Атопічний дерматит у дітей: причини і ознаки
Перші ознаки атопічного дерматиту: свербіж і висипи, осередки яких поширюються по всьому тілу дитини. У немовлят, перш за все, червоніють щоки, ніжки, пахви, сідниці. Здебільшого недуга виникає після першого прикорму, тому його часто плутають з алергією на продукти.
Але, як свідчать дослідження, причини інші, для діагностики потрібно звертатися не тільки до алерголога, а до імунолога і гастроентеролога, оскільки потрібна комплексна терапія. Саме такий підхід до лікування малюків становить основу роботи медичного центру «Консиліум Медікал».
Дитячий атопічний дерматит частіше виникає, коли від хвороби страждав хтось із батьків — ймовірність хвороби становить 50%. Коли хворіли і мама і тато, ризик вище — до 80%. Коли з'явилися симптоми хвороби, не варто сподіватися, що малюк «переросте», велика небезпека, що недуга стане хронічною, а відкриті ранки будуть «воротами» для всіляких інфекцій.
Загальні симптоми атопічного дерматиту
Які ознаки потрібно не пропустити, щоб уникнути ускладнень? Атопічний дерматит симптоми має досить яскраві і помітні:
- почервоніння обличчя;
- роздратування шкіри під колінами, на ліктьових згинах, на шиї, за вушками;
- висип, осередки гнійників;
- сухі щічки з шелушінням;
- попрілості, які важко вивести;
- голова покривається «молочною скоринкою»;
- «географічний» язик (з'являється наліт, як би розкреслений лініями, тому язик нагадує карту);
- кон'юнктивіт;
- риніт;
- сильне свербіння — один з найнебезпечніших симптомів атопічного дерматиту, оскільки малюк не в змозі стриматися, він постійно розчісує уражене місце, ускладнюючи одужання.
Атопічний дерматит у немовляти, що проявився сам не зникає. Згодом у малюка, якому поставлено діагноз «атопічний дерматит», симптоми будуть посилюватися.
Виникають проблеми з роботою шлунково-кишкового тракту, вагу дитина також набирає нерівномірно. Найважче проходить ГРВІ (з'являться обструктивний синдром, помилковий круп), що іноді призводить до астми і алергічного риніту. А постійна тривожність негативно відбивається на стані нервової системи малюка.
Ознаки атопічного дерматиту у грудничка
Атопічний дерматит у немовлят виникає на 2-3-му місяці життя. Після півроку атопічний дерматит у немовляти посилюється, тому вимагає великих зусиль для одужання.
Проявляються перші ознаки атопічного дерматиту у немовлят — попрілості. Причому, вилікувати їх дуже складно, вони з'являються знову і знову, незважаючи на зусилля мами. Нерідко вони перероджуються в мокнучі ранки. Такі ознаки атопічного дерматиту завдають грудничку страждання.
Атопічний дерматит у немовлят також видно на щічках: шкіра червоніє, лущиться, схильна покриватися мокнучими виразками. Ці прояви зменшуються, коли знижується температура, наприклад, на прогулянці.
На початку хвороби від атопічного дерматиту страждає верхній шар шкіри, подразнення знімаються правильно підібраними медикаментами. Через час ураження шкіри стають більш великими і глибокими. А це вже загрожує проникненням різного роду інфекцій, серед яких грибкова, вилікувати яку досить складно.
При діагнозі «атопічний дерматит» ознаки усунути мало, потрібно лікувати саму хворобу.
Будьте уважними з початком прикорму, так як не всі продукти дитина може засвоїти, оскільки його шлунково-кишковий тракт досить слабкий. Підбирайте гіпоалергенні молочні суміші, уникайте продуктів з штучними домішками.
Причини виникнення атопічного дерматиту у дітей
Атопічний дерматит має причини досить різні:
- спадковість;
- алергія на продукти;
- алергії батьків дитини;
- неправильне харчування мами при виношуванні малюка;
- складна вагітність;
- недотримання мамою режиму харчування дитини
Найпоширеніші причини атопічного дерматиту — індивідуальна реакція на штучне харчування і материнське молоко.
Недотримання гігієни будинку, також поширені причини атопічного дерматиту:
- пил;
- висока температура;
- сухе повітря;
- аерозольні ароматизатори;
- білизняні кліщі;
- шерсть домашніх тварин;
- корм для тварин.
Перше завдання батьків — усунути причини атопічного дерматиту у дітей. Але самостійно діагноз поставити не можна, потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарями.
Наші фахівці готові допомогти вашій дитині в будь-якій ситуації!
Для запису на консультацію до фахівців оформіть заявку на сайті, або звяжіться з нами за контактними телефонами.