Здебільшого магнітно-резонансну томографію проводять після загального аналізу сечі та крові, а також УЗД або рентгену, який не дав повної інформації для оцінки стану органу.
Діагностику можуть призначити при зверненні пацієнта с наступними скаргами:
- •Сечовипускання супроводжується ріжучими болями та іншими дискомфортними відчуттями ;
- •Після статевого акту або фізичних навантажень виникають болі в нижній частині живота ;
- •Зміна кольору або запаху сечі.
При підозрі на пухлини призначається МРТ з контрастом. Новоутворення діаметром менш як 5 мм не завдають дискомфорту, але в міру збільшення патологія потребує тривалого лікування. Підсилювач допомагає не лише підтвердити факт наявності утворення, але й визначити його локалізацію, чіткі межі та розміри.
Окрім добро- і злоякісних новоутворень, МРТ дозволяє:
- •Виявити грижу сечового міхура ;
- •Діагностувати уролітіаз, поліпоз, запалення та інші патологічні процеси ;
- •Контролювати розміри регіонарних лімфоузлів ;
- •Вивчити розміри конкременту і його розташування ;
- •Виявити пісок у сечоводах і сечовому міхурі при сечокам’яній хворобі ;
- •Провести моніторинг динаміки перебігу патологій, пов’язаних з дивертикулами, хворобою Моріон та іншими аномаліями розвитку органу.
Діагностику методом томографії заборонено проводити за наявності в тілі феромагнітних елементів, імплантів, судинних кліпс та інших предметів. Відносним протипоказанням є перший триместр вагітності. Сканування з контрастом не можна здійснювати в лактаційному періоді та за наявності алергії на гадоліній.
Перед тим як зробити магнітно-резонансну томографію сечового міхура, вам не потрібно обмежувати себе у звичному способі життя. Винятком є МРТ з контрастом - за 6 годин слід утриматись від їжі та за 4 години від води. Протягом 3-4 днів до процедури бажано не вживати продукти, що подразнюють ШКТ та викликають газоутворення.
Перед процедурою пацієнт знімає усі металеві аксесуари: годинник, окуляри, прикраси та ін. Також слід витягнути з кишень ключі, гаманець та інші предмети, перелік яких повідомить оператор. Далі пацієнт лягає на стіл, платформа засувається в томограф і починається сканування. Під час дослідження оператор надає вказівки через двосторонній аудіозв’язок. Сеанс триває близько 30 хвилин, при використанні контрасту - 45 хвилин. Протягом доби ви отримаєте знімки з висновком на електронному носії або в друкованому вигляді.
Ціна на МРТ сечового міхура в Києві на Лівому березі (Позняки) в нашій клініці залежить від зони дослідження та необхідності у контрастуванні. Остаточну вартість ви дізнаєтесь після консультації.
Записуйтесь на МРТ-діагностику по телефону або через онлайн-форму на сайті.