Новоутворення залоз травного тракту відрізняються млявим і малопомітним плином на перших стадіях. У періоді формування пухлини хвороба може ніяк не давати про себе знати, в той же час розгорнута картина процесу різко проявляється тоді, коли можливостей виправити ситуацію стає занадто мало.
Типовими симптомами пухлини підшлункової залози є:
- • невмотивована втрата апетиту,
- • маси тіла,
- • блідість,
- • сірість або пожовтіння шкіри,
- • різної інтенсивності болю в спині або животі.
Дані стандартних методів діагностики можуть показувати зміни діяльності самої підшлункової, а також печінки, жовчного міхура, серця і нирок.
Досить цінна інформація виходить під час діагностичної лапароскопії раку підшлункової залози. Через міні-розріз під збільшенням ретельно обстежується поверхню ураженого органу і оточуючих його анатомічних структур, беруться зразки змінених тканин.
Після певної підготовки така процедура може трансформуватися в власне лікувальну лапароскопію при раку підшлункової.
Ендоскопічне втручання на ранніх стадіях процесу дозволяє акуратно і точно видалити виявлене новоутворення, давши шанси на щасливе одужання.
Лапароскопія при раку підшлункової залози з метастазами в свою чергу дає можливість відновити прохідність заблокованих проток залоз і по можливості видалити вогнища онкологічного процесу, що в підсумку підвищує тривалість та якість життя пацієнта.