Мигдалики є першим захисним бар'єром на шляху інфекції, яка проникає через носоглотку. Однак в деяких випадках виникає хронічне запалення мигдалин. Тоді вони самі стають джерелом інфекції, що може призводити до виникнення захворювань серця, ревматизму, хвороб шлунково-кишкового тракту і інших серйозних ускладнень.
Коли мигдалини перестають виконувати захисні функції і стають осередком інфекції, то єдиним виходом є операція з видалення мигдалин.
Тонзилектомія — одна з найпоширеніших ЛОР операцій
Коли призначається видалення мигдалин, показань до цього виду хірургічного втручання може бути кілька:
● Хронічний рецидивний стрептококовий тонзиліт, у випадках, коли звичайна консервативна терапія не дає потрібного ефекту,
● Виникнення ускладнень на тлі тонзиліту,
● Околоминдальний абсцес,
● Новоутворення піднебінних мигдалин,
● Хропіння і апное сну.
Незважаючи на те, що дуже часто призначають видалення мигдалин, протипоказання у цієї процедури все-таки є. До них відносяться:
● Виражена серцева недостатність,
● Хвороби нирок в активній стадії,
● Цукровий діабет на пізніх стадіях,
● Прогресуюча гіпертонічна хвороба,
● Онкологічне захворювання,
● Гостро протікаючі інфекції,
● Вагітність на пізніх термінах.
Перед тонзилектомією необхідно відвідати ЛОР лікаря, який проведе огляд. Також здається ряд необхідних аналізів.
За тиждень перед операцією з видалення мигдалин пацієнтові призначають препарати, що збільшують згортання крові, що дозволяє зменшити кровотечу в момент операції.
За 5-6 годин перед видаленням мигдалин потрібно відмовитися від прийому їжі і води.
На сьогоднішній день існує кілька методик, за допомогою яких можна проводити тонзилектомію. Техніка операцій при цьому може дещо відрізнятися:
● Класичний. Видалення проводиться скальпелем або мікроножом.
● Радіохвильовий. Проводиться випарювання тканини спеціальним електродом.
● Лазерна тонзилектомія. У цьому випадку в якості хірургічного приладу використовується лазер.
● Ультразвуковий скальпель. Ультразвук нагріває тканину до 80 °С, і виконує роль скальпеля.
Вибрати метод оперативного втручання повинен лікар на підставі вашого стану і особливостей протікання хвороби.
При використанні будь-якої техніки операції її хід залишається незмінним. Хірургічне втручання здійснюється, коли пацієнт сидить в кріслі. Йому робиться анестезія, як правило, місцева. Потім лікар проводить безпосереднє видалення мигдалин. І вже в той же день можна буде відправитися додому.
Пити можна через 2 години після операції. Вживати їжу — через добу, при цьому їжа повинна бути м'якої консистенції і кімнатної температури.
Потім протягом 2 тижнів рекомендується дотримуватися дієти, уникати гарячих процедур, обмежити фізичні навантаження, не контактувати з людьми, хворими на ГРВІ та іншими інфекціями.
Шукаєте, де зробити видалення мигдалин в Києві? У клініці Консиліум Медікал працюють кваліфіковані фахівці з великим досвідом проведення подібних оперативних втручань, які володіють усіма техніками тонзилектомії. Ціна операції може відрізнятися в залежності від методу хірургічного втручання.
Потрібна тонзилектомія в Києві? Зв'яжіться з нами через кнопку зв'язку або зателефонувавши за контактними телефонами. Так ви зможете дізнатися всі подробиці про видалення мигдалин: ціну процедури, нюанси її проведення і записатися на прийом до ЛОР лікаря.