Гіпертонус м'язів у немовляти
Якщо розвиток йде нормально, гіпертонус у грудничка проходить до 6-ти місяців.
Коли батьки не починають лікування вчасно, виникають ускладнення, розвиток дитини затримується. Малюк набагато пізніше почне повзати, сидіти і ходити, порушиться моторика, пізніше додадуться дефекти постави і ходи.
Крім того, потрібно бути уважними, оскільки гіпертонус м'язів новонародженого може виявитися симптомом важких неврологічних патологій: ДЦП, порушень роботи головного мозку та інше.
Не виключений гіпертонус у немовляти, якщо малюк занадто рано починає тримати голівку. Цілком можливо, що це прояв перенапруження м'язів спини і шиї.
Щоб упевнитися в нормальному розвитку, відсутності хвороб, потрібно при перших же підозрах звернутися до педіатра. Якщо потрібно, він направить до профільних фахівців. Прийшовши на консультацію в медичний центр «Консиліум Медікал», ви дізнаєтеся причини виникнення хвороби у немовлят і способи позбавлення від недуги.
Гіпертонус у немовляти, причини появи
Щоб визначити способи лікування, потрібно знати, чому виник гіпертонус у немовляти. На процес одужання впливають причини, які викликали гіпертонус. Якщо на дитину негативно впливає клімат, екологія, то без усунення цих факторів лікування ефективним не буде.
Причини, за якими виникає гіпертонус у немовляти:
- ускладнена вагітність;
- важкі пологи і родові травми;
- розбіжність резус-фактора матері і дитини;
- загрози переривання вагітності;
- низький рівень кисню в крові;
- погана екологія;
- шкідливі звички батьків;
- високий внутрішньочерепний тиск;
- зайва збудливість;
- перинатальні порушення діяльності головного мозку.
Викликають гіпертонус причини різні. Завдання батьків і лікарів запобігти негативним факторам під час вагітності і в перші місяці життя малюка. Якщо ж гіпертонус не проходить, починати лікування новонародженого.
Симптоми гіпертонусу у новонародженої дитини
Батьки можуть зауважити гіпертонус у новонародженого спостерігаючи за поведінкою. Але тільки доктор скаже, чи носить гіпертонус у дитини патологічний характер. Що в поведінці дитини може стати приводом запідозрити гіпертонус? Симптоми бувають такі:
- Дитина лежить в неприродно вигнутій позі.
- Малюк постійно повертає або нахиляє голову в одну сторону.
- Гіпертонус у дитини проявляється тим, що малюкові ще немає місяця, а він вже тримає голівку.
- В тримісячному віці весь час стискає кулачки, не хоче розтискати кисть, щоб взяти предмети.
- Перевертається тільки на одну сторону.
- Стаючи на ноги, спирається тільки на носочки або клишоногий.
- Гіпертонус у новонародженого проявляється асиметрією в русі. До року ще не визначається, яка рука провідна: права чи ліва.
- Сон у дитини тривожний, малюк часто прокидається.
Вказують на гіпертонус симптоми ні в якому разі не можна ігнорувати. Своєчасне звернення до дитячого невролога допоможе усунути не тільки ознаки хвороби у новонародженого, але і її причини.
Лікування гіпертонусу у дітей
Лікування гіпертонусу у дітей починається у віці шести місяців. Терапію призначає невролог. Вона комплексна, оскільки недуга зачіпає різні органи і системи організму.
Гіпертонус у дітей лікується немедикаментозними методами:
- корисний масаж;
- добре допомагають електрофорез і магнітотерапія;
- цілющу дію надають грязелікування і теплолікування парафінові ваннами і аплікаціями;
- допомагають розслабити і зміцнити м'язи, поліпшити координацію рухів лікувальна фізкультура, плавання, фітбол;
- розслаблюючу, заспокійливу і загальнозміцнюючу дію надають ароматичні масла;
Що стосується ліків, то їх призначають лише в тому випадку, коли не допомагають немедикаментозні методи. Це можуть бути:
- засоби, що розслаблюють м'язи;
- сечогінні, що знижують кількість рідини в мозку;
- вітаміни групи В.
Лікування гіпертонусу у дітей в медичному центрі «Консиліум Медікал» носить комплексний характер, при цьому вас навчають техніці масажу, дають розгорнуті консультації з усіх питань, що стосуються здоров'я і розвитку малюка.