Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Баріатрична хірургія

​Баріатрична хірургія – це галузь хірургії, яка спеціалізується на лікуванні патологічного ожиріння. Її головною метою є допомога пацієнтам з надмірною зайвою вагою, коли інші методи не приносять бажаного результату. Баріатричні методики полягають у зменшенні розміру шлунка або зміні шляху перетравлення їжі.
Баріатрична хірургія

Типи ожиріння


Накопичення надмірної кількості жиру в організмі має назву ожиріння. Різновиди даного стану прийнято класифікувати за розподілом жирової тканини у певних місцях, а саме:


  • Абдомінальне (центральне) – скупчення значної кількості жиру в області черевної порожнини та навколо внутрішніх органів;
  • Стегново-сідничне – жирова тканина накопичується у зоні стегон та сідниць;
  • Ліподистрофічне – жир втрачається у певних місцях, при цьому скупчується в інших. Фігура набуває незвичайних, нерівномірних форм;
  • Змішане – рівномірний розподіл жирових відкладень у різних частинах організму або комбінація перелічених вище типів.

Показання для баріатричної операції


Зазвичай пацієнти застосовують консервативні методи позбавлення від зайвої ваги: дієти, пігулки, фізичні навантаження, тощо. Але у занедбаних випадках виникає так зване морбідне ожиріння (лат. morbus – хвороба), при якому вищезазначені дії є неефективними, і необхідна баріатрична операція.


Іншими показаннями для застосування баріатричних методик є:


  • Значне перевищення індексу маси тіла (ІМТ). Це показник, що обчислюється як співвідношення маси тіла (кг) до зросту (м). Якщо значення перевищує 40, ступінь ожиріння вважається значною;
  • Наявність або поглиблення супутніх захворювань по причині наявності зайвої ваги. Ожиріння має негативний вплив на розвиток артеріальної гіпертензії та інших захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету, апное;
  • Психологічні фактори. Наявність надмірної ваги впливає на стабільність психоемоційного стану пацієнта. Якщо людина достатньо вмотивована до змін у подальшому способі життя, баріатрія є найефективнішим варіантом лікування ожиріння.

У деяких випадках варто враховувати також вік пацієнта. Для деяких груп населення краще застосувати альтернативні методики. Також баріатрична хірургія не застосовується при наявності виразкової хвороби шлунка та психічних розладів.


Рішення про проведення хірургічного втручання має бути прийнято індивідуально та враховувати медичні проблеми та особливості пацієнта. Для цього варто звернутись на консультацію до лікаря-баріатра.


Етапи баріатричної хірургії


Хірургічне лікування зайвої ваги включає певні специфічні кроки, що варіюються в залежності від процедури, яку обирає баріатричний хірург. Основні етапи зазвичай наступні:


  • 1. Консультація лікаря: обговорюється поточний стан пацієнта та бажаний результат після проведення процедури. Збирається анамнез, з’ясовуються причини надмірної ваги, її вплив на розвиток наявних захворювань. Спеціаліст надає інформацію стосовно переваг та ризиків операції, а також дає розуміння необхідності зміни стилю життя після реабілітації.
  • 2. Підготовка до оперативного втручання: з метою оцінки стану здоров'я пацієнта проводиться його медичний огляд, лабораторні аналізи та додаткові обстеження (за необхідності). На цьому ж етапі визначається тип операції зі зменшення шлунку, ціна (орієнтовно) та терміни її виконання.
  • 3. Проведення операції відповідно до обраного методу, з урахуванням затвердженої тактики загальної анестезії.
  • 4. Реабілітаційний період: забезпечується медичний нагляд за пацієнтом з метою відслідковування виникнення можливих ускладнень.

В подальшому надається консультативна підтримка з питань харчування та зміни способу життя. Кожен пацієнт отримує індивідуальний план лікування з урахуванням його унікальних потреб та поточного стану здоров'я. При дотриманні рекомендацій лікаря в перший місяць після втручання вага пацієнта може зменшитись на 40-50 кг.


Види баріатричних операцій


Лікування ожиріння у Києві (Лук'янівка, Позняки) проводиться у медичному центрі «Consilium Medical». З метою зменшення кількості споживаних калорій і, відповідно, втрати ваги, наші спеціалісти успішно застосовують наступні методики:


  • Поздовжня резекція шлунку. Вона передбачає видалення частини шлунку, завдяки чому пацієнт зменшує кількість їжі за один прийом. Це дозволяє втрачати вагу за рахунок зниження денного споживання калорій;
  • Балонування шлунку. При даній процедурі у шлунок пацієнта вводиться медичний балон, який в подальшому заповнюють спеціальним розчином. Таким чином досягається зменшення об'єму шлунку та скоріше відчуття насичення від меншої кількості їжі. Даний спосіб лікування надмірної ваги допомагає пацієнту змінити стиль харчування, та в подальшому самостійно стежити за дотриманням здорового способу життя. Цей метод є тимчасовим, і через кілька місяців балон може бути видалений зі шлунку;
  • Міні-гастрошунтвання. Цей вид баріатричної хірургії дозволяє скоротити шлях проходження їжі за рахунок розділення шлунку та його з'єднання з меншою частиною товстого кишківника. Завдяки даним діям, кількість калорій, що адсорбуються організмом, значно зменшується.

За наявності протипоказань до вищевказаних методик, спеціалісти нашого центру підберуть для лікування ожиріння в Києві ефективні малоінвазивні процедури для позбавлення від зайвої ваги. Такі методи можуть бути використані як альтернатива хірургічному втручанню. Найпопулярніші серед них:


  • Поміщення у шлунок гідрогелевих імплантів з використанням ендоскопічного доступу. Дана процедура є оборотною. Такі імпланти застосовують за умови відсутності зв’язку ожиріння та метаболічних порушень;
  • EndoBarrier – пристрій, що ендоскопічно імплантується в тонкий кишечник та створює бар'єр між його стінками та їжею. Це дозволяє зменшити всмоктування поживних речовин.

Залежно від стану пацієнта та від того, яка буде обрана баріатрична операція, ціна хірургічного втручання розраховується індивідуально.


Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук