Закрити
  Госпитализация
  круглосуточно
  График работы:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 вс.: выходной
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
г. Киев, ул. Глубочицкая, 17
RU UA

Лікування хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона – це важка патологія, яка найчастіше розвивається в осіб старшої вікової категорії. Вона супроводжується руйнуванням та загибеллю нервових клітин центральної нервової системи, після якої пацієнт втрачає контроль за рухами тіла. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи, яке має хронічний перебіг. На жаль, на сьогодні немає методик, що дозволяють повністю вилікувати цю патологію. Однак правильно підібране лікування хвороби Паркінсона дозволить пригальмувати прогресування захворювання та тривалий час зберігати якість життя на задовільному рівні.

Причини виникнення хвороби Паркінсона

Точні причини хвороби Паркінсона сьогодні невідомі. Однак вчені вважають, що при хворобі Паркінсона, безпосередньо причиною є порушення вироблення нейромедіатора дофаміну внаслідок загибелі нейронів, що виробляють цю речовину.


Крім того доведено, що у розвитку хвороби Паркінсона, причиною може бути спадкова схильність.


Є також гіпотези, що активація хвороби відбувається під впливом несприятливих екологічних чинників, при токсичній дії, окислювальному стресі.


Ознаки хвороби Паркінсона

На ранніх стадіях виявляються перші ознаки хвороби Паркінсона:


 • Тремор кінцівок;
 • Слабкість в м'язах;
 • Порушення координації та почуття балансу;
 • Сповільненість рухів, зміна амплітуди звичних рухів.

Ці ознаки хвороби Паркінсона можуть виявлятися не одразу та поступово наростати.


Згодом при хворобі Паркінсона симптомів стає більше, можуть приєднуватися порушення сну та пам'яті, депресивні стани, руки та ноги приймають напівзігнуте положення, а положення тіла стає також напівзігнутим та нагадує «позу прохача».


Можливі мимовільні м'язові скорочення, спазми, що супроводжуються болями. З'являються проблеми зі спілкуванням, які розвиваються внаслідок ослаблення мімічних м'язів та навіть повна втрата мімічної активності, втрата контролю над процесами сечовипускання. При цьому пацієнт може тверезо мислити.


Відповідно до класифікації за Хен і Яром, у хвороби Паркінсона ознаки розташовані за ступенем прогресування:


 • Хвороба зачіпає одну половину тіла.
 • Симптоми хвороби Паркінсона спостерігаються з обох сторін.
 • Розвивається порушення координації, з'являється хитка хода.
 • Хворий не може пересуватися без сторонньої допомоги.
 • Пацієнт весь час проводить в ліжку або кріслі.

У зв'язку з тяжкістю захворювання та його необоротністю перебігу, потрібно звертати увагу на найперші ознаки хвороби Паркінсона та не баритися зі встановленням діагнозу, адже за втомою, фізичною загальмованістю та тремором може ховатися ця важка патологія.


Діагностика хвороби Паркінсона

При розвитку хвороби Паркінсона, діагностика захворювання є найважливішим етапом, який дозволить підібрати правильне лікування патології. Важливо диференціювати хворобу Паркінсона від псевдопаркінсонізма, які виявляються в 15-20% випадків.


Рання діагностика хвороби Паркінсона дозволяє більш ефективно проводити відновну терапію, використовувати менше препаратів, призначених для лікування хвороби Паркінсона.


Серед інструментальних методів діагностики можуть використовуватися:


 • Електроміографія;
 • Електроенцефалограма;
 • УЗД судин голови та шиї;
 • КТ або МРТ голови.

Пройти повноцінну діагностику хвороби Паркінсона в Києві можна в клініці CONSILIUM MEDICAL. У нас працюють неврологи, які мають високу кваліфікацію та великий досвід в діагностуванні та лікуванні таких захворювань. Звернувшись до нас, Ви зможете точно з'ясувати причину поганого самопочуття та отримати індивідуальний план лікування.


Лікування хвороби Паркінсона

При хворобі Паркінсона лікування проводиться комплексно із застосуванням декількох методів. Лікарська терапія підбирається таким чином, щоб зменшити симптоми та відрізняється залежно від ступеня активності хвороби, її стадії та віку пацієнта. Паралельно з препаратами використовується:

 • Фізіотерапія;
 • Лікувальна фізкультура;
 • Приділяється увага корекції способу життя та раціону харчування.

Обов'язково виявляється психотерапевтична допомога.


У важких випадках хвороби Паркінсона, лікування може проводитись хірургічним шляхом.


Якщо Ви шукайте лікування хвороби Паркінсона в Києві, хорошим вибором буде клініка CONSILIUM MEDICAL. Тут Ви знайдете лікарів, які спеціалізуються на даному захворюванні та підберуть найбільш дієве лікування, а також допоможуть стабілізувати стан здоров'я.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі