Сечова кислота транспортується в кров через нирки та виводиться з організму через сечу. Третина пуринів постачається разом з їжею, майже вся решта - із мертвих клітин. Рівень сечової кислоти зростає при надлишковій кількості пуринів, оскільки організм не встигає їх вивести. До гіперурикемії схильні люди з метаболічним синдромом, цукровим діабетом, ожирінням.
Подагра призводить до накопичення кристалів сечової кислоти в суглобах, підшкірній клітковині, шкірі та внутрішніх органах. Це викликає запальні процеси, появу болю у суглобах та м’язах. До лікаря-дієтолога можна звертатись для профілактики подагричного артриту, а також в комплексі лікування разом з призначеними препаратами для зменшення рівня сечової кислоти в крові, тканинах та полегшення симптомів.
- •Обмеження споживання продуктів, багатих пуринами. Пурини - це речовини, що містяться в деяких продуктах і перетворюються в сечову кислоту. Споживання таких продуктів (наприклад, м’яса печінки чи сардельок), може погіршити симптоми подагри;
- •Збільшення споживання продуктів, що мають антизапальні властивості. Деякі продукти, що містять антиоксиданти, вітаміни D, С, омега-3 жирні кислоти можуть допомогти зменшити запалення при подагрі;
- •Дієта має містити достатню кількість мікронутрієнтів, особливо кальцію, магнію, фосфору. Це необхідно для укріплення кісток, підтримки стану опорно-рухової системи;
- •Обмеження алкоголю. Споживання спиртних напоїв, особливо пива, може призвести до загострення подагри. Алкоголь сприяє збільшенню рівня сечової кислоти в організмі;
- •Пиття достатньої кількості води: гідратація є важливою для виведення сечової кислоти та зменшення її концентрації в суглобах.
Здорове харчування при подагрі поєднується з контролем ваги. Нормалізація маси тіла допоможе запобігти нападам подагри. Проте голодування є шкідливим, оскільки різка втрата ваги призводить до активного вироблення сечової кислоти. Тому потрібно позбавлятись зайвих кілограмів поступово, дотримуючись дозування поживних речовин та графіку харчування.
Під час консультації наш лікар-дієтолог детальніше розповість про дозволені та заборонені продукти при подагрі та чому від них слід відмовитись. Вам розроблять індивідуальне меню з урахуванням показників здоров’я, стадії розвитку хвороби та наявності супутніх патологій.
Хочете їсти смачно та з користю для здоров’я? Тоді записуйтесь на консультацію лікаря-дієтолога в клініці «Консиліум Медікал» на Правому березі Києва (Лук’янівка).