Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA
Резекція частки печінки — що це і навіщо необхідно
14 грудня 2018

Резекція частки печінки — що це і навіщо необхідно

Резекція частки печінки — що це таке і навіщо необхідно? Термін «резекція» походить від латинського слова «reseco», що перекладається як «обрізаю», та має на увазі під собою часткове видалення (висічення) ураженого органу.
Резекція частки печінки — що це і навіщо необхідно

У даній статті розповімо про таке оперативне втручання, як резекція печінки — ознайомимося з показаннями та протипоказаннями до процедури, методами та фото операції, а також з цінами на дану послугу.


ПечінкаПечінка є життєво важливим органом і виконує в організмі цілий ряд функцій — утворення жовчі, синтез холестерину, дезінтоксикація, обмін речовин, накопичення глікогену та регуляція вуглеводного обміну, депо крові, депо вітамінів і мікроелементів, синтез деяких гормонів, у внутрішньоутробному періоді — участь у процесах кровотворення.


Печінка розташовується в правому підребер'ї та складається з двох часток — правої та лівої. У правій частці виділяють також квадратну та хвостату частки. Частки печінки, у свою чергу, поділяються на сегменти, кожен з яких окремо забезпечений кровоносними судинами, нервами та жовчними протоками. Сегменти відокремлені один від одного сполучнотканинними перегородками та завдяки своїй автономності дозволяють уникнути під час операції масивних кровотеч, а також порушення утворення та відтоку жовчі. Знання анатомії печінки є необхідним не тільки при резекції правої або лівої частки, але й у випадку інших операцій на печінці або жовчному міхурі.Коли показана резекція лівої та правої частки печінкиВидалення (резекція) правої частки печінки, або лівої — радикальна операція, яка в силу тих, чи інших причин передбачає видалення цілої частини органу. Однак, загальновідомою є унікальна здатність печінки до регенерації. Так, через певний час після того, як було проведено видалення лівої частки печінки (або правої), печінка відновлює свій обсяг — іноді навіть до вихідного. Тому не слід турбуватися про функціонування організму після такої операції, як резекція правої частки печінки, або лівою.


 • Коли ж показано видалення лівої частки печінки, або правої частки печінки? Рак печінкиНайбільш часті показання до даної операції наступні:
 • Вроджені аномалії печінки
 • Механічні пошкодження печінки
 • Доброякісні пухлини — аденома, гемангіома, ліпома та ін.
 • Кісти, абсцеси
 • Ехінококоз, альвеококоз
 • Злоякісні пухлинні процеси, метастази

Також резекція частки печінки проводиться з метою трансплантації органу.Резекція лівої та правої частки печінки: які протипоказанняРезекція лівої частки печінки, або правої, тобто часткове видалення печінки можна проводити далеко не у всіх випадках. Одним з найбільш поширених протипоказань до операції видалення печінки є цироз. Уражена цирозом печінка перестає адекватно функціонувати, а видалення її частини тільки посилює патологічний процес. Крім цього, видалення печінки не рекомендується в наступних випадках:


 • Пухлина проростає в кровоносні судини
 • Патологічний осередок досягає значних розмірів
 • Метастази можна визначити в регіонарних лімфатичних вузлах та інших органах

До відносних протипоказань також відносять декомпенсовані захворювання серцево-судинної, дихальної, кровоносної систем.Методи резекції частки печінки, фото оперативного втручання


Резекція печінки

Резекція частки печінки, фото якої представлені вище, може проводитися декількома способами. ЛапароскопіяЦе може бути відкрите оперативне втручання, або лапароскопічне. У першому випадку доступ до органу проводиться за допомогою розрізу в правій підреберній області. Лапароскопічна резекція частки печінки (фото праворуч) проводиться за допомогою спеціального ендоскопічного апарату — лапароскопа, забезпеченого камерою та джерелом світла. Для доступу до печінки в правому підребер'ї формується кілька невеликих отворів. Саме через них вводять лапароскоп і інструментарій. Залежно від техніки резекції розрізняють крайову, поперечну, клиноподібну, часткову та сегментарну резекції. Методику лікар вибирає індивідуально в кожному окремому випадку.


Резекція печінки проводиться під загальною анестезією і триває близько 4-5 годин.Резекція частки печінки: ціни на видалення частини печінкиНа таке оперативне втручання, як резекція частки печінки, ціна різна. Все залежить складності втручання, тяжкості патологічного процесу, розмірів патологічного вогнища, стану печінки та загального стану організму, а також від кваліфікації хірурга, вартості наркозу, безпосередньо самої клініки. У Києві на операцію резекція частки печінки ціна починається від 30 000 грн та може сягати 80 000 грн і більше. Детальну ціну в клініці Консиліум Медікал можна дізнатися на сайті, або за телефоном!