Що робити, якщо у дитини закреп
Що робити, якщо у дитини закреп? Що це за недуга і як з нею впоратися? Закрепи у дітей спостерігаються досить часто. Природно, що симптоми, які з'явилися турбують батьків, і не дарма — недостатнє спорожнення кишечника може бути небезпечне своїми наслідками.
Що робити, якщо у дитини закреп? Перш за все, зрозуміти, що це не захворювання, а симптом недуги, тому не починати самостійно лікувати закрепи у дітей. Усунути закреп, призначити адекватне лікування або дієту можливо тільки в тому випадку, коли лікар з'ясує причини. Своєчасне звернення до медичного центру CONSILIUM MEDICAL дозволить швидко вилікувати малюка і уникнути проблем в майбутньому.
Причини закрепу у дітей
Звичайно ж, батьків хвилює, які причини закрепу у дітей, і як позбавити дитину від їх появи. Недостатнє спорожнення кишечника, частіше за все, пов'язане з порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту. Якщо перистальтика нормальна, кишечник під час перетравлення їжі хвилеподібно скорочується і проштовхує вміст. Якщо є якісь патології, тонус може знижуватися, навіть виникають спазми. Основні причини закрепу у дітей будуть розглянуті нижче.
Від чого може бути закреп у дитини
Фахівці називають такі чинники, наслідком яких може бути поява симптомів закрепу у дітей:
1. Неправильний раціон або його зміна. Харчування дитини має бути збалансованим. У меню не може бути занадто багато м'ясних і молочних продуктів при нестачі клітковини і вітамінів. Такі порушення призводять до закрепів і розтягування стінок кишечника в нижньому відділі.
2. Недолік рідини. Порушений питний режим може призвести до зневоднення. Особливо важливо стежити, щоб дитина пила достатню кількість води при діареї, блювоті, високій температурі, потінні.
3. Прийом медикаментозних препаратів. Якщо у вас виникають побоювання, що ліки спровокували у дитини закреп, порадьтеся з лікарем, який змінить призначення.
4. Психологічні чинники:
- привчання до горщика;
- відвідування дитсадка;
- початок навчання в школі;
- страх хворобливого акту дефекації.
5. Патології кишечника, порушення прохідності.
Різні аномалії розвитку, сторонні тіла в шлунково-кишковому тракті можуть привести до порушень перистальтики кишечника і викликати закрепи. Тому, якщо на протязі 2 діб у дитини не було дефекації, не відходять гази, підвищується температура, потрібно негайно звертатися до лікарів.
Чим може бути небезпечний закреп
Чим небезпечний закреп у дитини? Деякі наслідки видно відразу:
- Нездоровий колір шкіри, жирність і вугрі;
- Неприємний запах при диханні;
- Печія;
- Зайва вага;
- Метеоризм.
Це відбувається тому, що при нерегулярному спорожнення кишечника зашлаковується організм, тому страждають всі органи і системи. Якщо не вживати заходів, то з'являються більш серйозні наслідки закрепу у дитини:
- геморой;
- тріщини в прямій кишці;
- пухлини;
- дисбактеріоз, а потім зниження імунітету;
- авітаміноз, дефіцит в організмі поживних речовин, макро- і мікроелементів;
- патології ШКТ;
- інтоксикація організму;
- поліпи;
- непрохідність кишечника.
Як лікувати стан
Як лікувати закреп у дитини? Перше правило — ніякого самолікування. Категорично заборонено без рекомендації лікаря давати дітям проносні препарати. Прийом препарату допоможе дитині спорожнити кишечник, але таке лікування закрепу у дитини не вирішує проблеми, тому що залишається не з'ясована причина подібного хворобливого стану.
Ще одна небезпека — кишечник починає «лінуватися», проблема ускладнюється. Тому, чим раніше ви звернетеся в медичний центр CONSILIUM MEDICAL, тим легше пройде лікування закрепу у дитини. При необхідності лікар призначить медичні препарати. Якщо закрепи викликані прийомом антибіотиків, часто рекомендують прийом пробіотиків, які містять корисні кишкові бактерії.
Але для позбавлення дитини від закрепів, перш за все, потрібно налагодити режим дня та харчування.
1. Перш за все, привчайте дитину в один і той же час спорожняти кишечник, найкраще, вранці.
2. Їжу слід приймати 5 разів на день маленькими порціями.
3. Вводьте в раціон дитини продукти, які мають проносний ефект:
- житній хліб або хліб з висівками;
- олія;
- абрикоси і сливи;
- сирі овочі з великою кількістю волокон;
- натуральні квашені або мариновані овочі (капуста, огірки);
- вівсяна і гречана каші;
- риб'ячий жир (він продається в капсулах, тому немає негативних реакцій через неприємний смак);
- нежирне відварене м'ясо;
- сухофрукти, зокрема, чорнослив;
- кисломолочні продукти;
- натуральні соки.
4. Правильний питний режим. Проконсультуйтеся з лікарем, скільки чистої води потрібно пити вашій дитині — її кількість залежить від віку, ваги, способу життя.
5. Правильно дозуйте фізичні навантаження.
Слід зауважити, коли є закрепи у дітей, лікування та дієту лікар не тільки призначає, але і коригує, так як немає двох однакових випадків.