Як і будь які баріатричні операції, міні-гастрошунтування призначено для людей з важким ожирінням, яким не вдається втратити вагу іншими методами. Основні показання для застосування даної процедури наступні:
- •Високий індекс маси тіла (ІМТ). Зазвичай лікарі орієнтуються на значення понад 40. Проте при наявності прогресуючих супутніх захворювань (цукровий діабет 2 типу, хвороби серцево-судинної системи тощо) процедуру може бути проведено пацієнту з ІМТ 30-35;
- •Наявність психоемоціональних аспектів, що ускладнюють контроль ваги;
- •Неефективність інших методик лікування ожиріння;
- •Протипоказання до інших баріатричних методик.
Міні-гастрошунтування має певні протипоказання, які є типовими для всіх баріатричних операцій. До них відносять вагітність, виразкову хворобу шлунку, психіатричні захворювання, тощо.
Незважаючи на мінімальні ризики при виконанні процедури, MGB вважається операцією, а тому вимагає серйозного ставлення. Міні-гастрошунтування в Києві (Лук'янівка, Позняки) успішно проводять лікарі медичного центру «Consilium Medical». В нашій клініці практикують індивідуальний підхід до кожного пацієнта, але існують загальні етапи підготовки та проведення процедури наступні:
- 1.Отримання консультації лікаря (за необхідності – декількох). На цьому етапі оцінюється стан здоров'я пацієнта, обговорюються цільові результати та подальші кроки до їх досягнення.
- 2.Доопераційні обстеження. Пацієнт здає основні лабораторні аналізи, за потреби проходить обстеження ШКТ. На основі отриманої інформації лікар метод лікування.
- 3.Операція мінішунтування. Передбачає розділення шлунку та перенаправлення шляху їжі. Таким чином, частину шлунку з'єднують з петлею кишківника, що знижує абсорбцію частини кишківника. Процедура викликає зниження виділення герліну – гормону, відповідального за виникнення почуття голоду, до того ж об’єм шлунку стає меншим. Завдяки цьому зменшується і розмір порцій, які вживає пацієнт. Загальна денна кількість отриманих калорій знижується, що призводить до зниження ваги.
- 4.Післяопераційна реабілітація. Протягом 1-2 днів пацієнт перебуває під наглядом лікарів для контролю за його станом. Далі його виписують зі стаціонару, за відсутності ускладень або хворобливих відчуттів. Єдиним обмеженням є вживання рідкої та пюреподібної їжі протягом тижня після процедури.
Найбільшою перевагою даної методики є те, що при щадному хірургічному втручанні MGB можна досягти результатів традиційного шунтування шлунку. При цьому ризик виникнення ускладнень є нижчим.
Міні-гастрошунтування працює за рахунок поєднання рестриктивного, мальабсорбтивного та інкретинового ефектів. При чіткому дотриманні рекомендацій лікарів, можна досягти стабільного зниження маси тіла. Спеціалісти центру «Consilium Medical» надають детальні поради щодо періоду відновлення, розробляють індивідуальну дієту та план фізичної активності. За необхідності призначають вітаміни та допомагають адаптуватися до нового стилю життя.