Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Резекція шлунку

​Резекція шлунку являє собою один з методів баріатричної хірургії, що застосовується для лікування ожиріння ІІІ ступеню. Метою втручання є видалення частини шлунку, що дозволяє зменшити кількість їжі за один прийом. Таким чином пацієнт отримує менше калорій і швидко втрачає надлишкову вагу. Процедура почала використовуватись європейськими лікарями на початку 2000-х років, і зараз є популярною у світі завдяки своїй ефективності та безпечності для пацієнтів.

Показання та протипоказання


Дана баріатрична методика показана для пацієнтів з патологічним ожирінням, не варто застосовувати хірургічне втручання у випадках, коли консервативні методи можуть бути ефективними. До показань проведення sleeve-резекції відносять:


 • Надмірна надлишкова вага (ІМТ більше 40);
 • Наявність захворювань, які виникли або прогресують через ожиріння;
 • Неефективність стандартних методів схуднення;
 • Психосоціальні фактори, що ускладнюють дотримання здорового способу життя та контроль за вагою пацієнта.

Наявність одного чи декілька з перелічених факторів не є прямим стимулом до застосування хірургії зайвої ваги. Рішення про проведення резекції шлунку має бути зваженим та схваленим лікарями, зокрема, баріатричним хірургом.


Серед протипоказань операції по зменшенню шлунка виділяють:


 • Вік до 18 років;
 • Вагітність;
 • Наявність аутоімунних захворювань, хвороб печінки та серця;
 • Залежність від алкоголю та наркотичних речовин;
 • Нестабільний психоемоціональний стан.

Етапи рукавної резекції шлунку


Резекція шлунку - це серйозне хірургічне втручання, і після нього можуть виникнути певні ризики та обмеження. Про всі ці нюанси, а також про вибір варіанту операції по зменшенню шлунку, пацієнт дізнається на консультації з лікарем.


Загальний опис кроків даної процедури:


Доопераційна підготовка. На цьому етапі лікар збирає анамнез, призначає необхідні лабораторні дослідження та обстеження. Обговорюються анестезіологічні аспекти процедур. На основі отриманих даних обирається найефективніший метод вирішення проблем пацієнта.


Проведення операції. Зазвичай процедура виконується натщесерце. Тип доступу у більшості випадків – лапароскопічний. Виключення можуть становити індивідуальні медичні обставини. В процесі операції відокремлюють більшу частину шлунку (біля 75%), залишаючи тонкий рукав.


Післяопераційне відновлення. Проводиться медичний нагляд протягом кількох днів після резекції. При відсутності ускладнень, пацієнт залишає стаціонар, отримавши при цьому детальні рекомендації по зниженню та утриманню ваги. За необхідності пацієнту надається подальша підтримка.


Методи проведення резекції шлунку


Рукавна резекція шлунку входить в число баріатричних операцій. Вона може бути виконана двома методами:


 • Гастроіплікація. Даний метод передбачає утворення рукавів або складок з частини шлунку шляхом його стягування. Це змінює вид шлунку та зменшує його об’єм, а відповідно, і кількість спожитої їжі. Перевагою процедури є короткий період відновлення, але у надскладних випадках вона не є досить ефективною;
 • Поздовжня резекція. При використанні даної методики видаляється частина шлунку, яка відповідає за продукування гормону голоду. В даному випадку спостерігається комбінований ефект від операціії, оскільки крім фактичного зменшення об’єму шлунку, зникає постійне бажання їсти. За рахунок швидкого проходження їжі по шлунку, всмоктування поживних речовин значно скорочується. Методика ефективна при лікуванні ожиріння будь-якого ступеню.

Для пришвидшення результату при супер-ожирінні застосовується також комбінована рукавна резекція. Крім відокремлення частини шлунку, виконується скорочення частини тонкого кишківника. Це дозволяє не тільки досягти приведення маси тіла до бажаних показників, а і нормалізує перебіг наявних супутніх захворювань.


При необхідності проведення в Києві резекції шлунка, ціна буде визначена індивідуально, в залежності від поточного стану пацієнта, його потреб та методів виконання баріатричної операції.


Записуйтесь на консультацію до клініки Consilium Medical на Позняках або Лук’янівці по телефону або через онлайн-форму на сайті.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук