Закрити
  Госпіталізація
  цілодобово

  Графік роботи:
  пн.-пт.: 8:00-20:00 сб.: 09:00-18:00 нд.: вихідний
Замовлення зворотного дзвінка
Заявка на прийом
Київ, Глибочицька 17 (Лук'янівська), Київ, Ревуцького 6 (Позняки)
RU UA

Перитоніт

Гострий перитоніт — запалення тонкої оболонки, що огортає органи черевної порожнини і внутрішню стінку живота. Ця оболонка називається очеревиною, вона живить, захищає і очищає внутрішні органи. Це небезпечний стан з самого початку свого розвитку загрожує життю хворого і вимагає негайного лікування. Гнійний перитоніт, лікування якого відбувається у відділеннях інтенсивної терапії, є компонентом сепсису і часто призводить до несприятливих наслідків.

Причини і симптоми гострого перитоніту

Гострий перитоніт викликається попаданням бактерій або сторонніх рідин (наприклад, жовчі) на поверхню очеревини. Це може відбуватися при ускладненому апендициті, проривній виразці, пухлинах, панкреатиті та інших захворюваннях.

Кишковий вміст, котрий вилився з порожнини шлунка або кишки, ферменти підшлункової залози або жовч дратують внутрішній покрив черевної стінки і служать середовищем розмноження мікробів.

Запалення очеревини в таких випадках може бути обмеженим, локальним, або поширеним, загальним.

Локальний перитоніт, ознаки якого мало відрізняються від симптомів захворювання, яке його викликало, має відносно сприятливий перебіг.

Гострий перитоніт, лікування якого вимагає найбільш інтенсивних медикаментів і втручань, є важким станом.

Типовою ознакою перитоніту є різке посилення і поширення болю в животі при вже існуючому запальному захворюванні.

Стрімко наростає підвищення температури тіла, озноб, загальна слабкість. Живіт може бути як кам'яно-твердим, так і навпаки, млявим і атонічним.


Діагностика перитоніту в клініці Консиліум Медікал складається з лікарського огляду, обмацування живота, аналізів крові і сечі. Часто застосовується лапароцентез — процедура забору запальних виділень через невеликий отвір в стінці живота.

Цінну інформацію дає ендоскопічне обстеження черевної порожнини. Під час цієї процедури під відеоконтролем можливо не тільки визначити джерело інфекції але і провести лікувальні заходи.

Ми пропонуємо
Діагностику та комплексне лікування
 • 1

  Діагностика перитоніту за новітніми стандартами: якісні і швидкі лабораторні тести, відеоендоскопія або лапароцентез.

 • 2

  Досвідчені лікарі, які знають що таке перитоніт, і вміють з ним боротися.

 • 3

  Дотримання міжнародних стандартів лікування з використанням новітніх протоколів.

 • 4

  Хірургічне лікування перитоніту із застосуванням сучасних малотравматичних методик. Відеоендоскопія і традиційні втручання в добре оснащених операційних залах.

Переваги
 • Послуги
  Широкий перелік послуг по медичним напрямкам. Комплексне обстеження і своєчасна постановка діагнозу!
 • Досвід роботи
  У Центрі надають консультації фахівці високого класу. Завжди до Ваших послуг багаторічний стаж успішної роботи лікарського колективу
 • Час
  Професіоналізм і злагодженість в роботі всього персоналу Центру, продумані алгоритми ведення пацієнтів не дозволяють витрачати Ваше безцінне час даремно
 • ТехнологіЇ
  Сучасне медичне обладнання робить можливим проведення, крім стандартних, також ще і унікальних процедур, і методів діагностики і лікування
 • Ціни
  Пацієнт знає вартість послуг, що надаються до початку лікування. Всі ціни заздалегідь обумовлюються з лікуючим лікарем
Записатися
на прийом
Схема лікування
Схема лікування
- 1 -
При перших ознаках перитоніту починається інтенсивна медикаментозна терапія для придушення виявленої інфекції

Застосовуються антибактеріальні засоби, дезінтоксикаційна і підтримуюча терапія. Протягом лікування контролюється склад крові, характер рідини в черевній порожнині. При тяжкому перебігу запалення використовується апаратне очищення крові — плазмаферез або гемосорбція. У багатьох випадках за рахунок консервативної терапії вдається надійно зупинити важку запальну реакцію без операції.

- 2 -
При ознаках гнійного гострого перитоніту хірургія має вирішальне значення для порятунку пацієнта

Еталоном втручання в таких випадках вважається лапароскопія, при якій забезпечується огляд і очищення черевної порожнини з можливістю вплинути на причину появи ускладнень. У деяких випадках перевага віддається «відкритій», класичній операції. Широкий розріз забезпечує повний огляд і можливість застосування необхідних інструментів.

Фахівці
нашої клініки
Всі лікарі
Залишити відгук