Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Видалення мозолів і натоптишів

​Мозоль на стопі – це ороговіла ділянка шкіри, що виникає як захисна реакція на натирання. Ці утворення викликають болі і дискомфорт під час ходьби, обмежують у виборі взуття, а також створюють сприятливе середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів та занесення інфекції. Тому мозолі варто не маскувати пластирями, а усувати. Допоможе в цьому наш лікар-подолог.
Видалення мозолів і натоптишів
Видалення мозолів і натоптишів

Види мозолів


Розрізняють наступні їх види:

 • Мокрі або м’які – ділянки шкіри, під якими наявна рідина;
 • Сухі (натоптиші) – ущільнення ороговілого епідермісу, що утворюються внаслідок пошкодження шкіри або її постійного здавлювання;
 • Стрижневі – мозолі з утворенням кератинового ущільнення, що виникає в результаті скупчення клітин епідермісу та регулярного тиску чи тертя даної ділянки шкіри. Стрижень проникає у глибокі шари шкіри, що викликає дискомфорт та больові відчуття.

Причини появи мозолів


Дана проблема найчастіше є результатом носіння неправильного за розміром, тісного або незручного взуття на високих підборах. Особливо це стосується появи натоптишів на стопі. Серед інших факторів, що сприяють виникненню мозолів, виділяють:

 • Підвищене фізичне навантаження;
 • Зайва вага;
 • Псоріаз;
 • Цукровий діабет;
 • Гіперкератоз;
 • Індивідуальні особливості ходи;
 • Недостатній догляд за шкірою ніг.

Тривале тертя чи надмірний тиск на шкіру може призводити до появи мозолів не тільки на стопах, але і на пальцях рук.


Натоптиші та мозолі на стопі: лікування


Мокрі та м’які ушкодження шкіри усуваються без жодного втручання, під волдирем відбувається регенерація шкіри. Їх лише необхідно періодично дезінфікувати з метою уникнення розвитку запалення при розриві шкірки пухиря. Також не варто ігнорувати причину виникнення даної мозолі: тертя та тиск на дану ділянку має бути усунуто. В подальшому для профілактики повторного утворення волдирів можна використовувати захисні пластирі та креми, що пом’якшують шкіру ніг.


За появи мозолів або натоптишів на ногах, лікування може бути проведено за допомогою різних методів. Якщо вони проявляються у вигляді ущільнень шкіри, що періодично злущуються, дана проблема вважається естетичною. Такий натоптиш не завдає дискомфорту, оскільки не має стрижня. Але залишати його без уваги не варто, оскільки в подальшому можуть з’явитись тріщини на стопах.


Натоптиші можна обробляти і в домашніх умовах, проте необхідно пам’ятати, що знімати потрібно лише верхній тонкий шар огрубілої шкіри. Надмірний вплив на шкіру може мати зворотній ефект та провокувати гіперкератоз. Для профілактики повторної появи ороговілостей рекомендується більш ретельно ставитись до підбору взуття, використовувати ортопедичні устілки та силіконові подушечки.


В деяких випадках лікування натоптишів має бути більш серйозним. Якщо через пошкодження шкіри стан стопи погіршився, необхідно звернутись до лікаря-подолога, який оцінить ситуацію та обере ефективний метод лікування. Також підвищена увага необхідна при наявності в анамнезі захворювань, що мають прямий вплив на стан шкіри ніг. До них відноситься, зокрема, цукровий діабет. У пацієнтів з таким діагнозом поява мозолів може спровокувати запальний процес, сепсис та інші ускладнення. До появи натоптишів схильні і люди з плоскостопістю та судинними патологіями. В таких випадках краще довірити лікування фахівцям.


Видалення мозолів


Фахівці клініки Consilium Medical здійснюють видалення мозолів у Києві (Лук’янівка, Поділ) з використанням провідного обладнання та дотриманням міжнародних медичних протоколів. Пам’ятайте, що стрижневі мозолі не проходять самостійно та не піддаються лікуванню в домашніх умовах.


Видалення таких ущільнень здійснюється лише хірургічним шляхом з використанням місцевої анестезії. Процедура досить швидка і безболісна. Після всіх маніпуляцій лікар закладає на проблемне місце лікарський препарат та закриває рану антисептичною пов’язкою.


Також в нашій клініці можливий варіант видалення мозолів лазером, ціна такої процедури залежить від розміру ороговілості, але в будь-якому випадку є доступною. Цей метод вважається найефективнішим та не потребує тривалої реабілітації. Лазер впливає лише на уражену ділянку, не пошкоджуючи здорову шкіру. Процедура не супроводжується кровотечами, завдяки чому рана швидше заживає.


Серед інших способів, що використовують спеціалісти центру, можна виокремити кріодеструкцію. Ця процедура проводиться з використанням рідкого азоту. В результаті впливу наднизької температури пошкоджені частини епідермісу відмирають. Методи видалення натоптишів та мозолів має визначати лікар-подолог. Вони залежать від ступеня запущеності, наявності інших патологій та загального стану стопи.


Для записи на прийом до подолога та отримання консультації, телефонуйте до клініки Consilium Medical або скористайтесь онлайн-формою на сайті.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Залишити відгук