Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Гостра кишкова непрохідність

Гостра непрохідність кишечника найчастіше викликається закупоркою травного тракту пухлиною, стороннім тілом або спайкою сполучної тканини і призводить до стрімкої інтоксикації людини продуктами своєї життєдіяльності. Гостра кишкова непрохідність — грізний стан, що вимагає негайного втручання команди хірургів і реаніматологів.

Причини і симптоми гострої кишкової непрохідності

Гостра кишкова непрохідність у хірургії умовно розділяється на два типи: механічну і динамічну.

Механічна гостра непрохідність кишечника виникає при здавленні або закупорці кишечника пухлиною, спаєчним процесом в черевній порожнині.

Часткове зменшення просвіту до певного моменту може протікати непомітно, активно проявляючись лише на пізніх стадіях несприятливого процесу.

При повному припиненні руху кишкової маси симптоми гострої кишкової непрохідності розвиваються бурхливо і раптово. Може з'являтися різкий біль, здуття живота. Трохи пізніше на перший план виступає інтоксикація організму, виникає слабкість, лихоманка і нудота. Пацієнт страждає від зневоднення, так як з кишечника перестає всмоктуватися рідина.


Динамічна гостра кишкова непрохідність часто виникає при перитоніті і нервових розладах, коли органи травлення втрачають свою рухову функцію і не проштовхують свій вміст по травному тракту.
Симптоми такої гострої кишкової непрохідності «нашаровуються» на прояви основного захворювання, ускладнюючи діагностику.


Діагностика та лікування гострої кишкової непрохідності повинні проводитися в сучасних і оснащених центрах досвідченими і рішучими лікарями, так як швидкість розвитку ускладнень стану не дозволяє чекати ні хвилини.

Ми пропонуємо
Діагностику та комплексне лікування
 • 1

  Діагностика гострої кишкової непрохідності в нашому центрі проводиться швидко і точно, всі необхідні аналізи та обстеження оцінюються кращими докторами

 • 2

  При гострій кишковій непрохідності лікування надається невідкладно, що не заважає слідувати принципам надання якісної і високотехнологічної допомоги

 • 3

  Якщо у пацієнта буде об'єктивно виявлено кишкову непрохідність, операція буде виконуватися найбільш досвідченими хірургами в відмінно обладнаній операційній. Це гарантує найкращий результат лікування і максимальні шанси успішного результату.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
Схема лікування
- 1 -
При перших же симптомах гострої кишкової непрохідності пацієнту показана госпіталізація в хірургічне відділення.

Невідкладно проводиться діагностика гострої кишкової непрохідності, максимально точне визначення її причини та види. При повній механічній гострій кишкової непрохідності операція — єдиний засіб порятунку життя. За допомогою тієї чи іншої методики відновлюється прохідність травного тракту, у багатьох випадках для одужання може знадобитися кілька етапів втручань.

- 2 -
При частковій, паралітичній або спазматичній гострій кишковій непрохідності лікування починається з інтенсивних промивань і очищення шлунково-кишкового тракту, внутрішньовенного введення розчинів електролітів, знеболюючих препаратів, дезінтоксикації.

При паралічі кишечника проводиться стимуляція його моторики, в разі спазму призначаються спазмолітичні препарати. Проводиться контроль і корекція об'єму циркулюючої рідини, складу крові, діяльності серця, печінки і нирок. При наростанні інтоксикації очистити кров від кишкових отрут може плазмаферез або гемосорбція. Успіх лікування багато в чому залежить від своєчасності початку терапії, причини непрохідності і загального стану здоров'я пацієнта.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук