Сприятливе середовище для активного розвитку кліща створюють наступні зміни в організмі:
- • Зниження загального імунітету та захисних функцій шкіри;
- • Підвищене саловиділення (себорея);
- • Порушення в роботі кишково-шлункового тракту, печінки, підшлункової залози, жовчовивідних шляхів, ендокринної системи;
- • Стресові ситуації
- • Хронічні інфекції ЛОР-органів;
- • Надмірне вживання алкоголю та напоїв, що містять кофеїн;
- • Інтенсивне застосування косметики на основі гормональних компонентів;
- • Часті відвідування солярію, сонячні ванні;
- • Порушення обміну речовин.
Більшість пацієнтів звертаються до нас для мікроскопічного дослідження на демодекс в літньо-весняний період. Це пов'язано із загостренням хвороби на тлі підвищеної температури та вологості повітря.
Зараження відбувається безпосередньо від людини-носія інфекції або в побутових умовах через натільну та постільну білизну. Кліщі активно розмножуються в ємностях з косметичними засобами, що містять велику кількість тваринних жирів та масел.
Найчастіше хвороба протікає наступним чином:
- 1. Поява короткочасного почервоніння: на носі, щоках, підборідді, лобі, зовнішньому слуховому проході, шкірі повік, над бровами, в складках навколо носа та рота.
- 2. Почервоніння стає стійким, візуально пацієнт схожий на людей, які зловживають спиртними напоями.
- 3. Кровоносні судини розширюються та стають більш вираженими, формуючи судинні «зірочки».
- 4. Розвиток гнійників та вузликів, що нагадують вугрові висипання.
- 5. Розростання шкіри носа (у деяких пацієнтів може розвиватися кілька років).
- 6. Шкіра стає дуже чутливою, з'являється свербіж, біль, поколювання або печіння.
- 7. Формування бляшок.
- 8. Набряк обличчя.
За появи перших симптомів записуйтеся на аналіз на демодекоз в медичному центрі «Консиліум Медікал». Своєчасне звернення дозволить уникнути ускладнень та скоротити тривалість лікування. Крім того, захворювання викликає фізичний та психологічний дискомфорт. Хворі демодекозом стають дратівливими, сором'язливими та уникають спілкування з людьми.
В основі діагностики лежить виявлення кліщів в секреті сальних залоз. Для цього лікар-дерматолог видавлює вміст сальної залози за допомогою спеціального приладу або проводить скотч-пробу. Суть другого способу полягає в тому, що на уражених ділянках шкіри фіксується прозора клейка стрічка на ніч. Вранці стрічка відклеюється, а отриманий біоматеріал досліджується під мікроскопом.
Під час аналізу на демодекс (кліщ) ми не лише виявляємо збудників хвороби, але й визначаємо їх кількість. За малої концентрації паразитів та відсутності клінічної симптоматики, лікування не потрібно.
Лікування демодекозу на шкірі проводить лікар-дерматолог, в області очей — офтальмолог. Терапія націлена на усунення зовнішніх проявів та першопричини, що викликала активний розвиток кліща.
План лікування передбачає прийом різних медичних препаратів:
- • імуностимулюючих для загального зміцнення імунітету;
- • протиалергічних;
- • протипаразитарних та антибактеріальних засобів;
- • ліків для зменшеного вироблення сала, які приймаються перорально або у вигляді ін'єкцій
- • препаратів місцевої дії для зняття запалень та знезараження уражених ділянок.
Додатково лікар може призначити фізіотерапевтичні процедури та лікування супутніх хвороб, щоб уникнути загострень та рецидиву.
На другому етапі терапії проводиться профілактика демодекозу шляхом дотримання збалансованого раціону та правил особистої гігієни. Лікар надасть всі необхідні рекомендації з догляду за шкірою в постлікувальний період.
Протягом всього курсу терапії в клініці «Консиліум Медікал», пацієнта супроводжує лікар-дерматолог, кандидат медичних наук, доцент, Гусак Ольга Сергіївна. Висока кваліфікація, сучасне діагностичне обладнання та накопичений більш ніж за 35 років досвід дозволяють їй встановити точний діагноз та призначити ефективне лікування.
Для діагностики та розрахунку ціни на лікування демодекозу в Києві записуйтеся на прийом до фахівця за телефоном або через онлайн-анкету.