Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування аневризми аорти

​Аневризма аорти – патологічне розширення найбільшої артерії організму. У нормі діаметр черевної аорти до 2 см, аневризмою вважається розширення діаметра до 3 та більше сантиметрів. При розмірі від 3 до 5 см, аневризму треба спостерігати, регулярно проводячи УЗД та КТ ангіо. При діаметрі від 5 см, аневризму аорти потрібно оперувати, оскільки з'являються ризики її розриву. За відсутнього лікування, в абсолютній більшості випадків захворювання призводить до летального результату. Тому за перших ознак захворювання, відразу записуйтесь на консультацію судинного хірурга в Києві в клініку «Консиліум Медікал».

Аневризм черевної аорти: симптоми


На ранній стадії розвитку хвороба протікає безсимптомно та діагностується при зверненні пацієнта зі скаргами, пов'язаними з іншими патологіями. Ознаками аневризми аорти є:

 • Відчуття пульсації в животі при фізичному навантаженні, високому тиску;
 • При пальпації живота відчувається еластичне, пульсівне утворення в області пупка.

У міру збільшення розмірів аневризми, може з'являтися біль у животі та (або) спині, дивлячись який орган здавлюється аневризмою. При перших симптомах аневризми аорти не відкладайте візит до судинного хірурга «на завтра», оскільки ця хвороба становить пряму загрозу життю.


Причини аневризми аорти


До вроджених причин розвитку відносяться генетична схильність та внутрішньоутробні аномалії розвитку. Патологія також може бути спровокована такими факторами:

 • Артеріальна гіпертензія;
 • Атеросклероз;
 • Порушений обмін речовин;
 • Шкідливі звички;
 • Травми живота;
 • Інфекційні патології.

Види аневризми аорти


За локалізацією патологічного процесу, виділяють аневризму аорти:

 • Черевної аорти;
 • Грудного відділу аорти;
 • Торакоабдомінального відділу.

За особливостями ураження аорти існує два види аневризми: істинна та хибна.


За формою утворення, аневризма буває трьох видів:

 • Мішкоподібна – випинання артерії виключно з одного боку;
 • Веретеноподібна – здуття кровоносної судини з усіх боків;
 • Розшарована – при розшаруванні, диссекції аорти, кров потрапляє у просвіт між шарами стінки судини та перекриває вхід у життєво важливі судини (коронарні, сонні, абдомінальні, ниркові або артерії кінцівок).

Діагностика аневризми аорти


На первинному прийомі судинний хірург проводить огляд пацієнта в горизонтальному положенні, пальпації. Лікар обов'язково вивчає історію хвороби, розпитує про спосіб життя, умови праці та інші фактори, які можуть бути ймовірною причиною хвороби. Щоб диференціювати аневризму аорти від інших хвороб, призначаються додаткові дослідження:

 • Ультразвукова доплерографія судин;
 • КТ.

Пакет діагностичних досліджень залежить від особистих особливостей пацієнта. В результаті огляду лікар визначає спосіб лікування аневризми аорти та повідомляє прогноз.


Способи лікування аневризми аорти


При аневризмі черевної аорти діаметром до 5 см, операція не потрібна через низький ризик розриву. Але пацієнт вживає певні медикаменти, має раз на 4-6 місяців показуватися судинному хірургу для контролю стану та зростання аневризми. Крім того, потрібно відмовитися від шкідливих звичок та зайнятися лікуванням гіпертонії.


Аневризми черевної аорти від 5 см та більше, вимагають хірургічного лікування.


Відкрите хірургічне втручання


Суть операції полягає у резекції/видаленні патологічно зміненої ділянки аорти та встановленні імпланту, синтетичного протеза.


Ендоваскулярна операція


Ще один спосіб лікування деяких «підхожих» аневризм аорти – ендоваскулярне протезування аорти з наступним встановленням графта. Це втручання відноситься до малоінвазивних, здійснюється через невеликі розрізи в пахвинній ділянці.


У ході операції хірург вживляє в уражену посудину спеціальний імплант – стент-графт. Він представлений у вигляді сітчастого металевого каркаса, обшитого всередині полімерною тканиною. Імплант фіксується до судинних стінок, а медична тканина запобігає контакту судинного просвіту з порожниною аневризми.


При аневризмі аорти ціна на операцію залежить від обраного методу, анестезії та стану пацієнта. Остаточну вартість повідомлять адміністратори нашої клініки після діагностики.


Реабілітація після аневризми аорти


Після оперативного видалення аневризму аорти, пацієнта переводять у палату інтенсивної терапії, де спостерігають за станом його здоров'я.


Наступної доби хворого переводять у звичайну палату на 5-7 днів. Протягом цього часу медперсонал займається відновленням водно-електролітного балансу, а також проводить протизапальну та антибактеріальну терапію. При виписці судинний хірург надає список рекомендацій, спрямованих на закріплення результату та профілактику рецидиву. Через 2-3 місяці пацієнт повертається до нормального життя.


Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Цінова політика чітко регламентована і пацієнт завжди обізнаний про вартість майбутніх діагностики та лікування
Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук