Успіх маніпуляції в великій мірі залежить від новизни і якості обладнання, діаметр і чутливість якого безпосередньо впливають на розмір і кількість необхідних розрізів. Важливим в лапароскопічної холецистектомії, хід операції якої може вимагати швидких і нестандартних рішень, і досвід хірурга, його здатність правильно оцінити загальну картину процесу.
Показання до лапароскопії жовчного міхура включають хронічну жовчокам'яну хворобу, гострий і хронічний холецистити, доброякісні новоутворення і порушення розвитку жовчного міхура, що призводять до появи неприємних симптомів або загрожують здоров'ю при своєму подальшому розвитку.
Протипоказаннями до такого лікування є:
- • масивні ураження,
- • гнійні або злоякісні процеси,
- • важкий загальний стан пацієнта.
Лапароскопічна холецистектомія, протипоказання до якої виявилися вже під час маніпуляції при безпосередньому огляді органу через відеосенсор, може перетворитися в традиційну операцію шляхом розширення наявних розрізів.
Також описана методика часто використовується в ролі підготовчого етапу до великого відкритого видалення патологічного вогнища, холецистектомія лапароскопічна може доповнюватися традиційним втручанням.