Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування атеросклерозу

Серцево-судинні захворювання широко поширені та займають перше місце серед причин смертності в усьому світі. В їх структурі особливе місце відводиться атеросклерозу.

Лікування атеросклерозу

Що таке атеросклероз?

Атеросклероз — це хронічне серцево-судинне захворювання, при якому уражаються артерії еластичного та м'язово-еластичного типу, великого та середнього калібру.


Атеросклероз характеризується накопиченням на судинних стінках ліпідних відкладень, розростанням фіброзних волокон, а також порушенням функції ендотелію, що призводить до місцевих та системних розладів гемодинаміки.


Розвиток атеросклерозу безпосередньо пов'язаний з ліпідним обміном та починається переважно після 35-40 років. Більш схильні до атеросклерозу чоловіки — у них захворювання розвивається в 3-4 рази частіше, ніж у жінок. Згідно зі статистичними даними вже в 30-35-річному віці початкова стадія атеросклерозу діагностується приблизно у 70% чоловіків та 33% жінок, а після 55 років ця цифра досягає 90-95%. Атеросклероз є однією з основних причин розвитку інсультів та інфарктів, летальність від цього захворювання становить 55-58%!


Несвоєчасно розпочате лікування атеросклерозу може призвести до серйозних ускладнень та нерідко летального результату! Тому дуже важливо знати перші ознаки атеросклерозу та вчасно звернутися до лікаря!


Атеросклероз, причини виникнення

Причини атеросклерозу першочергово приховуються в порушенні ліпідного обміну, а саме — в зміні співвідношення між холестерином, фосфоліпідами та білками, а також в підвищенні концентрації бета-ліпопротеїдів.


На сьогодні існує безліч різних теорій, які підкреслюють такі причини атеросклерозу, як дисфункція ендотелію, аутоімунні порушення, віруси, генетична схильність та ін.


Значну роль у розвитку атеросклерозу відіграють також зовнішні фактори, спосіб життя людини, його харчування. Так, до чинників ризику розвитку атеросклерозу відносять наступне:


 • Куріння;
 • Малорухливий спосіб життя;
 • Неправильне харчування, яке призводить до порушення ліпідного обміну та підвищення в крові загального холестерину, ЛПНЩ.
 • Ожиріння;
 • Артеріальна гіпертензія;
 • Психоемоційне перенапруження;
 • Ендокринні порушення (клімактеричний період, гіпотиреоз).

Ознаки атеросклерозу

Як розпізнати атеросклероз? Перші ознаки атеросклерозу часто неспецифічні та не звертають на себе уваги хворого. Клінічна картина залежить в першу чергу від локалізації атеросклеротичного процесу та його вираженості.


Зазвичай симптоми виникають лише тоді, коли закупорено понад 50% просвіту артерії. Тому тривалий час атеросклероз протікає безсимптомно та може бути діагностовано лише за лабораторними аналізами — в крові буде підвищено рівень бета-ліпопротеїдів.


Інші ознаки атеросклерозу, залежно від уражених судин, можуть бути такими:


 • Стенокардія, біль за грудиною та в області серця, інфаркт міокарда — головні ознаки ураження коронарних судин;
 • Головні болі, запаморочення, порушення пам'яті, зору, емоційна лабільність, порушення мови, транзиторні ішемічні атаки, інсульти — ці ознаки характерні для атеросклеротичного ураження судин голови та шиї;
 • Слабкість, біль в литкових м'язах, кульгавість, оніміння ніг — цими ознаками характеризується атеросклероз артерій нижніх кінцівок.

Діагностика атеросклерозу

Діагностика атеросклерозу повинна бути комплексною. Крім огляду хворого, збору скарг та анамнестичних даних, з метою діагностики проводять наступне:


 • Лабораторні аналізи — дозволяють виявити порушення ліпідного обміну;
 • ЕКГ, ЕхоКГ, коронарографія — дозволяють оцінити стан коронарних судин;
 • Ангіографія, УЗДГ судин — дозволяють оцінити стан інших судин в організмі.

При такому захворюванні, як атеросклероз, діагностика також може вимагати консультації інших фахівців, проведення КТ, МРТ.


Лікування атеросклерозу в клініці Консиліум Медікал в Києві

Лікування атеросклерозу — тривалий процес. В першу чергу слід нормалізувати харчування, відмовитися від шкідливих звичок, вести більш активний спосіб життя, позбутися зайвої ваги. Тільки при дотриманні цих умов може бути ефективним медикаментозне лікування. При такому захворюванні, як атеросклероз, лікування проводиться фібратами, що посилюють секрецію жовчних кислот, статинами та ін. У важких випадках вдаються до хірургічного лікування.

Чому слід проходити лікування атеросклерозу в Києві в клініці Консиліум Медікал?


 • Тут працюють висококваліфіковані, досвідчені фахівці, які проходили навчання за кордоном та орієнтуються на світові стандарти лікування серцево-судинних захворювань;
 • У клініці Консиліум Медікал до кожного пацієнта підходять індивідуально, складаючи максимально ефективну в кожному конкретному випадку схему лікування;
 • Клініка «Консиліум Медікал» в Києві забезпечена сучасним, високоточним обладнанням;
 • Кожен пацієнт може розраховувати не лише на професіоналізм, емпатію персоналу, але і на ефективність лікування, приємні ціни, регулярні акції та знижки!
Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук