху. Новоутворення викликає естетичний дискомфорт та за відсутнього лікування може призвести до ускладнень. Тому радимо невідкладно пройти видалення атероми, навіть якщо кіста має невеликі розміри.
Видалення атероми (Триходермальної кісти)

Причини атероми


Розвиток захворювання пов'язаний з порушенням функції роботи сальних залоз. При закорковуванні залози сало накопичується та не виводиться назовні через залізну протоку. Найчастіше спостерігається атерома на обличчі, в області шиї, паху, грудях та між лопатками. Скупчення жирових відкладень проходить роками та безболісно. При відсутньому лікуванні атероми кіста може досягати розмірів 40 мм та більше.


Чинниками ризику розвитку хвороби є:

 • Гормональні збої;
 • Порушення обміну речовин;
 • Підвищене потовиділення;
 • Жирна себорея;
 • Вугровий висип;
 • Видалення волосся, фурункули, порізи та інші травми шкіри;
 • Радіоактивне випромінювання;
 • Часте перебування на сонці;
 • Обмороження, опіки;
 • Високі психоемоційні навантаження.

Зазвичай кіста формується у віці 20-30 років, причому жінки хворіють у два рази частіше за чоловіків.


Ускладнення атероми


Найчастіше ускладнення виникають з вини пацієнтів, які намагаються видалити атерому самостійно. Видавлювання або проколювання оболонки не лише не подолає проблему, але й посилить її. По-перше, при пошкодженні кісти жирові відкладення накопичуються знову, що призводить до розвитку гнійної атероми. По-друге, у нормі оболонка захищає навколишні тканини від контакту з вмістом. При видавлюванні капсула може деформуватися, а весь гній перейде на інші ділянки та стане причиною розвитку інфекційних захворювань.


У виняткових випадках, доброякісне новоутворення переходить в злоякісну форму.


Триходермальна кіста: ознаки


Єдиним симптомом атероми є поява круглого утворення, що виступає з-під шкіри. Кіста м'яка на дотик, а шкіра над нею дуже розтягнута та не дозволяє утворити складку. На вершині атероми помітна маленька темна крапка.


Багато людей живуть з кістою довгі роки та не відчувають неприємних відчуттів, крім естетичного дискомфорту. При зіткненні утворення з одягом можуть з'являтися болі та запалення.


Якщо кіста знаходиться на волосистій частині голови, волосяний покрив з часом рідшає та майже повністю випадає. Часто на шкірі формуються дрібні виразки. У деяких хворих, шкірний покрив над кістою стає більш щільним, набуває синюватого кольору та болить при пальпації.


Запалена кіста набуває світло-коричневого відтінку. Зміна кольору говорить про інфікування та нагноєння утворення. У такому випадку потрібно відразу пройти лікування атероми, щоб уникнути поширення патологічного процесу на інші ділянки.


Візуально триходермальну кісту легко переплутати з ліпомою. Визначити характер новоутворення може лише лікар, тому не намагайтеся подолати проблему самостійно за рекомендаціями з Інтернету.


Діагностика атероми


Наш щелепно-лицевий хірург проводить пальпації та зовнішній огляд ураженої ділянки, оцінюючи розташування, рухливість, щільність та розміри утворення. Лікар розпитує пацієнта про скарги та динаміку розвитку кісти. За необхідності проводиться УЗД м'яких тканин, щоб диференціювати хворобу від ліпоми, гігроми та фіброми. При підозрі на злоякісне новоутворення, пацієнту призначається гістологічний аналіз.


В результаті комплексної діагностики лікар складає тактику терапії. Ціна на послуги медичного центру «Консиліум Медікал» на Подолі та Лук'янівці залежить від розмірів кісти та обраного методу. Вартість лікування повідомлять адміністратори нашої клініки.


Триходермальна кіста: лікування у Києві


Наш лікар спеціалізується на видаленні атероми щелепно-лицевої ділянки хірургічним методом. Порядок проведення операції:

 • 1. Запровадження місцевого анестетика.
 • 2. Невелике розсічення шкіри та видалення оболонки.
 • 3. При нагноєнні кісти здійснюється евакуація вмісту до стихання запалення, після чого капсула видаляється.
 • 4. Накладення швів, що розсмоктуються.

Після операції у зоні втручання залишається малопомітний рубець. Щоб уникнути косметичного дефекту та ускладнень, записуйтесь на консультацію до нашого щелепно-лицевого хірурга з появою перших ознак захворювання.


Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Цінова політика чітко регламентована і пацієнт завжди обізнаний про вартість майбутніх діагностики та лікування
Записатися
на прийом
Залишити відгук