Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування перелому кісточки (щиколотки)

​Кісточка або щиколотка є кістковим утворенням дистального відділу гомілки. Дана кістка буває внутрішньою (медіальною) та зовнішньою (латеральною). Візуально вона нагадує два горбки, розташованих по обидві сторони гомілковостопного суглоба. Ця область гомілки є однією з найбільш незахищених та піддається високим механічним навантаженням, що робить її схильною до силового впливу та травм. Перелом щиколотки викликає сильний біль та обмежену рухливість нижньої кінцівки. Тому при пошкодженні щиколотки не відкладайте похід до ортопеда-травматолога на завтра. Своєчасне лікування дозволить прискорити консолідацію перелому та відновити функціональність кістки.

Види перелому кісточки


За локалізацією пошкодження травми діляться на два види:

 • Перелом зовнішньої щиколотки;
 • Перелом внутрішньої щиколотки.

Залежно від наявності зміщення, переломи бувають двох видів:

 • Перелом щиколотки зі зміщенням – кісткові уламки відхиляються в сторону відносно один одного;
 • Перелом щиколотки без зміщення – неповний перелом, при якому кісткові фрагменти не зміщуються.

Залежно від наявності пошкодження шкіри, розрізняють два види переломів:

 • Закритий перелом щиколотки – пошкодження не супроводжується порушенням цілісності шкірного покриву;
 • Відкритий перелом щиколотки – травма призводить до пошкодження шкіри та проявляється кровотечею.

За кількістю щиколоток, залучених в патологічний процес, в травматології виділяють одно-, дво- та трьохкісточковий перелом. Останній діагноз ставиться при одночасному пошкодженні внутрішньої, зовнішньої щиколотки та заднього краю великогомілкової кістки.

Причини перелому кісточки


Найбільш поширеним механізмом перелому є непряма травма: підвертання нижньої кінцівки, падіння на слизькій дорозі або з висоти, стрибки. Рідше пошкодження виникає внаслідок прямого впливу: падіння важкого предмета, удару в гомілку, автомобільної аварії та інших впливів. При сильних механічних навантаженнях можливо розтягнення або розрив зв'язок.


Фактором ризику травми є нестача кальцію в кістковій тканині, яка призводить до зниження міцності кісток. Тому до переломів схильні особи похилого віку, вагітні жінки та люди, хворі на остеопороз.

Симптоми перелому кісточки


Переломи щиколотки мають ряд властивих ознак:

 • Сильний біль, що підсилюється при навантаженні на ногу з можливою іррадіацією в голеностоп;
 • Неможливість наступити на ногу;
 • Чути хрускіт в момент отримання травми, а також при спробі стати на ногу;
 • Набряк, який проявляється значним збільшенням об’єму щиколотки;
 • Посиніння або почервоніння шкіри в травмованій зоні;
 • Відхилення стопи від анатомічно правильного положення;
 • Кровотеча (при відкритих переломах).

При переломі медіальної кісточки больовий симптом є більш інтенсивним. Виразність клінічних проявів визначається ступенем зміщення кісткових фрагментів та пошкодженням зв'язок. Через сильний шок, який люди переживають при травмі, ознаки можуть з'являтися через деякий час.


Діагностика перелому кісточки


При невідкладних ситуаціях ортопед-травматолог надає першу допомогу при переломі щиколотки, що включає іммобілізацію нижньої кінцівки, введення знеболювального препарату та антисептичну обробку рани (при відкритій травмі). Лікар відразу проводить пальпації, візуальне обстеження, вислуховує скарги пацієнта та розпитує його про механізм пошкодження.


Для локалізації травми та оцінки ступеня тяжкості травми, проводиться рентгенографія в прямій, косій та бічній проєкціях. За необхідності точної оцінки стану м'яких тканин та при нестабільних переломах, додатково призначається УЗД, КТ або МРТ. В результаті комплексного огляду ортопед-травматолог визначає тактику терапії. Остаточну ціну на лікування повідомляють адміністратори клініки «Консиліум Медікал» на Подолі або Лук'янівці.


Як проходить лікування переломів щиколотки в Києві?


Спосіб терапії залежить від ступеня тяжкості травми, механізму перелому та наявності зсуву. При легкому пошкодженні без зміщення показано консервативне лікування шляхом накладення гіпсової пов'язки для правильного зрощення кісток. Іммобілізація комбінується з вживанням препаратів для купірування больового синдрому, зняття запалень та профілактики тромбозу. Ортопед-травматолог контролює процес відновлення за допомогою рентгенологічного обладнання, а також складає комплекс вправ для розробки голеностопа після перелому. У деяких випадках поступові навантаження на нижню кінцівку дозволяються до настання консолідації.


Хірургічне втручання знадобиться при сильному зсуві уламків та відкритому переломі. Найбільш ефективним методом лікування є металоостеосинтез – встановлення фіксувальних металоконструкцій під контролем ЕОПа для правильного зрощення кісток.


Вартість операції при переломі щиколотки залежить від ступеня тяжкості травми та кількості пошкоджених щиколоток.


Реабілітація після перелому щиколотки


Для закріплення результату та прискореного відновлення функції нижньої кінцівки, наш ортопед-травматолог розробляє індивідуальну програму реабілітації, яка може включати в себе:


 • Сильная боль, усиливающаяся при нагрузке на ногу с возможной иррадиацией в голеностоп;
 • Заняття з інструктором ЛФК;
 • Фізіопроцедури;
 • Лікувальний масаж стопи та гомілки;
 • Кінезіотейпування;
 • Розробка голеностопа в домашніх умовах.

В середньому відновлення після перелому кісточки триває 1,5-2 місяці. Терміни консолідації залежать від ступеня тяжкості травми, пошкодження зв'язок та виконання пацієнтом всіх рекомендацій лікаря.


Після повного відновлення пацієнтам рекомендується займатися плаванням та їздою на велосипеді.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Цінова політика чітко регламентована і пацієнт завжди обізнаний про вартість майбутніх діагностики та лікування
Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
 • Палій Ігор Петрович
  Лікар ортопед-травматолог 1-ї категорії медичного центру «CONSILIUM MEDIKAL».
  Стаж роботи: 8 років
Всі лікарі
Залишити відгук