Як очистити кров. Сучасні методи
Не тільки жінки, а й чоловіки шукають ефективні способи чистки організму від токсинів, часто не до кінця розібравшись в необхідності такої процедури і її безпеці.
У даній статті ми більш детально розповімо, що таке детоксикація (очищення крові і лімфи), як вона проводиться в клініках, а також про те, як очистити кров сучасними методами і чи безпечно це.
Перш ніж говорити про таку процедуру, як очищення крові (детоксикація), слід розібратися, від чого ж її очищають. Сам термін "детоксикація" дослівно перекладається як порятунок від токсинів (отрути).
Токсини — це отруйні речовини бактеріального, тваринного, рослинного або штучного походження, які негативно впливають на організм людини, зокрема сповільнюють обмін речовин, викликають захворювання, або провокують загострення хронічної патології.
Частина токсинів виробляється самим організмом в результаті метаболізму, а частина потрапляє в організм людини в інший спосіб — через повітря, воду, їжу, з побутовою хімією і косметикою, внаслідок куріння, або життєдіяльності гельмінтів, бактерій та ін. Від концентрації тих чи інших токсинів, залежить і вираженість симптоматики.
Отже, наштовхнути на думку про необхідність очищення крові і лімфи можуть такі симптоми як:
- погіршення стану шкіри
- порушення функції шлунково-кишкового тракту
- порушення функцій нервової системи
- неприємний запах з рота
- різкий запах поту
- хронічна втома і ін.
Що таке чистка крові
Що ж таке чистка крові? Очищення (чищення) крові, або детоксикація — це, як було сказано вище, виведення токсинів з організму. Існує кілька способів чищення крові, серед них — як народні методи, так і апаратні процедури, що проводяться в умовах клініки.
Чистка крові може знадобитися в наступних випадках:
- Накопичення токсинів вході життєдіяльності людини
- Алкогольна інтоксикація
- Токсична інтоксикація
- Ендотоксикоз
- Ниркова недостатність
- Печінкова недостатність
Перш ніж вдаватися до сучасних методів чистки крові, слід мінімізувати надходження токсинів в кров і лімфу.
Цьому сприяє наступне:
- Нормалізація харчування
- Провітрювання приміщення, прогулянки на свіжому повітрі, регулярне відвідування зелених зон і заміських локацій
- Використання фільтрів для води, або покупка готової очищеної води
- Відмова від шкідливих звичок
- Відмова від агресивних миючих засобів, косметики
- Ведення активного способу життя
У яких випадках необхідне очищення лімфи
Очищення крові в клініці, а також очищення лімфи рекомендовано в тих випадках, коли токсини починають себе проявляти різними симптомами, порушуючи функції тих, чи інших органів. Очищення лімфи також важливо, як і очищення крові.
Лімфа — рідина, яка є невід'ємною частиною імунної системи і не тільки захищає організм від вірусів, патогенних мікроорганізмів, але і очищає клітини від продукту метаболізму, живить їх.
Про необхідність очищення лімфи можуть свідчити наступні симптоми:
- Збільшення аденоїдів, постійна закладеність носа і нежить
- Збільшення мигдаликів, часті ангіни
- Артрити і артрози
- Набряки кінцівок
- Часті бронхіти та напади бронхіальної астми
- Різні захворювання, наприклад гепатит, коліт, інфекції сечостатевої системи, акне, псоріаз, харчові, алкогольні отруєння, ішемічна хвороба серця, порушення кровообігу, ендокринні захворювання, офтальмологічні захворювання та ін.
Сучасні методи очищення крові
На сьогоднішній день відомо безліч способів, як можна очистити кров. Це і народні методи очистки крові, і медикаментозні, і апаратні. Народні методи очищення крові включають різноманітні рецепти із застосуванням цитрусових, журавлини, натуральних соків, цибулі, часнику, кисломолочних продуктів, висівок, свіжих овочів і фруктів. Згідно народній медицині, цілющими властивостями володіє також лазня, тала і срібна вода. Однак, на сьогоднішній день люди схильні довіряти більше традиційним методам лікування.
Сучасні методи очищення крові, що користуються популярністю серед пацієнтів, включають:
- Плазмаферез — процедура, яка передбачає вилучення, чистку крові і повернення її назад в кровотік. З метою очищення крові в кровотік при плазмаферезі повертають лише формені елементи крові, а замість плазми, в якій і накопичуються токсини, — препарати крові або кровозамінники. Таким чином вдається усунути токсини, патологічні імунні комплекси, запальні агенти та ін.
- Гемосорбція — апаратна процедура, в ході якої кров пропускається через спеціальний стерильний фільтр. Останній складається з синтетичних матеріалів, своєрідних сорбентів, які затримують на собі важкі молекули токсинів
- Гемодіаліз — метод очищення крові, який проводиться за допомогою вибірково проникноюї мембрани і застосовується при гострій і хронічній нирковій недостатності ( "штучна нирка")
- Інфузійна терапія — метод детоксикації, який полягає у введенні в кровотік різних розчинів (альбумін, свіжозаморожена плазма, реополіглюкін та ін.), Що дозволяють пов'язувати і нейтралізувати токсини. Даний метод особливо ефективний при алкогольній, токсичній інтоксикації, печінковій недостатності
Чи безпечні процедури очищення крові?
Очищення крові (процедура детоксикації) лякає безліч пацієнтів — пропускання крові через мембрани і фільтри, введення в кровотік штучних посередників і ін. Наштовхують, як мінімум, на думку про можливість заразитися невиліковною інфекцією. Так чи безпечна процедура очищення крові?
Процедура очищення крові — це екстракорпоральна (проводиться поза тілом людини) маніпуляція, яка не передбачає взаємодії з чужою кров'ю, або лімфою.
Крім цього, всі мембрани і фільтри, які використовуються в ході очищення, одноразові і стерильні! Тому, якщо лікар дотримується всіх вимог до проведення процедури, ризик заразитися яким-небудь захворюванням відсутній.
Однак, слід пам'ятати, що очищення крові — все ж серйозна маніпуляція і гарантувати відсутність побічних ефектів не може ні один лікар. Часто у людини після процедури може спостерігатися слабкість, запаморочення, підвищена втомлюваність. Тому, детоксикацію рекомендовано проводити тільки за показниками, а не як данину модним тенденціям!