Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Резекція носової перегородки

⁠Підслизова резекція носової перегородки — одна з найбільш часто виконуваних операцій в ЛОР-хірургії.


Залежно від розташування, обсягу і типу деформації може змінюватися спосіб корекції, але суть залишається однією — усунення нерівностей і вигинів перегородки між носовими ходами. Велика частота вроджених аномалій носа, наслідків його травм і тісний зв'язок викривлення з порушенням носового дихання роблять резекцію носової перегородки практично незамінною.

Показання до операції


Підслизова резекція носової перегородки призначається як по суто медичним, так і по косметичним причинам.


Локальна деформація перегородки часто має форму гострого виступу — шпильки. Він тисне на слизову раковин носа, дратуючи її. Слизова набрякає, запалюється, виділяє багато слизу. Утруднюється носове дихання, відтік рідин з пазух носа. Відсутність або ускладнення дихання носом призводить до безсоння, хропіння, кисневого голодування, артеріальної гіпертензії, тривоги.


З огляду на те, що таку анатомічну зміну неможливо виправити краплями, таблетками або мазями, наявність деформації і симптомів є абсолютним показанням до хірургії.


Вирівнювання викривленої перегородки носа доцільно при:

●       косметичних недоліках,

●       хронічній закладеності носа,

●       хронічному вазомоторний риніті,

●       переломах носової перегородки,

●       хронічному гаймориті,

●       хропінні та інше.


Підслизова резекція носової перегородки рідко використовується ізольовано. Зазвичай операція доповнюється видаленням гіпертрофованої слизової носових раковин або їх зменшенням.


Вирівнювання викривленої перегородки носа усуває причину запалення, а додаткові операції — його симптоми.


Переваги і результати


Резекція носової перегородки виконується через невеликий розріз всередині порожнини носа. Такий хірургічний доступ гарантує чудовий косметичний результат — рубця просто не видно. Після операції, яка зазвичай триває не більше години, повністю усувається серйозна проблема.


Якщо резекція носової перегородки доповнювалася вазотомією, пацієнт обов'язково відчує результат вже через пару тижнів, коли спаде післяопераційний набряк.


Ще однією перевагою є те, що для резекції носової перегородки ціна зазвичай доступна і чітко обґрунтована. Це класична операція, яка виконується часто і майже рутинно.


Хід операції


Перед втручанням всі пацієнти обов'язково проходять обстеження і певну підготовку. Коригується і контролюється згортання крові, оцінюється мікрофлора носа, стан життєво важливих систем організму.


При виконанні підслизової резекції перегородки носа хід операції передбачає виконання невеликого розрізу і подальшу роботу з викривленням.


Операція проводиться під загальною анестезією — наркозом.


Залежно від розташування і ступеня викривлення виступу буде змінюватися і тривалість операції. В середньому таке лікування займає близько 1 години. Якщо підслизова резекція носової перегородки за показаннями доповнювалася видаленням кіст, видаленням гіпертрофованої слизової, дренажем пазух, тривалість операції і відновлення буде дещо більшою.


Процедура може виконуватися відкрито або ендоскопічно. І в тому, і в іншому випадку гарантований чудовий функціональний і косметичний результат.

Обов'язкові умови
участі в клінічних дослідженнях:
 • 1

  Після операції в ніс вставляють невеликі силіконові фіксатори. На відміну від тампонів (які до сих пір популярні в державних лікарнях), вони не заважають дихати, а лише забезпечують підтримку перегородці носа.

 • 2

  Післяопераційний набряк спадає на 5-7 день, ще пару днів з носа можуть відходити скоринки. Повноцінне поліпшення носового дихання настає на 3-5 тижні після процедури.

 • 3

  У клініці Консиліум Медікал проводиться якісна і сучасна резекція носової перегородки за ціною, доступною для більшості пацієнтів.

 • 4

  Досвідчені і грамотні лікарі, абсолютно обладнані операційні, комфортний оснащений стаціонар гарантують ефективність операції та уважне ставлення до кожного пацієнта.

Записатися
на прийом
Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук