Особливостями хірургії злоякісних і доброякісних новоутворень є вкрай висока ціна неповного видалення патологічного вогнища і підвищений ризик ускладнень через загальне виснаження пацієнта.
Лапароскопія в онкології застосовується для зниження втрати крові під час операції, збільшення точності і ефективності видалення пухлини і її метастазів.
Суть операції полягає в маніпуляціях спеціальними ендоскопічними інструментами під відеоконтролем. У черевну порожнину нагнітається
певна кількість газу для підняття стінки живота, після чого туди вводиться невелика камера з освітленням.
Мініатюрність і точність інструментарію, особливості системи спостереження за ходом процедури дозволяють обійтися без великих розрізів і, відповідно, уникнути зайвих травм шкіри, м'язів і внутрішніх органів.
Для лапароскопічної операції в онкології зазвичай буває досить 3-4 розрізів по 1-2 см завдовжки. Процедура проводиться під повним знеболенням, а наступний період відновлення в порівнянні з наслідками відкритих втручань коротше і комфортніше.
- • Найбезпечніша лапароскопічна хірургія в онкології завдяки сучасному обладнанню, що вимагає мінімального розміру операційних ран.
- • Кваліфіковані лікарі з великим досвідом виконання лапароскопічних операцій в онкології проводять лікування після детальної діагностики і розробки детального плану терапії і самого втручання.
- • Перед- і післяопераційне перебування в комфортних палатах, повний супровід в реабілітаційному періоді.
Для уточнення можливостей і протипоказань до лапароскопії онкологи нашого центру ретельно вивчають результати обстеження і попередніх етапів терапії новоутворення.
Ретельно планується додаткова діагностика або необхідні підготовчі заходи.
У разі неможливості або недоцільності проведення ендоскопічної операції пацієнтові обов'язково розкажуть про найбільш
ефективні і
корисні в кожному конкретному випадку методи. Так, іноді
більший ефект може давати традиційне, відкрите втручання через широкий розріз, променева або консервативна терапія.
Після уточнення показань проводиться безпосередня підготовка до операції.
Лапароскопія в онкології може бути як одномоментним і остаточним методом лікування новоутворення, так і служити необхідним етапом комплексного лікування процесу.
Терапевтична тактика цілком залежить від виду, обсягу і агресивності пухлини, загального стану людини, що страждає виявленої хворобою.
Як правило, найбільші результати ендоскопічна хірургія показує в видаленні невеликих доброякісних новоутворень або лікуванні злоякісного процесу без метастазів.
Завдяки маленьким
розрізам і практично відсутньої
крововтрати пацієнт досить швидко відновлюється і в деяких випадках може
обходитися без подальшого лікування специфічними медикаментами.
Проте, оцінити клінічну картину цілком і порекомендувати той чи інший тип операції може тільки лікар,
який досконально володіє всім спектром онкологічних операцій.