Вазомоторний риніт: чим відрізняється лікування у дорослих і дітей
- Отже, чинники, які можуть спровокувати вазомоторний риніт:
- Лікування судинозвужуючими препаратами від нежиті протягом тривалого часу — вони викликають звикання, внаслідок чого судини вже не можуть звужуватися самостійно, без препарату.
- Гормональні зміни — можуть спостерігатися при дисфункції щитовидної залози, гіпофіза, яєчників, при інших ендокринних порушеннях, а також при вагітності.
- Психогенні чинники.
- Холод, сухе повітря.
- Аденоїди, викривлення, носової перегородки, запалення носових пазух, вірусні інфекції, постійні стреси.
Останні фактори частіше провокують вазомоторний риніт у дітей. Лікування захворювання має бути комплексним і не тільки усувати симптоми, але і боротися безпосередньо з причиною. Тільки в такому випадку можна домогтися максимального ефекту і тривалої ремісії.
Лікування вазомоторного риніту у дорослих і у дітей проводиться за схожими принципами, але все ж має деякі відмінності.
Отже, лікування вазомоторного риніту у дорослих має в своєму арсеналі широкий спектр різних медикаментозних препаратів, в той час, коли у дітей список дозволених ліків обмежений.
Далі в статті більш детально обговоримо такі питання, як вазомоторний риніт у дітей, лікування і симптоми цього захворювання у дітей і дорослих.
Сучасні методи ефективного лікування вазомоторного риніту
- Сучасні підходи до лікування вазомоторного риніту полягають в наступному:
- Усунення вогнищ хронічної інфекції.
- Усунення анатомічних дефектів, що стали передумовою до розвитку вазомоторного риніту.
- Швидке і ефективне усунення симптомів захворювання за допомогою медикаментозних препаратів.
- Постійне зволоження слизової носа.
- Фізіотерапевтичне лікування.
- Вітамінотерапія і інші заходи підвищення імунітету.
Якщо перераховані вище заходи не дали результату, найефективніше лікування вазомоторного риніту — операція. Мета такого радикального методу лікування — зруйнувати уражені капіляри, зняти набряк і відновити нормальне носове дихання. Оперативне втручання на сьогоднішній день може проводитися різними методами електрокоагуляція, лазер, кріодеструкція, вазотомія, ультразвукова дезінтеграція.
Виходячи з відгуків деяких пацієнтів, ефективне лікування вазомоторного риніту можливо і з застосуванням гомеопатичних препаратів, проте, науково ця ефективність поки не доведена.
Вазомоторний риніт: симптоми і лікування у дорослих
Вазомоторний риніт, симптоми і лікування якого подібні у дітей і дорослих, досить поширене захворювання. Воно виникає переважно у осіб у віці 20-40 років і при відсутності лікування не тільки переходить в хронічну форму, а й загрожує серйозними ускладненнями.
Хронічні синусити, утворення поліпів, гіпертрофічний риніт — до всього цього може привести несвоєчасно вилікуваний вазомоторний риніт. Симптоми і лікування у дорослих цього захворювання — широко актуальне питання на сьогоднішній день.
- Отже, вазомоторний риніт у дорослих характеризується наступними симптомами:
- Закладений ніс.
- Сухість слизової носа.
- Порушення нюху.
- Наявність слизових виділень з носа.
- Напади чхання.
- Порушення носового дихання.
Вазомоторний риніт має нападоподібний характер. Провокувати напади можуть гаряче, або холодне повітря, гаряча їжа, хімічні агенти, стреси. При такому захворюванні, як вазомоторний риніт, симптоми і лікування у дорослих взаємопов'язані.
- Отже, симптоматичне лікування вазомоторного риніту направлено на:
- Зволоження слизової носа — для цього застосовуються препарати на основі морської солі, ефірні масла.
- Усунення закладеності — з цією метою можуть призначатися гормональні, протиалергічні препарати.
- Усунення нападів чхання і носових виділень — для цього можуть застосовуватися препарати стабілізатори мембран тучних клітин, М-холіноблокатори, блокатори Н1-рецепторів і ін.
Ефективним в лікуванні вазомоторного риніту у дорослих вважають і ботулотоксин. Поряд з медикаментозною терапією, важливе значення має і фізіотерапія — електрофорез, голкорефлексотерапія, використання інгаляцій, ендовазальних новокаїнові блокад, склеротерапія.
Якщо консервативні методи виявилися неефективними, доцільним буде оперативне втручання.
Як лікувати вазомоторний риніт: симптоми і лікування у дітей
Що таке вазомоторний риніт, симптоми і лікування у дітей — складніше питання. Перед тим, як лікувати вазомоторний риніт дитині слід ретельно обстежити її і визначити причину захворювання.
Вазомоторний риніт, симптоми і лікування у дітей — в чому особливості? Симптоми вазомоторного риніту у дітей такі ж, як і у дорослих. Тільки дитина не завжди може поскаржитися на закладений ніс, або сухість слизової. Це батьки повиненні визначити самостійно по зміни голосу дитини, порушенні носового дихання, постійному чуханні носа і ін.
Як згадувалося вище, найбільш частою причиною вазомоторного риніту у дітей є аденоїди, викривлена носова перегородка, синусити. Тому, перед тим, як лікувати вазомоторний риніт дитині різними препаратами і іншими методами, доцільно видалити аденоїди, зробити пластику носової перегородки, усунути вогнища хронічної інфекції. Зазвичай після цих заходів захворювання проходить самостійно.
Якщо ж симптоми вазомоторного риніту зберігаються, лікування його у дітей проводиться за такими ж принципами, як і у дорослих. Застосовується медикаментозна терапія (проте у дітей список препаратів дещо обмежений), фізіотерапія, іноді вдаються і до народних методів лікування.