Закрити
    Госпіталізація
    цілодобово

    Графік роботи:
    пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Лікування невралгії трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва – це захворювання, характерною особливістю якого є сильні виснажливі стріляючі та пекучі болі в області обличчя, там, де проходить іннервація трійчастого нерва. Зазвичай біль поширюється по одній стороні обличчя по ходу розташування відгалужень трійчастого нерва.

До цієї патології схильні як чоловіки, так і жінки, але частіше страждають жінки старше 40 років.

Парні трійчасті нерви іннервують та забезпечують чутливість очей, щік, губ, повік, лоба. Болі виникають, якщо цей нерв здавлюється або дратується.

Вважається, що при виникненні невралгії трійчастого нерва, причина полягає у стисненні або подразненні нерва.

Лікування невралгії трійчастого нерва

Причини виникнення невралгії трійчастого нерва

Лікарі встановили низку факторів, які можуть спровокувати дане захворювання. Їх також можна назвати причинами невралгії трійчастого нерва.


Основні причини невралгії трійчастого нерва:


  • Здавлювання нерва деформованими судинами;
  • Тиск на нерв пухлин;
  • Розсіяний склероз з утворенням бляшки в районі трійчастого нерва;
  • Травми.

Однак остаточний механізм виникнення цієї патології досі не вивчено.


Хвороба має дуже «яскраві» неприємні прояви та завдає безліч мук. Напади болю можуть з'являтися регулярно протягом тижнів та навіть місяців. Крім того, вона може призводити до ускладнень, таким як парез м'язів обличчя, атаксія, погіршення слуху.


Постійні болі можуть викликати депресію, занепад сил, нервозність. Все це вказує на те, що лікування невралгії трійчастого нерва варто проводити за появи перших характерних симптомів.


Ознаки невралгії трійчастого нерва

Головна ознака невралгії трійчастого нерва – сильний нападоподібний біль, який може «бити» в одному місці обличчя по ходу нерва або «стріляти» відразу в декількох напрямках. Разовий напад триває від декількох секунд до декількох хвилин. Але напади майже не бувають одинарними. Зазвичай вони повторюються досить часто, та цикл болю може тривати досить довго при невралгії трійчастого нерва.


Ознакою даної патології є саме особливий характер болю – смикаючий або стріляючий. Біль б'є в брову, скроню, в область вуха та щелепи, може віддавати навіть в шию. Він може затухати та знову загострюватися, періодично сповільнюватися та частішати.


Іншими ознаками невралгії трійчастого нерва є сльозовиділення, оніміння або навпаки надмірна чутливість тієї половини обличчя, де «стріляє» нерв. Може також спостерігатися почервоніння шкіри.


Діагностика невралгії трійчастого нерва

Діагностика невралгії трійчастого нерва першочергово ґрунтується на розповіді пацієнта про характер болю. Больові відчуття настільки особливі, що досвідчений невролог за описом зрозуміє, що має справу з невралгією трійчастого нерва. Діагностика захворювання може також включати МРТ голови. За допомогою цього методу лікарі виявляють пухлини або помічають змінені та неправильно розташовані судини, котрі можуть тиснути на нерв.


Після того як діагностика невралгії трійчастого нерва проведена та діагноз поставлений остаточно, призначається лікування.


Методи лікування невралгії трійчастого нерваа

На сьогодні застосовують кілька методів лікування невралгії трійчастого нерва, але найбільш розповсюдженою є медикаментозна терапія. Зазвичай для лікування невралгії трійчастого нерва призначаються знеболювальні та протисудомні препарати, з їх допомогою вдається усунути або зменшити больовий синдром. Крім того, застосовуються ін'єкції в місце проходження нерва.


При невралгії трійчастого нерва лікування може також охоплювати методи фізіотерапії:


  • парафінові аплікації;
  • •труми Бернара.

Якщо консервативні підходи виявляються неефективними, застосовують хірургічні методи. При невралгії трійчастого нерва лікування передбачає два основні способи оперативного втручання:


  • Мікроваскулярна декомпресія — під час операції нейрохірург встановлює бар'єр між нервом та судиною, яка на нього тисне. В якості бар'єру можуть використовуватися синтетичні матеріали або м'язова тканина;
  • • Інший варіант хірургічного втручання — черезшкірна радіочастотна деструкція корінців трійчастого нерва.

Вибирати методи лікування повинен лікар. Досвідчений фахівець зможе проаналізувати Ваш стан, врахувати індивідуальні особливості організму та перебіг хвороби, а також підібрати лікування, яке дасть необхідний результат.


У клініці CONSILIUM MEDICAL працюють досвідчені неврологи, які зможуть точно встановити діагноз та підібрати лікування, яке буде максимально ефективним та дозволить перемогти хворобу.


Лікуйтеся в кращих медичних клініках, довіряйте своє здоров'я професіоналам!

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук