Закрити
  Госпитализация
  круглосуточно
  График работы:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 вс.: выходной
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
г. Киев, ул. Глубочицкая, 17
RU UA

Лікування синуситу

Хронічний синусит, лікування якого було проведено несвоєчасно або неправильно, може викликати постійну слабкість, закладеність носа, головний біль, може призводити до втрати відчуття запаху і смаку.

Правильна діагностика синуситу можлива при спостереженні у досвідченого лікаря, так як перебіг та прояви хвороби мають багато особливостей.

Лікування синуситу при запаленні пазухи допомагає відновити нормальне носове дихання, позбавити від болю і тяжкості в голові, повернути втрачене нюх.

Причини і симптоми синуситу

Синуситом називається будь-яке запалення однієї або декількох придаткових пазух носа (синусів). Ці утворення відіграють важливу роль в зволоженні і очищенні вдихуваного повітря.

Ознаки синуситу найчастіше з'являються після перенесеної вірусної інфекції, патологія зустрічається як у дітей, так і у дорослих пацієнтів.

Факторами, що призводять до розвитку хвороби є поліпи пазух, викривлення носової перегородки, хронічний риніт. Набряк слизової оболонки порожнини носа, формування густого слизу і його висихання на тлі ГРВІ призводять до закриття вихідних отворів пазух.

В синусах починає накопичуватися рідина, яка в разі неправильного лікування може інфікуватися і перетворюватися в гнійний ексудат.

Варто відзначити, що на обличчі виділяють парні гайморові, лобні і непарні клиновидну та гратчасту пазухи.

Під час діагностики синуситу доктор може визначити, яка з придаткових пазух носа страждає найбільше. Якщо порушується відтік з усіх синусів, говорять про пансинусит.

При синуситі перші ознаки можуть включати головний біль, що підсилюється при різких рухах і нахилах голови. Така картина говорить про переповненість пазух і порушення відтоку рідини з їх порожнин.

Крім того, для хвороби характерно виділення з носа густого слизу або гною, ускладнення носового дихання і виражена в тій чи іншій мірі лихоманка.

При хронічному синуситі ознаки мають більш стертий характер, час від часу стаючи інтенсивними при загостреннях процесу.

Ми пропонуємо
діагностику і комплексне лікування
 • 1

  Сучасна діагностика синуситів із застосуванням точної малотравматичної апаратури для постановки правильного висновку.

 • 2

  Ефективне лікування синуситу відповідно до міжнародних стандартів, а також індивідуальними особливостями пацієнта.

 • 3

  Лікування хронічного синуситу консервативним методом за умови грамотного підбору комплексу ліків допомагає уникнути операції і полегшити стан пацієнта.

 • 4

  При синуситі операція повинна проводитися акуратно, безпечно і швидко. Лікарі клініки володіють достатнім досвідом і майстерністю для досягнення стійкого вилікування процесу.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
Схема лікування
- 1 -

1. При перших ознаках синуситу необхідно повне обстеження.

Медикаментозне лікування при синуситі має сенс на початкових стадіях захворювання, при неускладненому гострому запаленні або в ролі стартової терапії при хронічному процесі.

Для поліпшення струму рідини з пазух призначаються судинозвужувальні препарати, полоскання ротової і носової порожнини, може проводитися безопераційне промивання синусів.

Застосовується протизапальна, знеболювальна терапія, при необхідності додаються противірусні або антибактеріальні препарати.

У багатьох випадках при своєчасному початку лікування синусит і без операції вдається усунути або перевести в фазу ремісії.

- 2 -

2. У разі відсутності результату після тривалого консервативного лікування, серйозної небезпеки або наявності гнійного процесу, вираженому больовому, інтоксикаційному синдромі пацієнтові показано проведення хірургічного очищення синусів.

Маніпуляція може проводитися з різних доступів, обсяг і тривалість операції залежить від кількості уражених пазух і їх розташування.

При гострому синуситі хірургічне дренування швидко покращує загальний стан, так як з пазухи одномоментно витягується велика кількість густого гнійного секрету.

При хронічному синуситі операція дозволяє відновити нормальний відтік рідини, вирізати поліпи або інші утворення, що стали причиною запалення оболонок пазух.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі