Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Видалення кіст пазух носа

Видалення кіст носових пазух при їх наявності часто допомагає вирішити проблеми, які існували тривалий час з диханням і самопочуттям.


Утворення кісти — ускладнення хвороб носа, черепа, ротової порожнини. Таке утворення часто залишається непоміченим і довгий час заподіює дискомфорт і шкоду своєму «носію».


Видалення кіст з пазух носа відновлює здоров'я респіраторної системи, усуває хронічне запалення і біль.

Показання до операції


Кіста пазухи — різних розмірів бульбашка, заповнена слизом. Вона утворюється, коли організм намагається обмежити зону запалення і огороджує її фіброзною капсулою.


З огляду на що стінка кісти припиняє обмін рідин, кіста самостійно не розсмоктується і часто зростає.


Найбільші пазухи — гайморові. Саме в них найчастіше утворюються клінічно значущі порожнинні утворення. Частим винуватцем формування патологічної порожнини є патологія зубів. Як інфекція кореня зуба, так і лікування карієсу можуть викликати запалення верхньощелепної пазухи.


Кіста перекриває відтік рідини, тисне на стінки пазухи. Її вміст може інфікуватися і викликати розвиток гнійного процесу. Великі кісти деформують обличчя і викликають виражені косметичні дефекти.


Видалення кіст гайморових пазух позбавляє від таких типових симптомів, як:

●       хронічні болі в області щоки і верхньої щелепи,

●       хронічна закладеність носа,

●       постійне виділення слизу,

●       необґрунтоване підвищення температури та інше.


Показанням до проведення видалення кіст пазух носа є наявність кісти, яка швидко зростає і викликає симптоми.


Якщо кіста має невеликі розміри, не росте і не супроводжується дискомфортом, за нею просто спостерігають.


Хід операції з видалення кісти носових пазух


Видалення кіст з пазух носа зазвичай проводиться під наркозом. Найчастіше операція є компонентом комплексного вирішення проблем з носовим диханням. При цьому видалення кіст в носових пазухах в Києві доповнюється резекцією носової перегородки і вазотомією носових раковин.


Тривалість операції, її обсяг, розташування хірургічного доступу залежить від характеристик самої кісти.


Найбільш часто виконується видалення кіст гайморових пазух виконується ендоскопічно, під контролем збільшувальною техніки. Відсутні широкі розрізи, а ризик ускладнень мінімальний.


Через невеликий зонд з мініатюрною відеокамерою і освітлювачем в порожнину пазухи проводяться тонкі маніпулятори. Видалення кіст з гайморових пазух складається з декількох внутріопераціонних етапів, після яких порожнина носа остаточно звільняється від капсули і вмісту кісти.


Операція закінчується відновленням втраченого носового дихання або іншими процедурами.

Відновлення
після операції
 • 1

  Видалення кіст носових пазух зазвичай переноситься сприятливо. Через кілька днів пацієнт виписується на амбулаторне лікування. Через кілька тижнів остаточно йде біль, набряклість, відділення слизу.

 • 2

  Максимальні результати досяжні при оперативній корекції всіх факторів запалення: власне кісти, що розрослася слизової носа, деформації носової перегородки.

 • 3

  Терміни та особливості реабілітації після видалення кіст з гайморових пазух або інших відділів носа індивідуальні і завжди обумовлюються з лікарем.

 • 4

  На консультації в нашій клініці пацієнт отримує вичерпну інформацію від досвідчених практикуючих лікарів.

 • 5

  Сучасна операційна і стаціонар центру, колектив уважних і професійних хірургів, стандартизована підготовка і реабілітація гарантують найкращі результати навіть в складних випадках.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук