Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Плазмаферез крові

Плазмаферез — визначення широкого спектру процедур, суть яких полягає в поділі крові на фракції для видалення з неї отрут, гормонів або антитіл.


Таке очищення крові відноситься до групи екстракорпоральних маніпуляцій, тобто виконується поза тілом людини. В апараті для проведення процедури проводиться поділ і очищення плазми, після чого необхідні компоненти повертаються пацієнту шляхом внутрішньовенної інфузії. 

Ознаки та симптоми захворювання, як проявляються?

Для того щоб зрозуміти, що таке плазмаферез крові, необхідно згадати деякі факти про нашому організмі.


Як відомо, кров людини має рідку частину (плазму) і так звані формені елементи, тобто клітини крові.


У деяких випадках при захворюваннях виробляються антитіла, які розчиняються в плазмі крові і викликають аутоімунних реакцій - стан, при якому організм починає атакувати власні тканини і клітини. Інтенсивність такого запалення безпосередньо залежить від концентрації в плазмі крові патологічних антитіл.


Очищення крові, плазмаферез, еферентна терапія - різні назви групи лікувальних методик, спрямованих на видалення з організму насиченою антитілами плазми без втрати клітин.


Фільтрація можлива за допомогою центрифугування або використання напівпроникних мембран. У першому випадку фракції крові розділяються по вазі, у другому - за розміром молекули або клітки. Результатом обох методик є сепарація і видалення з організму насиченою антитілами або токсинами плазми.


Для призначення плазмаферезу свідчення включають такі захворювання як:


 • Аутоімунні та алергічні захворювання, такі як ревматоїдний артрит, гемолітична анемія, набряк Квінке та інші.
 • Проблеми шкіри, включаючи псоріаз, вугровий хвороба, фурункульоз, екзему.
 • Ендокринні розлади: тиреоїдит, цукровий діабет, тиреотоксикоз.
 • Патології печінки, такі як хвороба Жильбера, токсичний гепатит, цироз.
 • Інші стани і захворювання, що включають токсикоз вагітних, резус-конфлікт, подагру, атеросклероз, простатит, гострі отруєння і т.д.

При всіх вищезгаданих розладах плазмаферез крові дає можливість швидко видалити шкідливі продукти з організму і поліпшити стан пацієнта.

Ми пропонуємо
Діагностику та комплексне лікування
 • 1

  Після прийняття рішення про доцільність проведення плазмаферезу, показання до нього співвідносяться із загальним станом конкретного хворого. Виходячи з отриманої інформації, розробляється план, що включає тривалість і необхідну кількість процедур.

 • 2

  Варто зазначити, що стандартна маніпуляція триває від півгодини до півтори години, а число сеансів безпосередньо залежить від конкретного порушення.

 • 3

  Якщо в ролі основного лікування планується застосовувати плазмаферез, протипоказання до нього іноді змушують відстрочити або скасувати процедуру. Для безпечного проведення процедури лікаря слід поінформувати про наявність у вас виразкової хвороби, пухлин, гипоальбуминемии, схильності до кровотеч.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
При плазмаферезі крові:
- 1 -
Техніка проведення плазмаферезу

Передбачає використання замкнутого стерильного контуру, що складається з трубок і фільтрів.


Один кінець системи являє собою голку для забору крові з вени, другий - катетер для зворотного надходження в організм клітин крові і лікувальних розчинів.


Основним елементом набору є комплекс напівпроникних мембран, які безпосередньо здійснюють фільтрацію і виділення плазми.

- 2 -
Після процедури

Очищення крові від розчинених в ній молекул описаним способом не вибіркова, з організму частково виводяться і корисні речовини, тому тривалі курси плазмаферезу іноді доповнюються замісної внутрішньовенної терапією.


Дефіцит об'єму крові внаслідок часткового видалення її рідкої фракції відшкодовується під час процедури введенням фізіологічного розчину або інших інфузійних середовищ.

Залишити відгук

Переваги лікування в Consilium Medical

У багатьох містах Європи, Азії та Америки в терапії широкого спектра розладів активно застосовують плазмаферез, Київ - не виняток. Завдяки сучасному обладнанню і досвідченим лікарям такий потужний інструмент очищення організму сьогодні доступний багатьом пацієнтам.