Кіста пазухи — різних розмірів бульбашка, заповнена слизом. Вона утворюється, коли організм намагається обмежити зону запалення і огороджує її фіброзною капсулою.
З огляду на що стінка кісти припиняє обмін рідин, кіста самостійно не розсмоктується і часто зростає.
Найбільші пазухи — гайморові. Саме в них найчастіше утворюються клінічно значущі порожнинні утворення. Частим винуватцем формування патологічної порожнини є патологія зубів. Як інфекція кореня зуба, так і лікування карієсу можуть викликати запалення верхньощелепної пазухи.
Кіста перекриває відтік рідини, тисне на стінки пазухи. Її вміст може інфікуватися і викликати розвиток гнійного процесу. Великі кісти деформують обличчя і викликають виражені косметичні дефекти.
Видалення кіст гайморових пазух позбавляє від таких типових симптомів, як:
● хронічні болі в області щоки і верхньої щелепи,
● хронічна закладеність носа,
● постійне виділення слизу,
● необґрунтоване підвищення температури та інше.
Показанням до проведення видалення кіст пазух носа є наявність кісти, яка швидко зростає і викликає симптоми.
Якщо кіста має невеликі розміри, не росте і не супроводжується дискомфортом, за нею просто спостерігають.
Видалення кіст з пазух носа зазвичай проводиться під наркозом. Найчастіше операція є компонентом комплексного вирішення проблем з носовим диханням. При цьому видалення кіст в носових пазухах в Києві доповнюється резекцією носової перегородки і вазотомією носових раковин.
Тривалість операції, її обсяг, розташування хірургічного доступу залежить від характеристик самої кісти.
Найбільш часто виконується видалення кіст гайморових пазух виконується ендоскопічно, під контролем збільшувальною техніки. Відсутні широкі розрізи, а ризик ускладнень мінімальний.
Через невеликий зонд з мініатюрною відеокамерою і освітлювачем в порожнину пазухи проводяться тонкі маніпулятори. Видалення кіст з гайморових пазух складається з декількох внутріопераціонних етапів, після яких порожнина носа остаточно звільняється від капсули і вмісту кісти.
Операція закінчується відновленням втраченого носового дихання або іншими процедурами.