Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Видалення поліпів та інших утворень носа

Хронічне утруднення носового дихання часто пов'язано з ростом в пазухах носа доброякісних новоутворень — поліпів.


Видалення поліпів носа лазером — ефективна і безпечна операція, що має найбільшу популярність у хірургів і їхніх пацієнтів. Грамотна комбінація лазерного видалення поліпів носа та подальшої медикаментозної профілактики дає хороші і стійкі результати у більшості пацієнтів.

Поліпи носа


Видалення поліпів з носа проводиться для відновлення відчуття запаху і носового дихання.


Поліпи — постійно зростаючі пружно-щільні утворення діаметром від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.


Формування такої доброякісної пухлини викликається хронічним запаленням або травмою слизової оболонки носа і пазух. Велике значення має спадкова схильність. Зазвичай процес двосторонній, характерним джерелом хвороби служить гратчастий синус носа. Вже звідти «пророслі» поліпи перекривають носовий хід і перешкоджають току повітря.


Видалення поліпів носа в Києві часто проводиться пацієнтам, які вже мають:

●       хронічний риніт,

●       хронічний синусит,

●       шкідливі умови виробництва,

●       анамнез хімічного або термічного опіку слизової носа та інше.


Навіть після оперативного лікування поліпи можуть виникати знову, тому дуже важливо звертатися до досвідченого фахівця. Хороший лікар розпише детальний план комбінованої терапії, яка скоротить ризик рецидиву до мінімуму.


Переваги операції


Основними показаннями до видалення поліпів в пазухах носа є ускладнене дихання, втрата нюху, порушення сну та інші симптоми, пов'язані зі зменшенням просвіту носових ходів.


Жодним із відомих препаратів не вдається надійно зменшити обсяг з'явилися поліпів, тому єдиною ефективною методикою є хірургічне лікування.


Золотим стандартом лікування патології є видалення поліпів носа лазером. У хороших центрах подібна операція проводиться ендоскопічно, тобто без розрізів і під контролем потужної збільшувальної техніки. Таким чином вдається виявити всі новоутворення і провести точну діагностику.


Лазерне видалення поліпів носа відрізняється зниженим ризиком кровотечі, так як високотемпературний лазер «склеює» і припікає кровоточиві судини.


Таким же чином проводиться видалення папілом в носі, та лікування інших доброякісних новоутворень.

Хід операції
і відновлення
 • 1

  Важливим компонентом лікування є правильна діагностика. Перед операцією пацієнта направляють на лабораторні дослідження, комп'ютерну томографію носа. Уточнюється відсутність протипоказань, обсяг і тип новоутворення.

 • 2

  Якщо лікування поліпозу може бути досить рутинною процедурою, видалення папілом з носа часто є складним завданням.

 • 3

  Остаточна верифікація типу пухлини іноді буває доступною вже після операції за результатами дослідження видалених тканин.

 • 4

  Лазерне видалення поліпів носа в Києві може проводитися під місцевою або загальною анестезією. Якщо утворення розташовані поверхнево, перевага віддається локальному обезболюючому. Велику ж кількість поліпів можна видалити тільки під наркозом.

 • 5

  Ендоскопічне видалення носових поліпів передбачає використання ендоскопа. Це спеціальна трубка з мініатюрною камерою, потужним освітлювачем і каналом для введення інструментів.

 • 6

  За допомогою цього пристрою ЛОР-лікар уважно оглядає порожнину носа і пазух, уточнює кількість, розташування і розміри поліпів. Після цього і виконується власне видалення поліпів в пазухах носа. Тонка підстава пухлини зрізається і припікається лазером, а сам поліп витягується назовні.

 • 7

  Видалення папілом в носі може бути трохи більш складною, так як вони часто вростають всередину слизової і мають нестандартну форму.

 • 8

  Відновлення носового дихання настає вже через кілька годин або днів, так як збільшення просвіту носових ходів досить відчутне.

 • 9

  У нашому центрі приймають кращі фахівці в своїй області. Сучасні операційні, комфортний стаціонар, грамотна передопераційна підготовка і реабілітація гарантують високу ефективність і надійність операції.

Записатися
на прийом
Залишити відгук