Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Репозиція кісток носа при переломах

⁠Різні травми носа — одна з найпоширеніших причин звернення за невідкладною допомогою.


Правильна репозиція кісток носа після перелому знижує ризик ускладнень і несприятливих ситуацій. У той же час погано «зібраний» ніс значно погіршить зовнішній вигляд і самопочуття. Крім косметичного недоліку після перелому можуть виникати хронічне ускладнене дихання, риніт, носові кровотечі. Тому репозицію кісток носа в Києві варто довіряти тільки найбільш досвідченим лікарям.

Переломи кісток носа


Переломи кісток носа складають майже половину всіх травм голови. Ніс так часто травмується через своє розташування, крихкості і великій уразливості при падінні, ДТП, хуліганських нападах.


Основними симптомами перелому кісток носа є:

●       візуальна деформація носа,

●       набряк спинки носа,

●       Носова кровотеча,

●       біль,

●       утруднення дихання,

●       поява екхімози (синців) під очима та інше.


Після прямого удару кістки носа можуть «тріскатися» (перелом без зміщення уламків) або зміщуватися в різних напрямках. Разом з кістками травмується хрящова тканина, яку під час лікування також важливо грамотно відновити.


Під час репозиції кісток носа техніка передбачає одномоментне відновлення форми і положення як кісток, так і хрящів носа з обов'язковим контролем правильності положення фрагментів.


Проводити процедуру краще в перші після травми години. Репозицію кісток носа при протипоказаннях (важкий загальний стан, забій мозку та інше) можливо відкласти до стабілізації пацієнта.


Наслідки перелому, який неправильно зрісся


Якщо репозиція кісток носа після перелому не була проведена або була проведена неправильно, пацієнта чекає ряд ускладнень.


Одним з основних наслідків перелому носа, який неправильно зрісся є косметичний недолік. З'являється горбинка, приплюснутість, зміна положення носа, його форми.


Деформація носової перегородки обов'язково призведе до ускладнення носового дихання. А це викликає кисневе голодування організму, втрату функції нюху. Хронічне запалення слизової носа, як відповідь на його деформацію призводить до розвитку хронічного синуситу, риніту.


Своєчасна репозиція кісток носа здатна запобігти настанню ускладнень, а в деяких випадках усунути наявні до травми проблеми.


Основні методи лікування


Репозиція носа — це будь-який захід по вправлянню перелому кісток носа.


За способами впливу розрізняють:

●       репозиція пальцева,

●       репозиція елеваторами Волкова,

●       оперативне відновлення форми носа.


Найчастіше репозиція кісток носа в Києві проводиться першими двома способами.


Під місцевим знеболенням хірург тисне на відламки пальцями або спеціальними інструментами (елеваторами), візуально контролюючи стан кісток носа. Після маніпуляції проводиться повторний огляд, рентгенограма, сам ніс фіксується тимчасовою гіпсовою пов'язкою. Таку репозицію кісток носа можна провести швидко, проте складні переломи не завжди вдається зафіксувати без операції.

Переваги
операції
 • 1

  Тільки хірургічним шляхом можливе відновлення при складних переломах, відкритих травмах. Показаннями до операції по вправляння носа вважається бажання точно відновити колишню форму носа або навіть поліпшити її.

 • 2

  Так як хірургічна репозиція є і косметичною процедурою, пацієнт може обговорити з лікарем питання зміни форми носа на більш естетичну або бажану.

 • 3

  Репозиція кісток носа на операції дозволяє акуратно зіставити і закріпити фрагменти, усунути можливі фактори порушення дихання, асиметрію або деформацію компонентів носа.

 • 4

  Хірургічне зіставлення уламків може доповнюватися ринопластикою — корекцією первісної форми. Таким чином, після операції по «вправлянню носа» можна отримати більш красивий ніс, ніж навіть до самої травми.

 • 5

  Наші лікарі прекрасно знають, що таке репозиція кісток носа, який спосіб вибрати для ефективного і якісного лікування у кожного пацієнта. Сучасна операційна і комфортний стаціонар клініки допомагають зробити лікування не тільки результативним, але і комфортним.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук