Існує 5 принципів, на яких засновано меню здорового харчування:
- 1.Дотримання енергетичного балансу. Лікар-дієтолог розраховує необхідну кількість кілокалорій на добу для підтримки ваги, схуднення чи набору ваги.
- 2.Оптимальне співвідношення в харчуванні білків, жирів та вуглеводів, вітамінів та мікроелементів. При збалансованій дієті організм отримує достатньо вітамінів та мінералів, необхідних для нормальної функції мозку, нирок, серця, ШКТ та інших систем.
- 3.Різноманітний та повноцінний раціон. Жоден окремий продукт не покращить здоров’я. Тому до раціону включають цілий комплекс продуктів, поєднання яких дозволить нормалізувати функцію органів. При розробці раціону харчування дієтолог враховує супутні фактори: наявність хронічних захворювань, вік, стан здоров’я та наявність алергії на їжу.
- 4.Дотримання режиму харчування. Правильно розподілені прийоми їжі запобігають появі почуттю голоду та дозволять уникнути шкідливих для здоров’я перекусів. Це також сприяє контролю рівня цукру та підтримці енергетичного балансу.
- 5.Поєднання корисних продуктів з фізичними навантаженнями та нормалізацією сну. Заняття спортом необхідні для витрат калорій, покращення метаболізму та подолання стресів. Сон - це період відпочинку і відновлення організму. Тому правильний режим сну сприяє захисту від психоемоційних розладів і нормальній роботі мозку.
Правильне харчування є запорукою здоров’я та нормальної функції органів. Тому радимо перейти на збалансований раціон і дотримуватись режиму навіть при нормальному самопочутті. Це дозволить запобігти захворюванням, бути енергійним і бадьорим, підтримувати імунітет та уповільнити старіння.
Проте дієта є обов’язкова при наступних станах та захворюваннях:
- •Вагітність та годування груддю;
- •Порушення обміну жирів та вуглеводів;
- •Надлишкова або недостатня вага тіла;
- •Захворювання шлунково-кишкового тракту: виразки, гастрит, панкреатит та ін.;
- •Серцево-судинні захворювання;
- •Цукровий діабет;
- •Ниркові хвороби;
- •Подагра;
- •Целіакія;
- •Онкологічні захворювання та інші патології.
Лікар-дієтолог розробляє індивідуальне меню лише після збору анамнезу, лабораторних та інструментальних досліджень, а також надає консультації. Спеціаліст враховує потреби та вподобання, щоб раціон харчування приносив не лише користь для здоров’я, але й гастрономічне задоволення. При дотриманні дієти лікар контролює стан пацієнта, вносить корективи та надає мотивацію.
Бажаєте купити індивідуальний раціон харчування? Записуйтесь на консультацію лікаря-дієтолога до клініки «Консиліум Медікал» на Лук’янівці (Правий берег Києва).