Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Колоноскопія в Києві

​Колоноскопія – це інструментальне обстеження кишківника (прямої та ободової кишки, термінального відділу тонкої кишки) шляхом введення ендоскопа через задній прохід. Метод дозволяє отримати точну інформацію про стан перерахованих органів. У більшості випадків використовується для діагностики онкологічних та передракових захворювань на ранній стадії, коли патологія протікає безсимптомно. Ендоскоп також застосовується для біопсії, видалення доброякісних новоутворень, вилучення чужорідних тіл та інших операцій.
Вартість процедури: 1500-3000 грн.

Показання для колоноскопії


Підставою для проведення відеоколоноскопії є наступні планові та ургентні ситуації:


 • Кров та слиз в калових масах;
 • Болі в животі;
 • Здуття живота;
 • Відчуття неповного випорожнення кишечника;
 • Порушення стільця: проноси, запори, неоформлений кал;
 • Анемія невідомого походження;
 • Кишкова кровотеча;
 • Наявність сторонніх тіл;
 • Нездужання та стомлюваність;
 • Безпідставне схуднення;
 • Погіршення апетиту;
 • Спадкова схильність до поліпозу, виразкового коліту, хвороби Крона та інших захворювань товстої кишки;
 • Патологічні зміни в кишечнику, виявлені під час інших інструментальних досліджень: КТ, УЗД, іригоскопії та ін.

За допомогою колоноскопії хірург визначає характер та протяжність патологічного процесу. Методика також використовується для контролю лікування захворювань тонкої та товстої кишки.


Планова колоноскопія кишечника та товстої кишки рекомендована всім особам старше 40 років, оскільки вони входять до групи ризику колоректального раку. Дане злоякісне новоутворення вражає товстий кишечник, на початковій стадії розвитку протікає без виражених симптомів. Ознаки проявляються лише на запущеній стадії, коли пухлина набуває великих розмірів.


Підготовка до колоноскопії


Для отримання максимально чіткого зображення необхідно дотримуватися клінічних рекомендацій, виданих лікарем. За 3 дня до діагностичної колоноскопії пацієнт повинен дотримуватися «безшлакової» дієти відповідно до таблиці.

     Продукти  Дозволено  Заборонено
  Напої      

Неміцний чай та кава, киселі, компоти

         Міцний чай та кава
 Овочі і     фрукти         Овочеві відвари, відварна картопля          Свіжі овочі, фрукти та зелень
     Супи та борщі          -              Будь-які супи та борщі
     Яйця          Курячі яйця                              -
 Молочка          Натуральний йогурт, сири, нежирний сир        

Решта видів молочної продукції

 М'ясо              Відварна телятина, нежирна яловичина та риба        

Ковбаси, сосиски, копченості

     Хлібобулочна продукція               Білий хліб        

Чорний хліб

     Каші та вермішелі                 Рисова та вівсяна каша, вермішель.        

Решта видів каш


Протягом 3-4 днів до відеоколоноскопії пацієнт приймає медикаменти та ферменти для поліпшення функції травної системи. За день до проведення процедури дозволяється вживати лише соки, бульйони та воду. Крім того, пацієнт приймає проносні засоби для видалення калових мас, оскільки ФКС потрібно проводити при порожньому кишечнику. У разі частих запорів показана клізма.


При призначенні колоноскопії під наркозом, в день діагностичного заходу хворий здає аналізи та проходить ЕКГ, тому йому заборонено вживати їжу та воду. Легкий сніданок протипоказаний, навіть якщо інструментальний огляд буде проводитися без анестезії.


Як проводиться колоноскопія в Києві


Під час процедури пацієнт лягає на лівий бік (іноді обстеження проводиться на спині), після чого відеоколоноскоп проводять в пряму кишку. Потім оглядають всю ободову, сліпу та кінцевий відділ клубової кишки. Зображення відразу виводиться на монітор з багаторазовим збільшенням, що дозволяє виявити навіть найдрібніше вогнище ураження та з високою точністю оцінити клінічну картину.


Безболісна колоноскопія уві сні


У більшості випадків діагностика проводиться під наркозом. Перед процедурою лікар-анестезіолог вводить препарати-анестетики, що занурюють пацієнта в медикаментозний сон. Використовувані препарати мають мінімальний спектр протипоказань та побічних ефектів. Тому в нашій клініці здійснюється колоноскопія без відчуттів, дискомфорту та ризику травми слизової оболонки.


При проведенні колоноскопії під наркозом, пацієнт прокидається після закінчення дії анестетика та деякий час знаходиться під наглядом анестезіолога на денному стаціонарі. Протягом доби після діагностики заборонено йти на роботу, сідати за кермо, вживати алкоголь та психотропні препарати без погодження з лікарем.


Протипоказання до відеоколоноскопії


Інструментальна діагностика за допомогою ендоксопа заборонена при наступних хворобах та станах:

 • Прорив кишки;
 • Нещодавно перенесений інсульт або гострий інфаркт міокарда;
 • Перитоніт;
 • Ускладнені форми хвороби Крона та неспецифічного виразкового коліту, пов'язані з ризиком перфорації товстої кишки та профузної кровотечі.

Відносними протипоказаннями є:

 • Дихальна недостатність;
 • Вагітність на пізніх термінах;
 • Психічні розлади;
 • Гострі запалення та свіжі пошкодження періанальної та анальної області (гострий геморой, анальні тріщини та ін.);
 • Гіпертонічний криз;
 • Кома.

Вартість лікування та обстеження кишківника розраховується індивідуально. При визначенні ціни враховується введення наркозу, виконання біопсії та лікувальних маніпуляцій, а також їх кількість.


Переваги колоноскопії в Консиліум Медікал (Поділ, Лук'янівка)


Наш медичний центр використовує сучасне ендоскопічне обладнання – Evis Exera II Olympus CV-180, що отримало хороші відгуки фахівців провідних західних клінік. Застосовувані технології дозволяють домогтися чіткого зображення без спотворень та досліджувати навіть найдрібніші деталі. Колоноскоп проходить очищення відповідно до рекомендацій МОЗ України та за допомогою європейських дезінфектантів. Тому процедура здійснюється в абсолютно стерильних умовах.


Діагностику проводить лікар-ендоскопіст кандидат медичних наук Багрій Олексій Сергійович, який пройшов спеціальне навчання відеоколоноскопії та регулярно відвідує тренінги і семінари.


Для проходження дослідження записуйтеся на консультацію в клініку «Консиліум Медікал» за зручним номером телефону або через форму на сайті.


Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Цінова політика чітко регламентована і пацієнт завжди обізнаний про вартість майбутніх діагностики та лікування
Записатися
на прийом
Залишити відгук