Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA
Лапароскопічне видалення жовчного міхура — еталон хірургічного лікування
11 грудня 2018

Лапароскопічна холецистектомія — еталон хірургічного лікування

Що таке лапароскопічна холецистектомія?
Лапароскопічне видалення жовчного міхура — еталон хірургічного лікування

Хірургія, як і кожна галузь медицини, не зупиняє свого розвитку, постійно вдосконалюючись. І якщо до недавнього часу видалити жовчний міхур можна було тільки шляхом відкритого доступу через величезний розріз в черевній порожнині, то на сьогодні з'явилися альтернативні методи. Наприклад, лапароскопія жовчного міхура, або лапароскопічна холецистектомія.


ЛапароскопіяОтже, лапароскопія (холецистектомія) — це малоінвазивне оперативне втручання, яке передбачає видалення жовчного міхура через 3-4 невеликих отвори в черевній порожнині. Операція проводитися за допомогою спеціального ендоскопічного інструменту — лапароскопа, а також мікроінструментарію, під контролем відеокамери. Лапароскопія жовчного міхура, в порівняння з відкритою операцією, є менш травматичною та практично не несе ніяких ризиків для пацієнта в післяопераційному періоді.


Лапароскопічна холецистектомія показана при симптомній жовчнокам'яній хворобі, в деяких випадках безсимптомній жовчнокам'яній хворобі, при гострому холециститі, холедохолітіазі, поліпозі, холестерозі жовчного міхура, функціональних розладах жовчного.


Далі в статті розповімо більш детально про лапароскопію жовчного міхура при жовчнокам'яній хворобі, ознайомимо з особливостями проведення втручання та підготовки до операції, а також з цінами на лапаросокопію в Києві.Лапароскопічна холецистектомія жовчнокам'яної хворобиПри такому захворюванні, як ЖКХ (жовчнокам'яна хвороба), лапароскопія є найбільш ефективним і виправданим методом лікування. Вона вважається «золотим стандартом» в лікуванні ЖКХ і застосовується як в разі симптомного, так і безсимптомного перебігу захворювання.


 • Лапароскопічна холецистектомія жовчнокам'яної хвороби доцільна в наступних випадках:
 • Камені займають більш, ніж 1/3 жовчного міхура
 • ЖКБ супроводжується частими жовчними коліками
 • Ускладнена ЖКБ


Лапароскопія при ЖКБ не вимагає від пацієнта особливої попередньої підготовки та, хоч і є малотравматичною, проводиться під загальним наркозом. Лапароскопічна холецистектомія жовчнокам'яної хвороби включає наступні етапи: Проведення лапароскопії


 • Антисептична обробка операційного поля
 • Формування чотирьох невеликих отворів в передній черевній стінці, а саме — одне близько пупка та три в правій підреберної області
 • В ці отвори вводяться лапароскоп, з джерелом світла та відеокамерою, та мікроінструментарій, за допомогою яких видаляється жовчний міхур
 • Перетин міхурової артерії та жовчної протоки
 • Зашивання рани

Лапароскопія ЖКХ, в порівняння з традиційною холецистектомією, є менш травматичною та відрізняється більш легким та швидким післяопераційним періодом. Крім цього, до переваг лапароскопічної операції можна віднести швидкість процедури, безболісність, відсутність ускладнень в ході та після операції, відмінний косметичний ефект.


Лапароскопія практично немає протипоказань. Як і будь-яку операцію, лапароскопію не рекомендується проводити при термінальних станах, порушенні згортання крові, декомпенсованих захворюваннях життєво важливих органів.У чому полягає підготовка до лапароскопічної холецистектоміїЛапароскопічна холецистектомія (оперативна хірургія ЖКБ) не передбачає особливої специфічної підготовки пацієнта. Як і при будь-якому оперативному втручанні, підготовка до холецистектомії в першу чергу полягає в оцінці стану здоров'я пацієнта. Для цього напередодні операції слід здати всі необхідні аналізи. Лапароскопічна холецистектомія (оперативна хірургія ЖКБ) вимагає оцінки таких показників:Аналіз крові


 1. 1. Група крові та резус-фактор
 2. 2. Аналіз крові на гепатит С, ВІЛ, сифіліс
 3. 3. Загальний аналіз крові та сечі
 4. 4. Глюкоза крові
 5. 5. Біохімічний аналіз крові
 6. 6. Коагулограма

 • Крім цього, підготовка до холецистектомії включає наступне:
 • Обмежене вживання їжі напередодні операції, останній прийом їжі має здійснюватися не пізніше 19:00
 • Увечері напередодні операції та за годину-півтори до початку операції бажано зробити очисну клізму

Якщо пацієнт приймає будь-які препарати, він повинен узгодити це зі своїм хірургом і при необхідності скасувати їх за кілька днів до операції, або в день операції.Лапароскопічна холецистектомія: ціни на операціюВартість операції Скільки коштує лапароскопічна холецистектомія? Ціна на лапароскопію різна та залежить не тільки від клініки й кваліфікації лікаря, але й методики проведення операції, тяжкості ЖКБ, загального стану пацієнта. У Києві на операцію лапароскопія жовчного міхура ціна може дещо відрізнятися від ціни на дану операцію в інших регіонах.


Отже, на лапароскопічне видалення жовчного міхура ціна в Києві починається від 7 000 грн. і може досягати 30 000 грн. і більше. Як показують відгуки пацієнтів, відмінно зарекомендувала себе як якістю послуг, так і приемлемостью цін, клініка Консиліум Медікал в Києві. Тут на операцію лапароскопічна холецистектомія ціна становить всього 18 000 грн. У цю вартість входять повне обстеження пацієнта, здійснення передопераційної підготовки, сама операція та післяопераційний догляд. У клініці працюють тільки досвідчені, висококваліфіковані хірурги, а також застосовуються сучасні, визнані в Європі методи лікування, тому кожен пацієнт може бути спокійним та не переживати за своє здоров'я!

схожі статті
 • Лапароскопічна холецистектомія
  24 травня 2018
  Лапароскопічна холецистектомія

  На сьогоднішній день практично всі оперативні втручання в хірургії проводяться за допомогою лапароскопічного методу, не є винятком і операція лапароскопічна холецистектомія.

  докладніше
 • Дієта після лапароскопічної холецистектомії
  28 травня 2018
  Дієта після лапароскопічної холецистектомії

  Лапароскопічне видалення жовчного міхура або холецистектомія вважається малоінвазивною, малотравматичною операцією і відрізняється швидким відновним періодом і низьким ризиком розвитку ускладнень.

  докладніше