Спайкова хвороба сьогодні належить до захворювань, природа і способи
остаточного лікування яких поки невідомі. Джерелом спайок є запалена або травмована очеревина, що покриває більшість внутрішніх органів порожнини живота.
Застосовується безліч методик як для вивчення, так і для терапії цієї патології, проте, жодна з них поки не демонструє відчутних зрушень в боротьбі з хворобою.
У нормі очеревина забезпечує плавне ковзання і харчування органів, крім того, однією з її важливих функцій є захист здорових тканин від
пошкоджуючих факторів. Порушення цілісності описаного покриву викликає його злипання і
припаювання до оточуючих структур. У черевній порожнині утворюються різні
завороти й перетяжки, які
здавлюють здорові органи та порушують їх діяльність.
До симптомів спайкової хвороби відносяться:
- • хронічні і гострі болі,
- • часткова або повна кишкова непрохідність,
- • безпліддя у жінок.
Хвороба відрізняється непередбачуваним перебігом і не дуже сприятливим прогнозом, так як всі спроби видалити спайки призводять до повторної травми і активізації процесу.
Лапароскопія при спайках є рекомендованим методом лікування, так як основною особливістю даного методу є мала травматичність.
Хірургічні інструменти при
лапароскопічному видаленні спайок вводяться через мініатюрні розрізи, а всі маніпуляції проводяться під контролем збільшувальною техніки. Таким чином усунення перетяжок і спайок на органах виконується максимально акуратно і ніжно.
Лапароскопія спайок в малому тазі часто призначається при непрохідності маткових труб, хронічних болях внизу живота. Консервативне лікування в таких випадках зазвичай не може забезпечити сприятливого одужання, тому операція залишається єдиним способом відновити втрачену дітородну функцію і позбутися від болісних відчуттів.
Під час лапароскопії спайок можливо їх безпосереднє виявлення і видалення для відновлення прохідності і рухливості оповитих ними органів.