Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування перелому ключиці

​Ключиця – це подвійна трубчаста кістка, один кінець якої з'єднується з грудиною, а другий – акроміальним відростком лопатки. Простими словами, вона з'єднує тіло та верхню кінцівку. Функція даної кістки полягає в збереженні анатомічно правильного положення лопатки, необхідного для повної свободи рухів руки. Вона знаходиться в найбільш вразливій області та схильна до травм, що робить перелом ключиці поширеним захворюванням в травматології. Дана патологія не лише викликає біль та дискомфорт, а й призводить до часткової втрати працездатності. Тому для повернення до нормального життя та запобігання ускладнень, якомога швидше звертайтеся за допомогою до ортопеда-травматолога.

Види перелому ключиці


За локалізацією травми розрізняють наступні види переломів ключиці:

 • Діафізарний (середня третина кістки) – на нього припадає близько 80% всіх переломів ключиці;
 • Зовнішній (перелом акроміального кінця ключиці) з можливим залученням до патологічного процесу зв'язок та лопатки;
 • Внутрішній (область грудинно-ключичного суглоба).

Переломи бувають закриті (без пошкодження шкіри) та відкриті (з порушенням цілісності шкірного покриву). Травми також діляться на косі та з перпендикулярною лінією, осколкові та багатоосколкові. В результаті високоенергетичної травми відбувається перелом ключиці зі зміщенням, який небезпечний ризиком ушкодження нервів, кровоносних судин та шкірного покриву.

Причини перелому ключиці


Основним механізмом травми є прямий удар по ключиці, падіння на верхню кінцівку, заняття спортом або дорожньо-транспортна пригода. До групи ризику входять особи похилого віку та люди з остеопорозом. Вони страждають від нестачі кальцію, тому для деформації кістки їм знадобиться менше зусиль, ніж здоровій людині.


Ознаки перелому ключиці


До основних симптомів перелому ключиці відносяться:

 • Гострий біль між плечем та шиєю, який посилюється при спробі здійснити рух рукою;
 • Обмежений обсяг рухів, неможливість підняти верхню кінцівку;
 • Спроби підняти руку супроводжуються хрускотом;
 • Візуальне зміщення ключиці та плеча;
 • Випнута лопатка;
 • Патологічна рухливість в травмованій зоні;
 • Крововилив в прилеглі тканини.

При відкритому переломі ключиці симптомом може бути кровотеча внаслідок пошкодження шкіри. Деякі пацієнти також скаржаться на ускладнене дихання, викликане пошкодженням плеври.


Діагностика перелому ключиці


Для встановлення діагнозу досить збору анамнезу, візуального огляду та пальпації. В екстрених випадках ортопед-травматолог надає невідкладну допомогу при переломі ключиці шляхом іммобілізації, необхідної для забезпечення правильного зрощення тканин та купірування больового синдрому. Для локалізації травми та оцінки ступеня пошкодження, призначається рентгенографія в передній та задній проєкції. При показаннях до хірургічного лікування та підозрі на деформацію сусідніх тканин, проводиться КТ або МРТ.


В результаті комплексного огляду лікар-травматолог визначає відповідну тактику лікування. Ціна на послуги залежить від обраного методу та характеру травми. Остаточну вартість повідомляють адміністратори клініки «Консиліум Медікал» на Подолі та Лук'янівці.


Як відбувається лікування перелому ключиці в Києві?


При переломі ключиці лікування може бути консервативним та хірургічним. Метод терапії залежить від характеру, ступеня тяжкості та поширення лінії перелому.

Лікування перелому ключиці без операції


У цьому випадку здійснюється внутрішня репозиція з наступною іммобілізацією надпліччя ортезом або гіпсовою пов'язкою. Фіксатор знімається через 4-5 тижнів, залежно від ступеня тяжкості травми. Консервативне лікування показано при закритому переломі ключиці без зміщення або мінімальному зсуві. Для прискореного відновлення пацієнт також виконує домашню програму вправ, розроблену ортопедом-травматологом.

Оперативне лікування перелому ключиці


При переломі ключиці зі зміщенням операція є єдиним способом досягти правильного зрощення кісток та відновлення повної функціональності. Ортопед-травматолог нашої клініки застосовує ефективний та перевірений метод – остеосинтез. Операція передбачає повернення уламків в анатомічно правильне положення з подальшою фіксацією за допомогою металоконструкцій: штифтів, гвинтів або титанових пластин. Остеосинтез ключиці дозволяє приступати до розробки рухів наступного після операції та не вимагає іммобілізації.


Реабілітація після перелому ключиці


Індивідуальна програма відновлення може охоплювати:

 • Заняття з інструктором ЛФК;
 • Лікувальні масажі;
 • Фізіотерапевтичні процедури;
 • Гімнастику;
 • Розробку рухів в домашніх умовах.

Відновлення після перелому ключиці триває до 10 тижнів, залежно від ступеня тяжкості ушкодження та локалізації травми. Консолідація травми настає після контрольної рентгенографії.


Важливо розпочати реабілітацію якомога швидше та чітко дотримуватися всіх інструкцій ортопеда-травматолога. За відсутності ранньої розробки після перелому ключиці наслідки можуть бути самими несприятливими, аж до незрощення кісток, гнійно-запальних процесів та оніміння нижньої кінцівки.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Цінова політика чітко регламентована і пацієнт завжди обізнаний про вартість майбутніх діагностики та лікування
Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
 • Палій Ігор Петрович
  Лікар ортопед-травматолог 1-ї категорії медичного центру «CONSILIUM MEDIKAL».
  Стаж роботи: 8 років
Всі лікарі
Залишити відгук