Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лапароскопія пупкової грижі

Пупкові грижі називають випинанням органів черевної порожнини через пупкове кільце, яке вважається найбільш вразливою частиною черевної стінки. На це захворювання припадає 5% від всіх видів гриж. За відсутності терапії хвороба може завдавати багато дискомфорту та призвести до розвитку супутніх патологій. Тому за появи ознак недуги не потрібно зволікати з походом до лікаря-хірурга, тим більше фахівець клініки «Консиліум Медікал» у Києві проводить малоінвазивне лікування пупкової грижі методом лапароскопії. Дана техніка дозволяє ефективно позбутися від патології без побічних ефектів та з мінімальним ризиком рецидиву.

Види пупкових гриж


За походженням грижі діляться на два типи:

  • Вроджені – розвиваються у дітей через постійне рубцювання пупкового каналу. У більшості випадків до 5-ти років кільце заростає природним чином, тому операції проводяться рідко;
  • Набуті – з'являються у дорослих на тлі підвищеного тиску в черевній порожнині, викликаного сильною напругою живота. До групи ризику входять вагітні або жінки, які нещодавно народили. Обидві статі схильні до захворювання при фізичних травмах, сильних навантаженнях, частих розладах шлунка та після 40 років, коли у людей слабшає м'язовий тонус.

За локалізацією патологічного процесу виділяють два види грижі:


  • Прямі грижі – проходять через отвір кільця. Найчастіше діагностуються у вагітних жінок, після пологів та у людей з надмірною вагою;
  • Косі (навколо пупкові) грижі – локалізуються знизу або зверху від пупка.

За характером перебігу захворювання бувають наступних видів:

  • Вправні. Супроводжуються вільним переміщенням грижового мішка в стоячому положенні, при кашлі, чханні, піднятті важких предметів та інших фізичних навантаженнях. Під час вправлення або лежачого положення грижа повертається в черевну порожнину;
  • Невправні. З назви зрозуміло, що грижове утворення неможливо вправити. Лапароскопічне видалення пупкової грижі допоможе усунути проблему.

Крім того, бувають незащемлені та защемлені пупкові грижі, що виникають як ускладнення при відсутньому лікуванні.

Симптоми пупкової грижі


На початковій стадії розвитку грижа проявляється наявністю круглої грудки в районі пупка. Вона збільшується у розмірах в положенні стоячи, при напрузі живота та кашлі. Хвороба може супроводжуватися дискомфортом або болем у животі, який стає більш вираженим при заняттях спортом та сильних навантаженнях.


Запущена пупкова грижа має наступні симптоми:

  • Порушення стільця: кров у калових масах, запори, затримка відходження калу та ін.;
  • Напади нудоти та блювоти;
  • Нестерпні болі в області живота.

Крім вищевказаних причин, захворювання може бути викликане хронічним кашлем, частими блювотами, асцитом, ослабленням м'язів преса та генетичною схильністю.


Багато хворих відкладають похід до лікаря-хірурга та тим самим ускладнюють проблему. За відсутнього лікування грижа стає обмеженою, що небезпечно розвитком ускладнень: перитоніту, некрозу, гангрени, порушеного кровообігу внутрішніх органів. На запущеній стадії грижове утворення набуває синьо-червоного кольору, а до симптомів приєднується інфекційне запалення. Якщо хворий не діятиме, то захворювання може призвести до летального результату.


Лікар-хірург медичного центру «Консиліум Медікал» проводить лапароскопію пупкової грижі на всіх стадіях розвитку. Але при незащемленій грижі лікування та післяопераційна реабілітація займе набагато менше часу, а ризик появи рецидиву зводиться до мінімуму.


Діагностика пупкової грижі на Подолі та Лук'янівці


Для нашого лікаря-хірурга діагностика грижового утворення не представляє складності. Під час огляду фахівець запитує про скарги та спосіб життя, вивчає історію хвороби та виконує низку фізикальних обстежень у різних положеннях. Для підтвердження діагнозу можуть бути призначені додаткові дослідження:

  • Загальний аналіз крові та сечі;
  • Біохімічний аналіз крові;
  • Коагулограма;
  • УЗД органів черевної порожнини;
  • Рентгенографія;
  • Рідше – КТ та МРТ.

За відсутності протипоказань ми призначаємо лапароскопічну хірургію пупкової грижі та погоджуємо дату проведення операції.


Як проводиться лапароскопічне лікування пупкової грижі


Для проведення операції ми використовуємо лапароскоп – це різновид ендоскопа, оснащеного камерою, джерелом світла та маніпулятором для проведення хірургічних заходів. Лікар-хірург проробляє три маленьких проколи: в районі пупка, праворуч від середньої лінії живота та зліва від білої лінії.


Центральний прокол використовується для введення лапароскопа та подачі вуглекислого газу з метою створення черевного простору. Проколи в бічних частинах призначені для введення інструментів та наступних маніпуляцій. Далі лікар звільняє грижовий мішок від прилеглих м'яких тканин. За допомогою інструменту мішок занурюється всередину черевної порожнини, а пупкове кільце та просвіт грижових воріт закривають сітчастим імплантом. Він швидко приживається в організмі, не створює дискомфорту та не викликає відторгнення. Ендопротез не лише зміцнює черевну стінку, але й запобігає рецидиву захворювання.


За наявності гнійних утворень, лапароскопічна пластика пупкової грижі протипоказана, тому в разі нагноєння хірург виконує операцію традиційним методом.


Післяреабілітаційна операція


Після хірургічного втручання пацієнт спостерігається у лікаря на стаціонарі. Через кілька годин дозволяється пити воду та вживати легку їжу. Наступного дня хірург робить перев'язку та за відсутності ускладнень пацієнта виписують з клініки. Перші 2-3 дні необхідно обмежити рухову активність, а потім можна приступати до трудової діяльності без фізичних навантажень.


Повне відновлення після лапароскопічної операції пупкової грижі займає до 3-х місяців. Протягом цього часу пацієнт повинен дотримуватися таких превентивних заходів:

  • Носіння фіксувального бандажа;
  • Відмова від тренувань;
  • Фізичні навантаження повинні бути помірними (маса вантажу – не більш ніж 6 кг);
  • Вживання води не менш ніж 2 л в день;
  • Дотримання режиму харчування, з раціону потрібно виключити газовані напої та продукти, що викликають газоутворення;
  • У разі ожиріння потрібно нормалізувати вагу.

У перші дні після операції пацієнта можуть турбувати болі в зоні втручання. Для усунення больових відчуттів лікар-хірург призначить знеболювальні препарати.


Скільки коштує видалити пупкову грижу


Вартість операції з видалення пупкової грижі залежить від стадії розвитку патології, розмірів грижового утворення, стану пацієнта та інших чинників. Остаточна ціна на лікування визначається після комплексної діагностики.


Для отримання докладної інформації про лапароскопічну герніопластику пупкової грижі записуйтеся на консультацію в клініку «Консиліум Медікал» через форму на сайті або за зручним номером телефону.

Записатися
на прийом
Залишити відгук