Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лапароскопія при спайкової хвороби

Спайкова хвороба в тій чи іншій формі розвивається у 5-20% пацієнтів, які перенесли оперативне лікування.

Причинами спайок в 98% випадків є хірургічне втручання, проте, лікування цієї патології також вимагає застосування скальпеля хірурга.

Лапароскопічна операція з видалення спайок є новим підходом до терапії несприятливої й поширеної патології.

Причини і симптоми спайкової хвороби

Спайкова хвороба сьогодні належить до захворювань, природа і способи остаточного лікування яких поки невідомі. Джерелом спайок є запалена або травмована очеревина, що покриває більшість внутрішніх органів порожнини живота.


Застосовується безліч методик як для вивчення, так і для терапії цієї патології, проте, жодна з них поки не демонструє відчутних зрушень в боротьбі з хворобою.


У нормі очеревина забезпечує плавне ковзання і харчування органів, крім того, однією з її важливих функцій є захист здорових тканин від пошкоджуючих факторів. Порушення цілісності описаного покриву викликає його злипання і припаювання до оточуючих структур. У черевній порожнині утворюються різні завороти й перетяжки, які здавлюють здорові органи та порушують їх діяльність.


До симптомів спайкової хвороби відносяться:


 • хронічні і гострі болі,
 • часткова або повна кишкова непрохідність,
 • безпліддя у жінок.

Хвороба відрізняється непередбачуваним перебігом і не дуже сприятливим прогнозом, так як всі спроби видалити спайки призводять до повторної травми і активізації процесу.


Перевага лапароскопічної операції при спайкової хвороби

Лапароскопія при спайках є рекомендованим методом лікування, так як основною особливістю даного методу є мала травматичність.


Хірургічні інструменти при лапароскопічному видаленні спайок вводяться через мініатюрні розрізи, а всі маніпуляції проводяться під контролем збільшувальною техніки. Таким чином усунення перетяжок і спайок на органах виконується максимально акуратно і ніжно.


Лапароскопія спайок в малому тазі часто призначається при непрохідності маткових труб, хронічних болях внизу живота. Консервативне лікування в таких випадках зазвичай не може забезпечити сприятливого одужання, тому операція залишається єдиним способом відновити втрачену дітородну функцію і позбутися від болісних відчуттів.


Під час лапароскопії спайок можливо їх безпосереднє виявлення і видалення для відновлення прохідності і рухливості оповитих ними органів.

Ми пропонуємо
діагностику і лікування
 • 1

  Ефективна і якісна лапароскопія при спайкової хвороби завдяки інноваційному інструментарію і досвіду лікарів з великою ймовірністю призводить до відмінних результатів.

 • 2

  Комфортний стаціонар і повноцінна післяопераційна реабілітація доповнюють оперативне лікування і дозволяють добитися кращого ефекту.

 • 3

  Ретельно продумана схема подальшого лікування індивідуально і грамотно підбирається і коригується.

Записатися
на прийом
Схема лікування
Лапароскопія при спайкової хвороби
- 1 -
Лапароскопія при спайках є методикою лікування, має найкращі результати і профіль безпеки при непрохідності маткових труб і порушення рухливості матки, яєчників і кишечника.

З огляду на безпосередній огляд змінених структур доступний тільки при самій лапароскопії спайок, описана методика відноситься і до незамінних діагностичних процедур.


Найкращі результати реальні в терміни до 3-х місяців після появи перших симптомів, проте успішне звільнення органів від сполучнотканинних тяжів можливо і в більш пізні терміни.


Операція проводиться відносно швидко, період відновлення індивідуальний і багато в чому залежить від особливостей очеревини пацієнта.

- 2 -
Вироблене під час лапароскопії видалення спайок не може гарантувати повторного запалення очеревини.

Як до, так і після операції раціональним підходом є застосування продуманої схеми консервативного лікування, спеціальних масажів живота і таза.


Комплексне лікування має набагато більший потенціал, ніж ізольоване хірургічне втручання, тому при дотриманні всіх рекомендацій лікаря в післяопераційному періоді шанси на благополучне одужання відчутно підвищуються.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук