Кіста гайморової пазухи
У пазухах, для зволоження носа, виробляється слиз, виведення якої здійснюється за особливими протоках. У тому випадку, коли в організмі є в наявності запальні або патологічні процеси, слиз може не виводитися з порожнин, а це одна з причин формування кісти гайморової пазухи.
Кіста — невелика порожниста капсула з двошаровою оболонкою, заповнена рідиною.
Її виникнення загрожує здоров'ю, отже, небезпечно ігнорувати перші симптоми. Щоб не виникли ускладнення, необхідна своєчасна консультація лікаря, який визначить причини, вибере способи лікування і видалення новоутворення. У Києві якісна діагностика і лікування проводиться в медичному центрі CONSILIUM MEDICAL.
Кіста гайморової пазухи: симптоми утворення
Які симптоми кісти гайморової пазухи? Їх необхідно знати, щоб вчасно звернутися за допомогою.
Отоларингологи розрізняють дійсну і помилкову кісту.
Ретенційна (справжня) утворюється внаслідок набряку або ущільнення слизової при частих або тривалих запаленнях.
Поява псевдокісти (помилкова) можуть спровокувати інфекційно-запальні процеси у коренів зубів верхнього ряду — щільна кіста проростає в гайморову пазуху, і локалізується на дні.
Ознаки кісти гайморової пазухи залежать від розмірів патології, а також стадії захворювання. Вони можуть проявлятися з однієї або обох сторін носа.
Кіста гайморової пазухи: симптоми початкової стадії хвороби
- Біль з боків носа, що підсилюється, коли пацієнт нахиляє голову;
- Людині важко дихати носом;
- Постійне відчуття закладеного носа;
- Виділення слизові, можуть бути домішки гною;
- У переніссі і в очницях відчувається тиск і тяжкість;
- Утруднюється нюх;
- З'являється в'язкий слиз на гортані.
Кіста гайморової пазухи: симптоми пізньої стадії хвороби:
- Набряки носових раковин і щік;
- Розвиток асиметрії утворення;
- Можлива втрата нюху.
Причини появи кісти
Будь-яку хворобу легше попередити, ніж вилікувати. В силу цього не зайве знати причини виникнення кісти гайморової пазухи, що допоможе запобігти недузі або не допустити ускладнень.
Кіста гайморової пазухи причини появи має наступні:
- Хвороби носа: гайморит, полісінусит, риніт;
- Карієс та інші захворювання ротової порожнини;
- Алергічні реакції;
- Дефекти носової перегородки;
- Поліпи в носових пазухах;
- Порушений прикус;
- Дефекти твердого неба.
Які б не мала кіста гайморової пазухи причини, захворювання піддається лікуванню фахівцями медичного центру CONSILIUM MEDICAL.
Чим небезпечна кіста гайморової пазухи?
Чим небезпечна кіста гайморової пазухи? Перш за все, ускладненнями. Чи треба видаляти кісту гайморової пазухи? Думка фахівців однозначно — так.
Непрооперована кіста гайморової пазухи має наступні ускладнення:
- Деформуються кістки черепа.
- Офтальмологічні проблеми. В очах може двоїтися, гострота зору неухильно знижується.
- Хронічні запалення.
- Нерідкі головні болі різної інтенсивності.
- Інфікування інших органів і тканин.
Ще одне ускладнення кісти гайморової пазухи — кисневе голодування. Воно проявляється в хронічній втомі, постійну слабкість, зниження мозкової активності, низької концентрації уваги.
Діагностика кіст
Для виявлення кісти гайморової пазухи діагностика повинна проводитися хорошими фахівцями в медичній установі. Щоб діагностика кісти гайморової пазухи була найбільш точною, в медичному центрі CONSILIUM MEDICAL проводяться такі дослідження:
- Складання анамнезу хвороби.
- Магнітно-резонансна томографія.
- Риноскопія.
- Рентгенівські знімки.
- Комп'ютерна томографія.
- Діагностична пункція, проведена під місцевим наркозом.
- Лабораторні аналізи носової слизу.
- Загальний аналіз крові.
У важких випадках діагностика кісти гайморової пазухи потребують здійснення діагностичного зондування. Для виявлення наявності злоякісних клітин проводиться пункція і біопсія тканин кісти.
Як і чим лікувати кісту гайморової пазухи: методи лікування
Чим лікувати кісту гайморової пазухи? Існує багато рецептів, включаючи рекомендації народної медицини, які пропонують консервативне лікування. Але важливо розуміти: кіста ні самостыйно, ні під впливом медикаментів і трав'яних зборів розсмоктатися не може.
Важливо! При поставленому діагнозі «кіста гайморової пазухи» лікування із застосуванням тепла і фізіотерапії категорично протипоказані.
Через це операції не уникнути. Як лікувати кісту гайморової пазухи? Коли новоутворення має невеликі розміри, можлива вичікувальна тактика. Але, якщо капсула велика, приймається рішення, що лікування кісти гайморової пазухи має бути оперативним.
Хірургічне лікування лікування кісти гайморової пазухи проводиться двома способами: ендоскопічна гайморотомія і застосування лазера. Щоб запобігти вторинному інфікуванню, лікар призначає прийом антибіотиків.
Переваги оперативного лікування кісти гайморової пазухи в Консиліум Медікал
Раніше кісти видалялися фронтальною операцією. Але це дуже болісні і травматичні способи лікування. Якщо діагностовано кісту гайморової пазухи, лікування в Києві ефективно здійснюється в медцентрі CONSILIUM MEDICAL.
Зараз отоларингологи, рекомендуючи оперативне лікування кісти гайморової пазухи, пропонують неінвазивні методики, які передбачають застосування нової ендоскопічної апаратури.
Сучасні ендоскопічні операції кращі по ряду причин:
- Відсутні протипоказання.
- Практично не виникають ускладнення.
- Ні післяопераційних шрамів і рубців.
- Значно скорочується час реабілітації.
Як проводиться оперативне лікування кісти гайморової пазухи? При ендоскопії не потрібні проколи або розрізи, так як через ніс (сполучення) лікар вводить інструменти, після чого рідина виводиться природним шляхом.
Завдяки чіткій організації роботи клініки пацієнти позбавлені довгого і стомлюючого очікування прийому, знижується ризик інфікування. У медичному центрі проводяться всі необхідні дослідження. Ще одна перевага — комплексний характер лікування, так як в клініці здійснюється міждисциплінарний підхід.